2016-2017 BLANCPAIN GT SERİSİBLANCPAIN GT Serisi S1 - Round 9 Misano 23.03.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: BLANCPAIN GT Serisi S1 - Round 9 Misano 23.03.2017

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
diabolus79
Süper Moderatör
Has thanked: 82 time
Been thanked: 102 time

Mesaj gönderen diabolus79 »

Bayadır şehirdışında olmamdan dolayı yarıştan bir buçuk saat kadar önce pisti deneme şansım oldu, yarım yamalak bir setup yapmaya çalıştım ama maalesef pek başarılı olamadım, piste de ısınamadım bir türlü, bir garip geldi nedense. Gridde anca 6. sırada yer bulabilmişken false-start yapıp pitten geçme cezası aldım ki ilk defa başıma geliyor, zaten şu şampiyona boyunca düzgün start alamadım sanırım :) Bu sefer sırf startta kalmayayım diye auto-clutch'ı açtım, o da maşallah debriyaj pedalını tamamen devre dışı bırakıyormuş, ben alışık olduğum şekilde debriyaja basıp 1'e alayım dememle beraber pitten geçiş cezası çıkması bir oldu.

Yarış içerisinde de 5 6 kere 11 sn cezası aldım galiba, bunların iki tanesi 11 saniye sıfıra indiğinde gaza dokunmam sebebiyle baştan saymaya başlamasından ibaret, baya bir küfür ettim fakat, keşke iracing'deki gibi incident puanı olsa bu işler için, belirli sayıya gelince direkt diskalifiye olsa pisti kesen mesela, bu şekilde olunca konsantrasyon falan kalmadı bende. Bir ara sanırım Serkan Yalnız ve Fatih Evren de ceza aldıklarından dolayı peş peşe gitmeye başladık, o ara yarış keyiflendi ancak süre cezası kapışmamıza engel oldu.

Tur bindirmelerde kritik yerlerde denk gelmemize rağmen nefis bir şekilde yol veren Mehmet Uğur ve Emin Babaoğlu'na teşekkür ediyorum, katılan/bitiren herkesin eline sağlık.
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

Mod pistlerde bazen sacma sapan cezalar olabiliyor. Bunda da oyleydi. Kazanip kazanmadigin belli olmayan 0.1sn icin 11 sn yavaslamak nedir ya. Bende 5 6 kere aldim ceza. Biri de tam son viraj oncesiydi. Kacacak yerim yoktu iceri dogru gectim ama yinede Serkan in onunu kapattim. Kusura bakmasin. Zaten 2. Oldu.
Cezalarin ustune birde tam pit girisinin yaninda kaza yapinca tam 1 tur kirik suspansiyonla donmus oldum.
Cezalar bir yandan, arabanin vites dusurmemesi bir yandan sonunda konsantrasyon kalmadi.
Hatasiz surup neredeyse herkese tur bindiren Serkan i ve podyumu tamamlayan Road Benders i tebrik ederim.
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör

Painkiller. yazdı:Biraz ara vermek benim için en mantıklısı gibi gözüküyor. Son yarış herkese başarılar.

Sana noldu?
Kullanıcı avatarı
Painkiller.
Ad: Arda
Has thanked: 64 time
Been thanked: 49 time

Mesaj gönderen Painkiller. »

car_lover yazdı:
Painkiller. yazdı:Biraz ara vermek benim için en mantıklısı gibi gözüküyor. Son yarış herkese başarılar.

Sana noldu?

