Mazda MX-5 Cup Sezon1MX5 Cup Sezon 1 - Round 3 Nurburgring Sprint

Moderatör: Moderatörler

koyaanisqatsi
Ad: Umutcan Karaca
Has thanked: 2 time
Been thanked: 2 time

Re: MX5 Cup Sezon 1 - Round 3 Nurburgring Sprint

Mesaj gönderen koyaanisqatsi »

-BMW- © yazdı:
koyaanisqatsi yazdı:Serkan bu sefer haraslamadım sanırım :D , bir yerde çok yaklaşmışız ama bu sefer daha dikkatliydim. Lastikleri değiştirmeyi unuttum ben de son 6-7 tur soğuk soğuk terledim Ertekin i arkamda görünce ama çok zevkli bir yarıştı gerçekten. Katılan herkese teşekkürler

Merhaba
Bu yarışta sürüşünüz çok dikkati mi çekti.(Sürüşünüzü eleştirecek kadar iyi bir pilot değilim, onuda demeye getirmiyorum) Yarışta pek fark edemedim ama, kayıt için replayı izlerken, ne kadar agresif sürdügünüzü gördüm. Bu kadar agresif sürmenizin sebebi nedir acaba ?
Bir kaç yerde, bu böyle yapar, buradan gideyim, gibi düşünmeseydim. Bu düşüncelere sahip olmasaydım, bu yarış bir iki defa kaza yaşamıştık sizinle. Bir ara neredeyse, virajın içinden geliyorum sağdan direk önüme kırmışsınız? Mercedes arena virajında. Bu kadar agresiflik nedir onu anlamadım. Hepimiz burada güzel bir ortam yakalayıp, keyif almak, eglenmek için ugraşıyoruz. Cezalarınıza baktım, sürüşünüzü cezalar doğruluyor. Yani geriden gelmeyi sevmiyor musunuz ? Biraz daha dikkat gösterelim lütfen. Diğer pilotların yarışını mahvetmeyelim. Şimdi diyeceksiniz, sana çarptım mı ? diye. Hayır çarpmadınız ama çarparsanız, bir daha ki sefere böyle iyimser konuşmam. Yanlış anlaşılmak istemem, burada demek istediğim, biraz daha dikkatli ve sakin sürmeniz.
İyi oyunlar, iyi forumlar.

Nurburgring den önceki yarışlarda kamera açılarımı kullanamamamdan dolayı çok fazla kazaya karıştım, bunu attığım bir postta da dile getirip herkesten özür dilemiştim. Nurburgring yarışında ise sıkıntı yoktu ancak agresif kullanmak zorundaydım. İlk viraj sonunda ikinci ya da üçüncülüğe çıkmıştım ki zaten sıralama turlarında dördüncü başlamıştım. Yusufla temasımız oldu ilk viraj çıkışında benim hatam mı Yusuf un hatası mı bilemem ona hakemler karar verir ama "agresif sürüşümle alakalı" bir kaza değildi, yaşanabilecek bir temastı ve yaşandı. Sonuçta sonunculuğa kadar düştüm ve oradan tekrar üst sıralamalara çıkabilmek için agresif kullanmak zorundaydım. Yanlış anlaşılmasın agresif kullanmaktan kastım aracı zorlamakta ve bu zorlamalar sonucu pistten çıktığım da oldu duvara çarptığım da oldu yolun ortasında spin attığım da oldu.
Ama Nurburgring yarışında yarışını mahvettiğim birisi varsa yazsın lütfen buraya. Sizin bahsettiğiniz yerde ise sol önüm boş, ben Serkan ı geçebilmek için o boş alana hamle yapıyorum ancak sizi görüp tekrar sağa kırıyorum, siz ufak bir fren yapınca tekrar oraya geçiyorum. Çok ince bir çizgi tabi o nokta, çok kısa sürüyor bu yakınlaşma dikkatli izlerseniz bunu da görürsünüz. Olaylara hep kendi perspektifinizden bakmayın. Bunun haricinde sizinle en ufak problemim olmamış yarış içinde. Sizi geçtiğim virajda mesela daha nasıl temiz geçebilirim anlatın lütfen anlatın ki bileyim. Ben de herkes gibi eğlenmek için buradayım merak etmeyin geriden gelmeyi sevip sevmemem de sizi ilgilendirmez, diğer sürücülerin yarışını baltalayacak hamleler olmadığı sürece de sürüş tarzım kimseyi ilgilendirmez. Baltaladığımda da cezamı alıp otururum yerime.
İçiniz rahat olsun o virajda dikkatli olmasam siz fren yapsanız da yapmasanız da üzerinize çıkardım sağa kırmazdım. Siz fren yapmasaydınız da o sağda kalırdım zaten. Bunların en başında Serkan'ın aracının arkası biraz kaydı ve temas etmeyeyim diye olabildiğince dışarı attım kendimi, dikkatsiz olsam Serkan'a orada çarpar spin attırırdım. O kadar sert dışarı attım ki kendimi, ben pist dışına çıkıyordum neredeyse. Tüm geçişlerim de temassız oldu çünkü yeterince dikkatli olduğumu düşünüyorum. Olduysa da eğer çok önemsiz temaslar olacak ki hiç hatırlamıyorum.

