Special Events27 KASIM PAZARTESİ SPA GT4 YARIŞ

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
RevHead
Ad: Onur Şanal
Has thanked: 79 time
Been thanked: 28 time

Re: 27 KASIM PAZARTESİ SPA GT4 YARIŞ

Mesaj gönderen RevHead »

Herkesin eline sağlık. şans eseri kalkışta aldığım ikinciliği bırakmadım ancak Mert'e de bir türlü yetişemedim. Cem hocamla yarışın sonuna kadar aramızdaki mesafeyi korudum ama sonlarda gergin dakikalar yaşadım çok temiz sürüştü eline sağlık.
Aracın karakterini çözmesi uzun sürdü ama gayet zevkliydi. Bitiren herkesin eline sağlık
Kullanıcı avatarı
SanerDK
Ad: Saner
Has thanked: 3 time
Been thanked: 4 time

Mesaj gönderen SanerDK »

Eğer birisine yarışta engel olduysan üzgünüm. İlk yarışımdı, hedefim bitirebilmekti ve bitirdim. :)
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Ne yarıştı ama! Bu yarışa sıralama turunda attığım bir turla girdim. Pek çok arkadaş da benim gibiydi.

Bildiğimiz pistte, bilmediğimiz araçla yarış boyunca hızlanmak; sınırları keşfederken pist dışına taşmadan spin atmadan gitmeye çalışmak; ve tüm bunları yaparken önündeki aracı geçmek, arkadakine geçilmemek için elinden geleni yapmak...

bu hisler gerçekten pistte araç sürüyor gibi hissetmeme sebep oldu. bir yarışa hazırlanırken defalarca spin atıp duvara tosladıktan sonra aracın limitlerini çözmekle, bu şekilde kademe kademe ilerlemek arasında büyük fark var.

Aracın hataları affeden yapısı da yarış keyfine keyif kattı. ikinci tura girerken attığım spin en arkaya düşmeme sebep oldu. ardından levent de sorun yaşamış ve birlikte rekabete başladık. tur sürelerimizi sürekli geliştirdik. iki tur kala eau rouge a girerken mükemmel bir fırsat elime geçti ancak pist dışına fazla taşınca ceza yedim ve tur sonunda cezamı çekince levent ile fark açıldı. sonrasında en hızlı tur konusnda leventi geçmeye çalıştım.ikimizin turu arasında 0.010 saniye vardı sadece. orada da kaybettim mücadeleyi. Rekabet için teşekkürler.

Yarıştan yüzümde kocaman bir gülümsemeyle ayrıldım. GT4 araçları çok keyifli. maserati de motor sesiyle yol tutuş dinamikleriyle büyük keyif verdi.

Yönetime sesleniyorum gördüğünüz gibi site special eventlere aç. platin lige special event ekleme fikri harika olmuş elinize sağlık.

Podyumu ve yarışa tamamalayan tüm arkadaşları tebrik ederim.
Kullanıcı avatarı
Harun A.
Ad: Harun Aydin
Has thanked: 135 time
Been thanked: 28 time

Mesaj gönderen Harun A. »

Herkesin eline ayağına sağlık. Yarışa sıralama turu atamadan başladım. Aracın frenlemesini öğrenmem bir kaç turumu aldı. Bu arada ilk turlarda güzel kapışmalar yaşadım. Sonra birden direksiyon aşırı derecede titremeye başladı. Lastik patlattım sanırım ve araç çok zor kontrol edilebilir hale geldi. Yarışı bırakmak zorunda kaldım geri döndüğümde çok geride kalacaktım. Ama herkes o kadar eğlenmiş ki aklım kalmadı değil. Yarışan herkesi tebrik ederim.
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

mert_sch yazdı:Bitiren herkesin ellerine sağlık..Pist ve araç güzeldi..Bu arada lisans sınırı olmadan special event yapmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum..Yeni bir iki arkadaş kurallara ve oyuna hakim olmadığından dolayı 4 tur yedi ve tur bindirmelerde hep yarışmaya çalıştı...Gelecek eventlerde göz önünde bulundurursanız sevinirim..Tebrikler bitirenlere

Evet Saner di galiba kendisi. Ben geçerken de aracın kontrolünü kaybetti ve çarpıştık. Biraz daha dikkatli olmasını rica ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
AirborneTR
Ad: Levent
Has thanked: 103 time
Been thanked: 67 time

Mesaj gönderen AirborneTR »

Frtsan yazdı:Rekabet için teşekkürler.

