2017 Newbie CUP Sezon 24. Yarış Nurburgring GP 24.Ocak.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

4. Yarış Nurburgring GP 24.Ocak.2017

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Merhaba arkadaşlar,

Bu akşam Lotus V6 Cup araçlarımız ile ilk yarışımıza çıkıyoruz.

Herkese şimdiden başarılar dilerim. Sunucu şifresi birazdan özel mesaj olarak iletilecektir.

Resim
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Re: 4. Yarış Nurburgring GP 24.Ocak.2017

Mesaj gönderen ozkan_343 »

Vardiam uymadigi icin bu yarista yokum diger iki yarista gorusmek uzere arkadslara bol sans keyifli yarislar
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Godvater
Ad: Arda Celik
Has thanked: 11 time
Been thanked: 11 time

Mesaj gönderen Godvater »

Benim için çok eğlenceli bir yarıştı. Bütün pilotları tebrik ediyorum.

Yarışın başında belirttiğim gibi neredeyse hiç antrenmanım yoktu. Her ne kadar yarışlarda temkinli sürüyor olsam da diğer pilotları yarış başında uyardım.

Yarış öncesi practice'de neredeyse hiç temiz bir tur dönemedim. Sıralama turlarında da 2:22 dönüp bunu geliştiremedim ve genel olarak virajlara yanlış girme gibi problemler yaşadım. Ancak yarış sırasında nasıl oldu bilmiyorum git gide iyileşti sürelerim. İlk 3 turdan sonra stabil dönmeye başladım ve yarışın ikinci yarısında tur sürelerim 2:20'ye kadar düştü.

Yarış benim için önceki yarışlarım kadar olmasa da temiz geçti. Bir virajda Emre Doğan lag problemi nedeniyle arka tamponuma dokundu fakat beni çok da etkileyen bir dokunuş değildi.

Bir sonraki temas da Sinan'la mücadelemizde gerçekleşti. Viraja girerken Sinan'ın çizgi avantajı vardi fakat ben daha hızlı ve öndeydim. Sİnan çizgi avantajı sayesinde virajı daha hızlı dönebilecekti ben de viraja çizgi dışından ve hızlı giriyor olduğumdan viraj içersinde frenleme yapmak durumunda kaldım. Sİnan da çizgi avantajını koruyabilmek için yakın sürüyordu ve fren yapmaya ihtiyaç duyacağımı tahmin edemedi sanırsam. Ben fren yapınca kaza gerçekleşti ve pist dışına çıktık ikimiz de. Pistten epey uzağa attı oyun beni ve bu sırada sanırsam iki sıra kaybettim tam emin değilim. Sinan'ın benim gözlemime göre genel olarak temiz sürdüğünü düşünüyorum. O virajda olanları hakem heyeti inceleyecektir.

Yarış sonunda çok az akaryakıtım kaldı ve ayağımı gazdan çekmeye başladım. Önümde Cem ilerliyordu ve Cem yarışı bitirdikten sonra bir tur daha dönmem gerekecek sanıyordum. Bu nedenle arkamdan yaklaşan Sinan'ı fark etmeme rağmen ayağımı gazdan çekmeye devam ettim çünkü son turu da atabilmek istiyordum. Son viraja geldiğimde 1 litre benzinim kalmıştı ve son turu dönebilmek adına Sinan'a geçilsem de en azından yarışı bitirebileyim diyerek Pit'e girdim. O sırada Efecan'a da az akaryakıtla neler oluyor diye Teamspeak'ten sorular yöneltiyordum ancak yarış birincisi yarışı bitirince ne olduğunu sormak aklıma gelmedi. Cem yarışı bitirince anladım ki son turu dönmeyecekmişim! Oyun bizleri pite attı ve ben de sıramı Sinan'a hediye etmiş oldum :D

Bu kadar az pilot olsak da yarışlar çok eğlenceli geçiyor. Pilot arkadaşları tebrik ediyorum. Mehmet ve Efe'yi de yayın için tebrik ediyorum, her yarıştan sonra muhakkak izliyorum yayını. Tribünden biricik destekçim Mehmet'e de selamlar :D

Bir sonraki yarışta görüşmek üzere!
Kullanıcı avatarı
raicem
Ad: Cem
Has thanked: 29 time
Been thanked: 24 time

Mesaj gönderen raicem »

Direksiyon sallayan herkesi tebrik ederim.

