Tanıt Kendini!Sivas'tan Selamlar

Yeni Üyelerimizin kendilerini tanıttıkları tanışma alanı!

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
tahakilic
Ad: Taha
Has thanked: 1 time

Sivas'tan Selamlar

Mesaj gönderen tahakilic »

Merhabalar,ben Taha Kılıç. Sivaslıyım, 22 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. Küçüklüğümden beri süregelen otomobil tutkumu aynı duygulara sahip sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Yaklaşık 12 sene önce hediye olarak aldığım snopy direksiyon setimle başlamış olduğum simulasyon ve yarış oyunları sevdam 2012 yılında almış olduğum Logitech Driving Force GT ile ayrı bir boyut kazandı. Neredeyse bütün ETS oyunlarını keyifle deneyip LFS ile uzun zamanlar pistlerin tozunu attırmış bir kardeşinizim. 1 sene önce Assetto Corsa ve bu site ile tanışmam ile bu hevesim daha da katlandı diyebilirim.

Hayalim resmi yarışmalara katılmak. Bunun yolu da yanlış anladıysam lütfen düzeltin Akademiye katılıp bronz lisans almaktan geçiyor. Akademi 10 u kaçırdığım için üzgünüm ama Akademi 11 katılmak için sabırsızlıkla bekliyorum.
Bu süreçte antremanlar yapıp kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum. Anladığım kadarıyla AC için bir server bulunmakta. Bu servere girip antreman yapabiliyor muyuz akademide olmasak veya lisansımız olmasa bile ? Bu konuda bilgilendirmeye gerçekten ihtiyacım var. Eğer böyle bir imkanımız var ise değerlendirmeyi çok isterim.

Akademiye katılmak için DFGT set yeterli olur mu bunu da çok merak ediyorum. Set bana yetmeyince yarış oyunlarında kullanmak üzere el yapımı h shifter ve eski direksiyonumdan debriyaj yaptım.
Eğer DFGT setim yeterli gelecek ise şu an yeterli bütçem olmadığı elimdeki ekipmanlar ile yola devam etmek istiyorum.

Aranıza katılmış olmaktan dolayı heyecanımı ve mutluluğumu ifade eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Re: Sivas'tan Selamlar

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Merhaba Taha. Aramıza hoşgeldin.

Direksiyon giriş seviyesi bir direksiyon olduğundan pist üzerindeki her geri bildirimi minimum gecikme süresi ve maksimum detayla alamayacaksın. Ancak bu tur zamanlarına çok fazla etki etmiyor. Aynı direksiyona sahibim ve senelerdir de bu direksiyonla yarışıyorum. Yeterli antrenman ve özveriyle herhangi bir üst seviye direksiyonla elde edeceğin tur sürelerini elde edebilirsin. Üst düzey direksiyonlar artık dünya rekorlarına koşarken kalan son 0.3-0.4 saniyeyi almak için gerekli. O seviyeye pilot olarak gelmeden hiçbir farkı yok hissiyat haricinde.

Server'lara girme konusunda yöneticilerimiz daha net bilgi verecektir ama bildiğim kadarıyla server'a giriş yapıp serbest antrenmanda turlayabiliyorsun.

Şimdiden başarılar.
Kullanıcı avatarı
tahakilic
Ad: Taha
Has thanked: 1 time

Mesaj gönderen tahakilic »

FurkanOzcan yazdı:Merhaba Taha. Aramıza hoşgeldin.

Direksiyon giriş seviyesi bir direksiyon olduğundan pist üzerindeki her geri bildirimi minimum gecikme süresi ve maksimum detayla alamayacaksın. Ancak bu tur zamanlarına çok fazla etki etmiyor. Aynı direksiyona sahibim ve senelerdir de bu direksiyonla yarışıyorum. Yeterli antrenman ve özveriyle herhangi bir üst seviye direksiyonla elde edeceğin tur sürelerini elde edebilirsin. Üst düzey direksiyonlar artık dünya rekorlarına koşarken kalan son 0.3-0.4 saniyeyi almak için gerekli. O seviyeye pilot olarak gelmeden hiçbir farkı yok hissiyat haricinde.

Server'lara girme konusunda yöneticilerimiz daha net bilgi verecektir ama bildiğim kadarıyla server'a giriş yapıp serbest antrenmanda turlayabiliyorsun.

Şimdiden başarılar.

Teşekkür ederim hocam :)
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Aramıza hoşgeldin. antrenman seanslarına, özel etkinliklere ve test yarışlarına lisansın olmasada katılabilirsin. Fakat pist üzerinde tüm kurallara uyman gerekiyor. DFGT gayet yeterli olacaktır aramıza geldiğin için teşekkür ederiz.

“Tanıt Kendini!” sayfasına dön