2017 Newbie CUP Sezon 21. Yarış Vallelunga Club 3.Ocak 2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
EV0T3CH
Ad: Ali
Has thanked: 102 time
Been thanked: 42 time
İletişim:

Re: 1. Yarış Vallelunga Club 3.Ocak 2017

Mesaj gönderen EV0T3CH »

Cezalar biraz ağır kasti bişeyler olduğunu sanmıyorum. İlk temasdada sonlarda yaşananlardada. Yani bilerek orda çarpmaya çalışmadımki virajın içinde olmama rağmen durmaya çalışdım ama malesef temasdan kaçınamadım kaçacak yerim kalmadı ki ilerki turlarda bana yanaşdığı zaman yolunu kapatmaya çalışmadım aksine geçebileceği yerlerde çizgisine girmemeye çalışdım. İlk yarışdır bazı acemilikler olabilir hakemlerin verdiği karara da saygı duymak lazım. Hatam varsada özür dilerim
Resim
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

Bu cezaları verirken 8.kural A maddesi B maddesi felan yazmışsınız. Bu ceza sistemini anlatan maddelerin yer aldığı linki paylaşabilir misiniz?

ayrıca;

@Aranel Ciryatan » Bugün, 08:04
Lisans ve ceza takip dosyaları güncellenmiştir

nereden bakabiliyoruz bu dosyalara?

teşekkürler
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Zin yazdı:Bu cezaları verirken 8.kural A maddesi B maddesi felan yazmışsınız. Bu ceza sistemini anlatan maddelerin yer aldığı linki paylaşabilir misiniz?

ayrıca;

@Aranel Ciryatan » Bugün, 08:04
Lisans ve ceza takip dosyaları güncellenmiştir

nereden bakabiliyoruz bu dosyalara?

teşekkürler

app.php/rules kurallar

app.php/page/pilot-lisans-listesi lisans

app.php/page/simracerstr-pilot-ceza-listesi ceza
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Arkadaşlar cezalar konusunda şikayet gelmiş birkez daha hatırlatma yapalım.
Yarışta temaslara cezalar mümkün olduğunca ağır olacak. Ufak çarpma sürtme duramadım gibi durumları mümkün olduğunca en aza indirmemiz lazım. Bu ligde lisans alıp üst liglere girmeye hak kazanıp daha profesyonel pilotlarla yarışmaya başlayacaksınız. Burdaki amacınız birinci olmak veya muhteşem gitmek olmamalı. Newbie liginde hatasız olarak kaza yapmadan hızlı olmanızı istiyoruz. Eğer önünüzde bir araç var ise viraja girerken o aracın tam yanına gelmediğiniz sürece fren yapıp arkasında kalmanız ve uygun olan tehlikesiz geçeceğiniz uzun düzlüklerde yada geniş virajlarda atak yapmanızı bekliyoruz. Bir araca atak yaparken bütün sorumluluk sizdedir bu yüzden doğru yerde doğru zamanda geçişlerinizi yapıp hem kendi yarışınızı hemde karşınızdaki kişinin yarışını tehlikeye atmamış olursunuz. Gerekiyorsa yarışın sonuna kadar önünüzdeki aracı arkasında takip edin. Bu öndeki aracı geçerken ona çarpmaktan çok daha fazla puan kazandırıp sizler için çok daha fazla getirisi olacaktır. Bu söylediklerimiz tur bindirirkende geçerli. Tur bindirme sırasında önünüzdeki araç fren yaparak veya yavaşlayarak yol vermek zorunda değil. Aynı şekilde tur bindirirkende doğru zamanı bekleyip en uygun yerde geçiş yapmanız gerekiyor.
Tabiki bu tur bindiren araca defans yapmanız anlamına gelmiyor. Yalnızca kendi yarış çizginizde gidip tur bindiren araca en uygun yerde viraj kapılarını kapatmadan yada düzlüklerde önünü kapatmadan geçmesini sağlamaktır. Sizden hızlıysa zaten viraj çıkışlarında düzlüklerde rahat bir şekilde sizi geçecektir
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Abi biraz bizim sürüşümüzü eleştireceğinize kendi koyduğunuz kural ve cezaların boyutlarını elini vicdanına koyupta bir özeleştiri yapsanız.Oyun bu abi.Bu olayların daha sertlerini görüyoruz gerçek yarışlarda.Adam geldi benim atak yapacağım yeri tıkadı arkadan dokundum ve hiçbir şekilde dezavantaj yaşamadı.Bana 20 saniye.yanyana geldik bana 5 saniye daha.Adam beni sonuncu yaptı yarışı oraya getirene kadar anamız ağladı ona 35 saniye bu nasıl denge.Burasındayım ben olayın böyle bana her seferinde ceza geldiğinde sesim çıkıyor gibi hissettiriyorsunuz.Ya bu işte art niyet var ya ben harbi barzo bir sürücüyüm.
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

Kurallarimiz butun liglerdde gecerli. O arkadan hafif dokunus dediginiz ondeki aracin arka tamponunun tamamen hasar almasina sebep oldu. Eger bu gt3 ligi gibi yuksek aeroya sahip araclarda olsaydi tur basi 0.5 ile 1 sn arasi kaybettirirdi. Siralamalarda 1 sn icine bazen 5-6 pilot giriyor. Bu kucuk temas 5-6 sira kaybi ve 40 turluk yarista 40 sn yeye mal olabilir. Bu acidan da bakmak lazim.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace

car_lover yazdı:Kurallarimiz butun liglerdde gecerli. O arkadan hafif dokunus dediginiz ondeki aracin arka tamponunun tamamen hasar almasina sebep oldu. Eger bu gt3 ligi gibi yuksek aeroya sahip araclarda olsaydi tur basi 0.5 ile 1 sn arasi kaybettirirdi. Siralamalarda 1 sn icine bazen 5-6 pilot giriyor. Bu kucuk temas 5-6 sira kaybi ve 40 turluk yarista 40 sn yeye mal olabilir. Bu acidan da bakmak lazim.

E arkadaş beni 2.virajda yerimden ettikten sonra arkadan gelenlerden bana gelen vurdu giden vurdu.Ver ozaman hepsine 20 saniye.Aracımda sağlam yer kalmadı.En arkada kaldım atmam gereken turlar 0.5 saniye düşmüştür bu hasarlardan.Yarışın bitmesine 2-3 tur kalmış bu mu yani bunun karşılığı.20-30 saniye bunlar newbiede büyük rakamlar.
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

Diğer araçların kör u viraj sonrası yapabileceği birşey yoktu. Ama sen frenaj noktasında freni bırakmışsın.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace

Oraya kadar geldikten sonra kişisel meseleye döndü olay.Arkadaşa merhaba ben geldim dedim kibarca.Bari adamı pist dışına filan atsaydım ha 35 saniye ha 25 saniye. Dimi ?Ceza sisteminiz bu sizin hala da bir şeyleri izah etmeye çalışıyorsun.Dostum ben ilk gün ki yarıştan beri burdayım.Ben hata yapmadım demedim ki.Sen hala 25 saniyeyi ört pas etmek için fantastik cümleler kuruyorsun.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace

Bu arada Ali , dostum gerçketen güzel mücadeleydi.Ben seni değil sistemi eleştiriyorum.Seninde 35 saniye cezayı hak ettiğinide düşünmüyorum.

“2017 Newbie CUP Sezon 2” sayfasına dön