Ben pit stopumda, kalan 13 tur için 26 litre yakıt alacaktım. Ancak dalgınlıkla olacak 26 değil sadece 13 litre yakıt aldım. 27. tura kadar gittim ancak yolda kalacağım kesindi. Dolayısı ile bir kez daha pite girmek zorunda kaldım.

Bu gibi hataları engellemek için önceden ayarlama yapmanızı sağlayan PitConfig eklentisi var. Ben hiç kullanmadım daha önce. Eğer şampiyona kurallarına aykırı değilse, kullanmakta fayda var gibi gözüküyor.

PitConfig linki: http://www.racedepartment.com/downloads/pitconfig.8032/
Kullanıcı avatarı
Painkiller.
Ad: Arda
Has thanked: 64 time
Been thanked: 49 time

Mesaj gönderen Painkiller. »

raicem yazdı:Direksiyon sallayan herkesi tebrik ederim.

Ben pit stopumda, kalan 13 tur için 26 litre yakıt alacaktım. Ancak dalgınlıkla olacak 26 değil sadece 13 litre yakıt aldım. 27. tura kadar gittim ancak yolda kalacağım kesindi. Dolayısı ile bir kez daha pite girmek zorunda kaldım.

Bu gibi hataları engellemek için önceden ayarlama yapmanızı sağlayan PitConfig eklentisi var. Ben hiç kullanmadım daha önce. Eğer şampiyona kurallarına aykırı değilse, kullanmakta fayda var gibi gözüküyor.

PitConfig linki: http://www.racedepartment.com/downloads/pitconfig.8032/

Tabiki de kullanabilirsiniz. Hemen hemen herkes bu eklentiyi kullaniyor.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Ayağımı debriyajdan erken çektim ışıklar hala yanıyordu.Sonra frene bastım avantaj sağlamıyım diye cemin kalkmasını bekledim.Yanda penalty yazınca pite girmek zorunda kaldım.3 yada 4 turda düzlüğe çıkmadan önceki virajda önümde iki kişi temas yüzünden pistin dışına çıktı.Onları geçerken bende spin attım ve sıkıntılı bir yer olduğundan piste dönmek için arkamdaki herkezi bekledim.Bu hatalarım bana toplamda 40sn yada daha fazla bir geri düşüş vermiş olabilir.Ping sorunum yine vardı ama ping yüzünden birilerine çarptığımı düşünmüyorum çünkü önüm ve arkam boşken genelde sorun oldu.Konsantrasyonumla mücadele edemiyorum bazen ev halinden.

Yanlız arkada kalan bazı arkadaşlar bazen gerçekten çok gereksiz zorluyor.Hem kendinizi hem öndeki mücadeleyi kitliyorsunuz arkadaşlar.Kiminizi geçecem diye ben hata yapıyorum kiminiz bana defans yapacak diye kendiniz hata yapıyorsunuz.Ben kişisel olarak mücadele etmeyi severim.Ufak tefek temaslarda benim açımdan bir sıkıntı yaratmıyor.Ama uzun vadede ikimizde kaybediyoruz.Ben o yüzden sellektör kullandım.Benimde hatalarım vardır mutlaka.Belkide hata yapmasam Cem ile mücadele etmeye çalışacaktım.Ama bu şekildede benim için dolu bir mücadele oldu.
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

Qualify başlamadan önce pc ye bir restart atayım dedim. (Benim PC çok eski öyle uzun yarışları kaldıramıyor malesef) Tekrar bağlanamadım. 15 dakika boyunca "server seems to be unavailable" mesajı ile karşılaştım. Bağlandığım an kırmızı ışık ile pole de başladım.

Resim

Neyse ki yetiştim. yayını izledim siz de aynı hata ile karşılaşmışsınız malesef. bende size ulaşmaya çalıştım TS den ama sesim gitmedi galiba. Steam nickim random z felan değil. :) nerden çıktı o anlamadım. Ben size arkadaşlık teklifi gönderdim @Aranel Ciryatan

8:11 : Sinan'dan tatlı sert bir darbe aldım neyseki bir sıkıntı olmadı.
Resim

9:37 : Sinan yine tatlı bir dokunuş gerçekleştirdi ancak bu sefer biraz sıkıntı oldu. çok ciddi bir kaza gibi gözükmese de, bu kazadan sonra aracı hiç bir zaman istediğim gibi kontrol edemedim. Büyük bir ihtimalle bir suspansiyon hasarı oluştu, aero düştü, haliyle Lap sürelerim yükseldi.

