2017 Newbie CUP Sezon 23. Yarış Brands Hatch 17.Ocak.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
FatihEVREN
Ad: Fatih EVREN
Has thanked: 47 time
Been thanked: 64 time

3. Yarış Brands Hatch 17.Ocak.2017

Mesaj gönderen FatihEVREN »

Selamlar ,

Önümüzdeki hafta yani 17 Ocak 2017 Salı günü, Paddock Hill Bend isimli ilk virajı ile ünlü Brands Hatch pistine konuk oluyoruz.
Serimizin 4ncü yarışında çekişmenin üst seviyelerde olacağı düşüncesindeyim. Zira sol lastikler ve ilk viraj yarışın seyrini değiştirebilir.

Resim

Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak olan yarışımıza seyircilerimizi bekleriz.

Bir önceki sezonda yarışa 1.41.013 'lük derecesiyle pole 'de başlayan pilotumuz Ufuk BABA olmuştur. @Ufkbba 1 pit stop yaparak toplamda 51 dakika 42 saniyede yarışı tamamlamıştır.
Aynı zamanda hem yarışın hem de kendisinin en hızlı zamanını 22. turda kaydetmiştir. Derece 1.41.078 'dir.

Şimdiden herkese başarılar diliyorum.
Fatih EVREN
Kullanıcı avatarı
EV0T3CH
Ad: Ali
Has thanked: 102 time
Been thanked: 42 time
İletişim:

Re: 3. Yarış Brands Hatch 17.Ocak.2017

Mesaj gönderen EV0T3CH »

Güzel bir pist çekişmelerin bol olacağı kesin. Atak yapma noktaları oldukça fazla pilotların pit ve yarış stratejileri oldukça önemli olan bir pist. MX-5 araçlarımıza veda pisti.

Lakin bu hafta ailevi hastalıklar gerekçesiyle bir hafta boyunca şehir dışında olacağım için yarışa katılamayacağımı adminlerimize ve hakem heyetinin bilgisine.

Lotus Cup arabalarında görüşmek üzere canlı yayını izlemeye çalışacağım bütün pilotlarımıza başarılar ;)
Resim
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

EV0T3CH yazdı:Güzel bir pist çekişmelerin bol olacağı kesin. Atak yapma noktaları oldukça fazla pilotların pit ve yarış stratejileri oldukça önemli olan bir pist. MX-5 araçlarımıza veda pisti.

Lakin bu hafta ailevi hastalıklar gerekçesiyle bir hafta boyunca şehir dışında olacağım için yarışa katılamayacağımı adminlerimize ve hakem heyetinin bilgisine.

Lotus Cup arabalarında görüşmek üzere canlı yayını izlemeye çalışacağım bütün pilotlarımıza başarılar ;)

çok geçmiş olsun Ali
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
luskan
Ad: Sinan
Has thanked: 7 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen luskan »

EV0T3CH yazdı:Güzel bir pist çekişmelerin bol olacağı kesin. Atak yapma noktaları oldukça fazla pilotların pit ve yarış stratejileri oldukça önemli olan bir pist. MX-5 araçlarımıza veda pisti.

Geçmiş olsun Ali. Yakın zamanda görüşmek dileğiyle.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Dostum çok geçmiş olsun, herşeyden önce sağlık.
Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

Mesaj gönderen blade036 »

Merhabalar,

Bir önerim olacak. Son iki yarıştır 10-12 arasında katılım gerçekleştiğini gördüm. 3.sezon kayıtlarından 2.sezon yarışlarına katılım sağlama şansımız olur mu? Olaki full kadro katıldı yarışa 3.sezon katılımcılardan yarıştan çıkmalarını talep edebilirsiniz. Önerimi değerlendirirseniz sevinirim. En azından daha kalabalık yarışlar olsun. Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Lisans yarışları olduğu için maalesef sezonlar birbirinden ayrı ilerlemektedir.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
MFlys
Ad: Mustafa Uçar
Has thanked: 7 time
Been thanked: 27 time
İletişim:

Mesaj gönderen MFlys »

Hala şehir dışındayım :( Herkese iyi yarışlar
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
raicem
Ad: Cem
Has thanked: 29 time
Been thanked: 24 time

Mesaj gönderen raicem »

Salı günleri önce yarışıp sonra da yayını izlemek en iple çektiğim aktivitelerden biri oldu. Yayın için hem Mehmet'e hem de Engin'e çok teşekkürler. Yarışan tüm arkadaşları da tebrik ederim. Şahsi kanaatimce en pis, en zor pist geride bırakılmış oldu. İnişli çıkışlı, uzun ve hızlı virajlı, bir lastiği hafif çıkarınca direk duvara yollayan bir pistti ama geçti.

Ekipman olarak Logitech Driving Force GT kullanıyorum. Yaklaşık 6.5 senedir bu direksiyonu kullanıyorum ve o zaman 150 liraya almıştım :D

Yarışa gelecek olursak, lastikler 20. turdan sonra bende sarardı. Ancak Ali'nin pite girmesi ve Emre'nin de tahminen bir noktada hata yapması sebebiyle rahattım. Çok zorlamayınca lastik aşınması kırmızıya ulaşmadan yarış bitti. Assetto'da pitte lastik değiştirmek çok ciddi zaman alıyor. Tahmin ediyorum 20-25 saniye kadar. Pite giriş çıkış turları ile bu kayıp 35 ve belki 40 saniyeyi buluyor. En basit tabirle pite girmek değmiyor. Tur başına 1 saniyeden feragat ederek ve pist üzerinde kalarak yarışı daha hızlı tamamlayabiliyorsunuz. Mazda'nın yakıt deposu da tam yarışı çıkarmaya yettiği için yakıt kısıtı da bulunmamakta. Ali o yüzden pite girmeseydi heralde daha önlerde tamamlardı diye düşünüyorum. Ancak kendisinin antrenman eksiği olmasına rağmen çok iyi turlar çıkardığını da eklemeliyim.

Lotus ile daha önce yarışmadım ancak farklı lastikler ve daha ufak yakıt deposu sebebiyle pit stop yapmak mecburi hale gelebilir. Sonraki pist yanılmıyorsam Brands Hatch'ten de uzun bir pist olduğu için iyi deneyimlemekte, uzun stintler atmakta fayda var.

“2017 Newbie CUP Sezon 2” sayfasına dön