Bu sezon birden fazla aynı şekilde "gereksiz" temas yaşadım. Aynı tur içerisinde de spin atınca sinirli bir şekilde sürüp birinin yarışının içine edeceğimi düşünüp bıraktım.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

diabolus79 yazdı:Bayadır şehirdışında olmamdan dolayı yarıştan bir buçuk saat kadar önce pisti deneme şansım oldu, yarım yamalak bir setup yapmaya çalıştım ama maalesef pek başarılı olamadım, piste de ısınamadım bir türlü, bir garip geldi nedense. Gridde anca 6. sırada yer bulabilmişken false-start yapıp pitten geçme cezası aldım ki ilk defa başıma geliyor, zaten şu şampiyona boyunca düzgün start alamadım sanırım :) Bu sefer sırf startta kalmayayım diye auto-clutch'ı açtım, o da maşallah debriyaj pedalını tamamen devre dışı bırakıyormuş, ben alışık olduğum şekilde debriyaja basıp 1'e alayım dememle beraber pitten geçiş cezası çıkması bir oldu.

Yarış içerisinde de 5 6 kere 11 sn cezası aldım galiba, bunların iki tanesi 11 saniye sıfıra indiğinde gaza dokunmam sebebiyle baştan saymaya başlamasından ibaret, baya bir küfür ettim fakat, keşke iracing'deki gibi incident puanı olsa bu işler için, belirli sayıya gelince direkt diskalifiye olsa pisti kesen mesela, bu şekilde olunca konsantrasyon falan kalmadı bende. Bir ara sanırım Serkan Yalnız ve Fatih Evren de ceza aldıklarından dolayı peş peşe gitmeye başladık, o ara yarış keyiflendi ancak süre cezası kapışmamıza engel oldu.

Tur bindirmelerde kritik yerlerde denk gelmemize rağmen nefis bir şekilde yol veren Mehmet Uğur ve Emin Babaoğlu'na teşekkür ediyorum, katılan/bitiren herkesin eline sağlık.

Emin ve Mehmet Uğur zaten sezonun en centilmen pilotları ünvanını hak ediyorlar.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

diabolus79 yazdı:Bayadır şehirdışında olmamdan dolayı yarıştan bir buçuk saat kadar önce pisti deneme şansım oldu, yarım yamalak bir setup yapmaya çalıştım ama maalesef pek başarılı olamadım, piste de ısınamadım bir türlü, bir garip geldi nedense. Gridde anca 6. sırada yer bulabilmişken false-start yapıp pitten geçme cezası aldım ki ilk defa başıma geliyor, zaten şu şampiyona boyunca düzgün start alamadım sanırım :) Bu sefer sırf startta kalmayayım diye auto-clutch'ı açtım, o da maşallah debriyaj pedalını tamamen devre dışı bırakıyormuş, ben alışık olduğum şekilde debriyaja basıp 1'e alayım dememle beraber pitten geçiş cezası çıkması bir oldu.

Teşekkür ederim. Cezalar olmasaydı daha keyifli bir yarış olacaktı gibi. :) İlk cezam, viraj içindeydim solumda Efe abi vardı. Hali ile içeri kapanacaklar. Bende vurmasınlar diye biraz dışarı çıktım. O ara ceza yedik. Gaza basmadım, saniye git gide düşüyordu. Tam bitti derken, gaza bastım hop baştan sardı. :D 3 defa oldu ilk cezada. O ara zaten ön taraf kopmuş gidiyordu.

Arkada biraz Engin abi ile takıldık. :) Sonra Efe abi ile kapışırken, ben frenajı kaçırıp, Efe abiyi sıyırdım, Engin abiyi kurtaramadım arkadan baya bi hızlı vurdum :P
Genel anlamda sıkıcı bir yarıştı. Bakalım Nordschleife'da neler olacak.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör

Painkiller. yazdı:
car_lover yazdı:

Sana noldu?

Bu sezon birden fazla aynı şekilde "gereksiz" temas yaşadım. Aynı tur içerisinde de spin atınca sinirli bir şekilde sürüp birinin yarışının içine edeceğimi düşünüp bıraktım.

Greenhell sana iyi gelir hemen toparlarsın :)
Bu arada dün fren tutmayınca arka düzlük öncesi virajda yanlışlıkla Serkan Yalnız a atak yaptım. :) SCG ve Mclaren arasındaki fren farkı çok fazla ve tehlike yaratıyor.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

stracker biraz sorunlu sonuç çıkarmış doğrusu burada :D