Resim

16:14: 10. virajda Warsteiner virajına gelmeden önce Emre Doğan'ın soluma girdiğini gördüm. Benden hızlıydı ve virajda sola döndüğü için kendisi ile ufak bir temas yaşadım. Çok güzel bir geçiş gerçekleştirdi emre. Bu tarz dokunuşları ister istemez oluyor ama yarışın tadı burada zaten

Resim

01:04 Cengiz kusura bakma çarpmamak için çok uğraştım ancak fren mesafesi yetmedi. Bu kazadan sonra özellikle bir süre bekledim gel geç beni diye ama bayağı kontrolünü kaybetmiştin. Bir sonraki tur mavi bayrakla beraber beni geçmene memnun oldum.

Resim

sonuç olarak sonuncu olsam da gerçekten keyif aldığım bir yarış oldu. Öncelikle Cem'i sonra tüm arkadaşları tebrik ederim.
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Zin yazdı:Qualify başlamadan önce pc ye bir restart atayım dedim. (Benim PC çok eski öyle uzun yarışları kaldıramıyor malesef) Tekrar bağlanamadım. 15 dakika boyunca "server seems to be unavailable" mesajı ile karşılaştım. Bağlandığım an kırmızı ışık ile pole de başladım.

Resim

Neyse ki yetiştim. yayını izledim siz de aynı hata ile karşılaşmışsınız malesef. bende size ulaşmaya çalıştım TS den ama sesim gitmedi galiba. Steam nickim random z felan değil. :) nerden çıktı o anlamadım. Ben size arkadaşlık teklifi gönderdim @Aranel Ciryatan

8:11 : Sinan'dan tatlı sert bir darbe aldım neyseki bir sıkıntı olmadı.
Resim

9:37 : Sinan yine tatlı bir dokunuş gerçekleştirdi ancak bu sefer biraz sıkıntı oldu. çok ciddi bir kaza gibi gözükmese de, bu kazadan sonra aracı hiç bir zaman istediğim gibi kontrol edemedim. Büyük bir ihtimalle bir suspansiyon hasarı oluştu, aero düştü, haliyle Lap sürelerim yükseldi.

Resim

16:14: 10. virajda Warsteiner virajına gelmeden önce Emre Doğan'ın soluma girdiğini gördüm. Benden hızlıydı ve virajda sola döndüğü için kendisi ile ufak bir temas yaşadım. Çok güzel bir geçiş gerçekleştirdi emre. Bu tarz dokunuşları ister istemez oluyor ama yarışın tadı burada zaten

Resim

01:04 Cengiz kusura bakma çarpmamak için çok uğraştım ancak fren mesafesi yetmedi. Bu kazadan sonra özellikle bir süre bekledim gel geç beni diye ama bayağı kontrolünü kaybetmiştin. Bir sonraki tur mavi bayrakla beraber beni geçmene memnun oldum.

Resim

sonuç olarak sonuncu olsam da gerçekten keyif aldığım bir yarış oldu. Öncelikle Cem'i sonra tüm arkadaşları tebrik ederim.

Bende seni tebrik ediyorum.

Yalnız şimdi bu gifti görünce sanki seni doğradığımı düşünenler var.O virajda sen erken frenaj yaptın bense daha geç frenaj yapma düşüncesindeydim.Viraja girmeden yanyana geldik ama tam hızımı düşürmeye çalışırken gifttede görebilirsin viraja daha gelmeden bana doğru bir hamle yaptın.Ben sana o hızda vursam zaten pistin dışına çıkardın.Benim kanaatım bu yönde.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Araçlar nasıldı arkadaşlar bu konuda yorum almak istiyorum. SimRacersTR akademi bölümümüzde ilk defa siz deneyimlediniz araçları.
The World is Mine!

“2017 Newbie CUP Sezon 2” sayfasına dön