Ben teşekkür ederim. Gerçekten güzel bir yarış oldu. Yarış öncesi GT3 ile antremandaydım, GT3 den sonra Maseratiye alışmak biraz zor oldu ilk turlarda. Yarışdan sonra da sıralamalarda tekrar GT3 e adapte olmakta zorlandım biraz :) İlgimiz daha çok platin ligde olduğu için pek hazırlanma fırsatı olmadı. Yakıtı bile son saniyelerde acele ile hesaplayıp koydum.

Araç meğerse otomatikmiş, startta bunu farketmeyince jump start yapmış oldum. Hemen durdum ama cezayı yemişim. Ceza yediğimin de farkında değildim, iyi ne güzel ceza yemedim diyordumki sol üstteki yazıyı farkettim, lastik uygulaması üzerini kapatıyormuş yazının, pitten geçme cezası almışım ve geçmek için son turum, hemen o turda pite daldım. Farketmesem diskalifiye olacaktım. Arkalara düşünce önümde Fırat'ı farkettim. O da arka sıradaki pilotları geçerek tırmanıyordu. Onu geçtim, biraz arayı açar gibi oldum, sonra baktım ara açılmıyor kapanmaya başladı. Lastikler doğru dürüst aşınmıyor bile lastiklerde sorun yok. Demekki aracı çözdü hızlanıyor dedim. Ben de nereden süre kaparım diye bakınmaya başladım. Yakıt yükü de biraz azalınca güven geldi. Rougeu tam gaz alır mı, iyi alıyor, bus stopdan önce biraz daha geç fren yapsak, oluyor.., diye diye önde kalmayı başardım. Çok keyifli bir yarıştı katılan herkese teşekkürler. Podyuma tebrikler.
Kullanıcı avatarı
SanerDK
Ad: Saner
Has thanked: 3 time
Been thanked: 4 time

Mesaj gönderen SanerDK »

car_lover yazdı:
mert_sch yazdı:Bitiren herkesin ellerine sağlık..Pist ve araç güzeldi..Bu arada lisans sınırı olmadan special event yapmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum..Yeni bir iki arkadaş kurallara ve oyuna hakim olmadığından dolayı 4 tur yedi ve tur bindirmelerde hep yarışmaya çalıştı...Gelecek eventlerde göz önünde bulundurursanız sevinirim..Tebrikler bitirenlere

Evet Saner di galiba kendisi. Ben geçerken de aracın kontrolünü kaybetti ve çarpıştık. Biraz daha dikkatli olmasını rica ediyoruz.

Start tan birkaç dakika sonra olan dokunmayı kastediyorsanız üzgünüm. Aracın setupını en iyi sürebildiğim hale getirsemde arkadan ve önden çok kaydı araç pistte düz tutamadım ne yalan söyleyeyim. 4 tur bindirilmesi olayına gelirsek bence sizler fazla iyisiniz :)
Kullanıcı avatarı
mert_sch
Ad: Mert
Has thanked: 20 time
Been thanked: 8 time

Mesaj gönderen mert_sch »

SanerDK yazdı:
car_lover yazdı:

Start tan birkaç dakika sonra olan dokunmayı kastediyorsanız üzgünüm. Aracın setupını en iyi sürebildiğim hale getirsemde arkadan ve önden çok kaydı araç pistte düz tutamadım ne yalan söyleyeyim. 4 tur bindirilmesi olayına gelirsek bence sizler fazla iyisiniz :)

Bence practice modunda antreman yap ve newbie'ye katıl öncelikli olarak daha sonra special eventlere ya da diğer şampiyonalara lisansın olursa geçersin
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Lisanslar güncellendi
The World is Mine!

“Special Events” sayfasına dön