Sürüşüm cezaları doğruyor demişsiniz, tabi ki hepimiz fazlasıyla hata yapıyoruz. Bir çoğumuz burada ilk defa böyle bir organizasyona katılıyor ve yapmaması gereken şeyleri yapıyoruz. Aldığım cezalar ve yaşadığım diğer temaslarda tecrübesizliğimin yanında ne sağımı ne solumu ne de arkamı görebiliyordum. Nurburgring pistinde ise böyle bir problemim yoktu ve mümkün olduğunca dikkatli kullandım. Bu dikkatin içinde yine belirttiğim gibi sizi görüp tekrar sağa kırmam da vardı. Şimdi bunları okuyan arkadaşlar ne olmuş bu kadar da bu kadar olay olmuş diyebilirler, iki saniye süren bir yakınlaşma, temas yok. Tüm olay bundan ibaret, yarış içinde onlarca kez tüm pilotların arasında olan yakınlaşmalar. Benim kendi perspektifimden de bu görülüyor, gayet normal görüyorum kusura bakmayın. Bir dahaki sefere de olur da çarparsam size bunun cezasını verecek olanlar hakemlerdir. Sizin iyimser ya da kötümser konuşmanız bende herhangi bir etki yaratmaz.
Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Arkadaşlar biraz heyecan iyidir herkes sütliman sürse bu sefer hiç keyfi çıkmazdı. Bir birinize kırıcı olmadan kişisel hakarete girmeden tartışın tabiki bunlar daha çok motive eder insanı. Küsüpte kaçmayın ama peşinizi bırakmaz sonra :)
Kullanıcı avatarı
macityusuff
Ad: Yusuf Macit
Has thanked: 31 time
Been thanked: 39 time

Mesaj gönderen macityusuff »

İlk virajda dokunarak spin atmasına sebep olduğum arkadaştan özür dilerim, pek bir seçeneğim yoktu çünkü mert sanıyorum o anın hemen öncesinde bana dokunup aracın arka kısmının kontrolünü kaybetmeme sebep olmuştu ve viraj çıkışında bir şekilde hızlanmam gerekiyordu, ben de direksiyonu hiç hareket ettirmeden hızlanmaya çalıştım, ancak bilinçli olarak kesinlikle pit manuever yapıp kaza yaptırmaya çalışmamıştım, hatta o an konsantrasyonum öyle dağıldı ki uzun bir sure önümdekilerle farkı kapatamadım, çünkü yarış boyunca aklım geride kalmıştı. :)
Lost But Won

“Mazda MX-5 Cup Sezon1” sayfasına dön