Mazda MX-5 Cup Sezon1MX5 Cup Sezon 1 - Round 3 Nurburgring Sprint

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
MFlys
Ad: Mustafa Uçar
Has thanked: 7 time
Been thanked: 27 time
İletişim:

Re: MX5 Cup Sezon 1 - Round 3 Nurburgring Sprint

Mesaj gönderen MFlys »

Bu arada pratikte Mert'in ulaştığı muhteşem hız :D

Resim
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Yarış çok çekişmeli, çok keyifli geçti. Benzin yetmedi tabi, onu es geçersek gayet keyifliydi. :) Yayın tekrarını izlerken'de ayrı bir keyif aldım. Brands Hatch, zorlu bir pist. Bakalım bizi orada nasıl bir mücadele karşılayacak.

Brands Hatch'te görüşmek üzere. :)
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
op7ic
Has thanked: 181 time
Been thanked: 94 time

Mesaj gönderen op7ic »

-BMW- © yazdı:Yarış çok çekişmeli, çok keyifli geçti. Benzin yetmedi tabi, onu es geçersek gayet keyifliydi. :) Yayın tekrarını izlerken'de ayrı bir keyif aldım. Brands Hatch, zorlu bir pist. Bakalım bizi orada nasıl bir mücadele karşılayacak.

ilk virajı 80 km/h ile giriş yapacan dıştan içeri bir rota izle ama sağdaki kerb e denk gelme feci derecede FIIŞŞŞT olabilirsin. :D görüşeceğizz :D
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

op7ic yazdı:
-BMW- © yazdı:Yarış çok çekişmeli, çok keyifli geçti. Benzin yetmedi tabi, onu es geçersek gayet keyifliydi. :) Yayın tekrarını izlerken'de ayrı bir keyif aldım. Brands Hatch, zorlu bir pist. Bakalım bizi orada nasıl bir mücadele karşılayacak.

ilk virajı 80 km/h ile giriş yapacan dıştan içeri bir rota izle ama sağdaki kerb e denk gelme feci derecede FIIŞŞŞT olabilirsin. :D görüşeceğizz :D

O pistte nedense alışamadım bir türlü. Çok güzel duruyor fakat, bir türlü ısınamadım. Bol bol antrenman yapıcam bakalımi deiklerini dikkate alıcam. :)
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
mertky
Ad: Mert Kaya
Has thanked: 3 time
Been thanked: 8 time

Mesaj gönderen mertky »

MFlys yazdı:Bu arada pratikte Mert'in ulaştığı muhteşem hız :D

Resim

Ahahahahahhah hemde boost sıfır, birde basınç açsam sen düşün :D :D :D
Kullanıcı avatarı
sensei
Ad: Ertekin Dal
Has thanked: 319 time
Been thanked: 234 time
Ertekin Dal’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen sensei »

Aksiyonlu ve heyecanlı bir yarış oldu.Yarışa 5.sırada başlamama rağmen ilk viraj karışıklığında hafif temaslara rağmen 3. sıraya kadar yükseldim. Ama sonrasında arkadan gelen Yusuf'u fazla kasmayarak saldım.Çünkü benden hızlıydı ve daha yarışın başında ataklarını kesmek için uğraşmam gerekecekti.Onun yerine önde olabilecek mücadeleye yakın kalmaya çalışarak biraz bekle gör yaparım dedim.

Ancak sonraki turlarda son virajdan önceki şikanda arkayı biraz kaçırınca yol dışına taşarak pisti kestiğim için yavaşlama cezası alınca, yaklaşık 5-7 saniye arkamdan Fatih yetişerek beni geçti ve böylece beşinci sıraya düşmüş oldum.Sonrasında kendisi ile 3-5 tur boyunca yakın mücadele ettik ve onun pite girmesi ile önüm tekrar açıldı.Ben de arayı biraz açıp sonraki turda pit yapmayı ve lastiklerim iyi durumda olduğu için sadece benzin takviyesi Fatihi geride bırakıp öndeki guruba yaklaşma hayalleri krudum.
Tabi evdeki hesap her zaman çarşıya uymuyor :D
Pİtte srevis çizgisi içinde duramayınca pit crew arabaya bakmadı tabi.
O da ne? :o
H-shifter da geri vites çalışmıyor. :shock: :?
Hemen bir donut ile pite tersen girdim 8-) ve benzinimi alarak yola koyuldum

Resim

Piste çıkınca önümdeki rakip Umutcan dı ve arada yaklaşık 30 sn vardı.Yakalamasına yakaladım 8-) ancak geçmek için daha 2-3 tur lazım olunca da :( yarışı 4. olarak tamamlamış oldum.
Bir süre gruptan kopuk yalnız yarışsam da, oldukça eğlenceli geçti.Podyumu ve katılan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.

