Tanıt Kendini!Ankara'dan Merhabalar

Yeni Üyelerimizin kendilerini tanıttıkları tanışma alanı!

Moderatör: Moderatörler

emre325
Ad: Emrehan
Been thanked: 1 time

Ankara'dan Merhabalar

Mesaj gönderen emre325 »

Merhabalar, ben Emrehan, 21 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. Gerçek hayatta amatör olarak go-kartta yarışıyorum. Simülasyon oyunu merakım küçüklükten beri vardır. İlkokul sonlarına doğru babamın aldığı Microsoft Sidewinder direksiyon seti ile uzun süreler LFS oynadım fakat direksiyon seti bozulduktan sonra bıraktım. Sonrasında her ne kadar devam etmek istesem de ailem izin vermedi ve simülasyon oyunlarını bıraktım.

Ama nasip bugünlereymiş, geçen hafta Thrustmaster T300 RS GT aldım. Yavaş yavaş setimi toplamak istiyorum. Şu an elimde ayrıca MSI GF63 8RD bilgisayar ve MSI Optix G24C4 monitör var. İlk önce aklımda yarış standı kurmak var ama markaların stantları bütçemi fazlasıyla aşmakta. O yüzden kendim yapmayı düşünüyorum. Forumdaki önceki konuşmaları ve çizimleri gördüm fakat güncel değil. Ayrıca internetten bir kaç çizim daha budum. Bu çizimleri demirciye götürüp bunları yaptırmak tahmini ne kadar tutar ve ne kadar sağlam olur? Ayrıca standı Ankara'da yaptırabileceğim, güvenilir bir kişi var mıdır?

Son olarak, TM TH8A shifter'da alacağım, ikinci el olarak bulabilir miyim yoksa illaki sıfır mı almam lazım?

Şimdiden Teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
Gabriel
Ad: Gabriel Bonacina
Has thanked: 10 time
Been thanked: 16 time

Re: Ankara'dan Merhabalar

Mesaj gönderen Gabriel »

Hoşgeldin Emre!. Hangi üniversitedesin ?
emre325

Mesaj gönderen emre325 »

Gabriel yazdı:Hoşgeldin Emre!. Hangi üniversitedesin ?

Hoşbulduk, Atılım Üniversitesinde okuyorum.
Kullanıcı avatarı
Gabriel
Ad: Gabriel Bonacina
Has thanked: 10 time
Been thanked: 16 time

Mesaj gönderen Gabriel »

Yakınmışız aramıza hoşgeldin tekrardan
emre325

Mesaj gönderen emre325 »

Gabriel yazdı:Yakınmışız aramıza hoşgeldin tekrardan

Teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
mcemin
Ad: Mehmet Emin
Has thanked: 43 time
Been thanked: 27 time

Mesaj gönderen mcemin »

Hoş geldin Emre.

Direksiyon setinden sonra yer sorunun yoksa ve bütçen müsaitse ilk olarak kendine düzgün bir şase yapmalısın. Sağlam ve ergonomik olmalı. Demirin pisliği ve kaynağıyla uğraşmaktansa aluminyum sigma profillerden kendin de yapabilirsin. Veya @woxed_sim_setup yerli üretim kokpit öneririm. instagramda aratırsan bulabilirsin.

Assetto corsa'da drift yapmıyorsan, mod araçlar ile gazlama vs gibi fantezilerin yoksa TH8A shifter ikinci önceliğin olsun. H shiftera ayıracağın bütçe ile kendine sağlam bir kokpit edinebilirsin.

Tabiki bunlar benim şahsi fikrim. İmkanların ölçüsünde tercih senindir.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Aramıza hoşgeldin. Sigma profillerden çok şık standlar yapabiliyorusun. ayrıca gelburada uygun fiyatlı birkaç stand var. https://www.gelbura.com/oyun-kollari-joystick
emre325

Mesaj gönderen emre325 »

mcemin yazdı:Hoş geldin Emre.

Direksiyon setinden sonra yer sorunun yoksa ve bütçen müsaitse ilk olarak kendine düzgün bir şase yapmalısın. Sağlam ve ergonomik olmalı. Demirin pisliği ve kaynağıyla uğraşmaktansa aluminyum sigma profillerden kendin de yapabilirsin. Veya @woxed_sim_setup yerli üretim kokpit öneririm. instagramda aratırsan bulabilirsin.

Assetto corsa'da drift yapmıyorsan, mod araçlar ile gazlama vs gibi fantezilerin yoksa TH8A shifter ikinci önceliğin olsun. H shiftera ayıracağın bütçe ile kendine sağlam bir kokpit edinebilirsin.

Tabiki bunlar benim şahsi fikrim. İmkanların ölçüsünde tercih senindir.

Yer sıkıntım yok ama bütçem kısıtlı, maksimum çıkabileceğim fiyat 1000tl. Söylediğiniz sayfaya mesaj attım şimdi mesaj bekliyorum.

Yorumunuz için çok teşekkürler :)
emre325

Mesaj gönderen emre325 »

Boundless yazdı:Aramıza hoşgeldin. Sigma profillerden çok şık standlar yapabiliyorusun. ayrıca gelburada uygun fiyatlı birkaç stand var. https://www.gelbura.com/oyun-kollari-joystick

Hoşbulduk, gelbura.com ürünlerine baktım fakat çok ilgimi çekmedi. O yüzden kendim, ustalara sorup denemeyi düşünüyorum.

Yorumunuz için teşekkürler :)

“Tanıt Kendini!” sayfasına dön