Brands Hatch'i sabırsızlıkla bekliyorum.Görüşmek üzere.

MFlys yazdı:Arkadaşlar 3. yarıştayız, artık lütfen yan yana atak yapan arabalara, 1 arabalık boşluk bırakmanız gerektiğini farkedin :/ Onun dışında sürekli dışarı sıkıştırılmam ve bundan dolayı aldığım bir ceza dışında zevkli bir yarıştı. 10. sıraya düşüp yeniden yükselmek keyifliydi.

Mustafa, aslında bıraktım ama sen sığamamışsın :D

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
MFlys
İletişim:

Mesaj gönderen MFlys »

Uyanınca replayi izledim de benim de sıkıntı verdiğim birden fazla pozisyon olmuş. Etkilediğim herkesden özür dilerim. Birde mümkünse server saatlerini öğlene ayarlayabilir misiniz? Bu pistte sanırım güneş pozisyonundan dolayı çok performans kaybı yaşadı bilgisayarım.

sensei yazdı:Aksiyonlu ve heyecanlı bir yarış oldu.Yarışa 5.sırada başlamama rağmen ilk viraj karışıklığında hafif temaslara rağmen 3. sıraya kadar yükseldim. Ama sonrasında arkadan gelen Yusuf'u fazla kasmayarak saldım.Çünkü benden hızlıydı ve daha yarışın başında ataklarını kesmek için uğraşmam gerekecekti.Onun yerine önde olabilecek mücadeleye yakın kalmaya çalışarak biraz bekle gör yaparım dedim.

Ancak sonraki turlarda son virajdan önceki şikanda arkayı biraz kaçırınca yol dışına taşarak pisti kestiğim için yavaşlama cezası alınca, yaklaşık 5-7 saniye arkamdan Fatih yetişerek beni geçti ve böylece beşinci sıraya düşmüş oldum.Sonrasında kendisi ile 3-5 tur boyunca yakın mücadele ettik ve onun pite girmesi ile önüm tekrar açıldı.Ben de arayı biraz açıp sonraki turda pit yapmayı ve lastiklerim iyi durumda olduğu için sadece benzin takviyesi Fatihi geride bırakıp öndeki guruba yaklaşma hayalleri krudum.
Tabi evdeki hesap her zaman çarşıya uymuyor :D
Pİtte srevis çizgisi içinde duramayınca pit crew arabaya bakmadı tabi.
O da ne? :o
H-shifter da geri vites çalışmıyor. :shock: :?
Hemen bir donut ile pite tersen girdim 8-) ve benzinimi alarak yola koyuldum

Resim

Piste çıkınca önümdeki rakip Umutcan dı ve arada yaklaşık 30 sn vardı.Yakalamasına yakaladım 8-) ancak geçmek için daha 2-3 tur lazım olunca da :( yarışı 4. olarak tamamlamış oldum.
Bir süre gruptan kopuk yalnız yarışsam da, oldukça eğlenceli geçti.Podyumu ve katılan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.

Brands Hatch'i sabırsızlıkla bekliyorum.Görüşmek üzere.

MFlys yazdı:Arkadaşlar 3. yarıştayız, artık lütfen yan yana atak yapan arabalara, 1 arabalık boşluk bırakmanız gerektiğini farkedin :/ Onun dışında sürekli dışarı sıkıştırılmam ve bundan dolayı aldığım bir ceza dışında zevkli bir yarıştı. 10. sıraya düşüp yeniden yükselmek keyifliydi.

Mustafa, aslında bıraktım ama sen sığamamışsın :D

Resim

İlk viraj bayağı shit happens sorry, ama çarpışmadan kaçabilirmişsin sanırım. Savrulmayı göz önüne alarak yani :')
En son MFlys tarafından 05 Eki 2016, 09:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

yarış saati öğlene ayarlı Mustafa 23 derece pist ve 12:00'da ayarlı oluyor. tekrar bir kontrol ederiz bugün yeni pist için yakıt ayarlama turu atıcam o sırada bakarım.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
MFlys
İletişim:

Mesaj gönderen MFlys »

Aranel Ciryatan yazdı:yarış saati öğlene ayarlı Mustafa 23 derece pist ve 12:00'da ayarlı oluyor. tekrar bir kontrol ederiz bugün yeni pist için yakıt ayarlama turu atıcam o sırada bakarım.

Nürburring için demiştim, teşekkürler yine de
Kullanıcı avatarı
op7ic
Has thanked: 181 time
Been thanked: 94 time

Mesaj gönderen op7ic »

ne aksiyon yaşşattık insanlara ama :D

Resim
A F F A L T E R B A C H

“Mazda MX-5 Cup Sezon1” sayfasına dön