Tanıt Kendini!Merhabalar

Yeni Üyelerimizin kendilerini tanıttıkları tanışma alanı!

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
mcemin
Ad: Mehmet Emin
Has thanked: 43 time
Been thanked: 27 time

Merhabalar

Mesaj gönderen mcemin »

Merhabalar. Ben Mehmet Emin. Kocaeli de ikamet ediyorum. Her iki ismim de hem beraber hem de ayrı ayrı kullanılmıştır. Kimin kolayına gelirse o şekilde hitap edebilir. Arkadaş çevrem Emin demiştir hep :) Müşteri hizmetleri yetkilisi gibi hangi isminizle hitap etmemi isterseniz diye soran olursa diye şimdiden söyleyeyim dedim :)

Yıllarca (1998-2018 tam 20 yıl) pes ve fifa oynadım. Fakat bir yandan gerçekçi bir yarış simülasyonu hayali kuran biriydim. Fakat pes oynamaktan simracing dünyasına girmek için epey gecikmişim. Bunu 6 ay kadar önce Gran Turismo Sport oyununu kuzenimde T150 ile oynadığımda farkettim. Ardından herşey çok hızlı gelişti. Yiğit Tezcan'ın kanalı ile karşılaştım ve videolarını izledim. Müthiş bir heyecan sardı beni. Hemen kendime T150 set aldım. PS4 ümde Gran Turismo Sport oynamaya başladım. Pist deneyimleri, görevler derken ranking sistemi olan günlük online yarışlara katılmaya başladım. Sportmenlik derecem E' den S seviyesine ve başarı puanım da E'den B seviyesine yükseldiğinde artık temiz ve başarılı yarışlar çıkarabilmenin stresi ayaklarımı titretmeye başladı. Bu arada 2.el uygun fiyata th8a H shifter ile beraber T300 Alacantara Ferrari set buldum ve satınaldım. O set ile yaptığım ilk yarışlar rüya gibiydi. Yanlız benim için en büyük sorun en yüksek sportmenlik derecesi S olanlarla bile yapılan yarışlarda çok kaza ve temas yaşanmasıydı. Bunun sebeplerinden biri de yarışların 5 tur ile max 15 tur arasında olması sebeiyle kısa süren yarışlar. Dolayısıyla ilk virajda yarış kazanmaya çalışanlar sürekli kaosa sebep oluyordu. Ayrıca Gran Turismo Sport gibi simcade bir oyundan daha profesyonel bol içerikli bir simülasyonu denemek istiyordum. İracing maliyet olarak bütçemi zorlayacağından Assettocorsa' yı hazır %65 indirimdeki tüm dlc lerin olduğu ultimate paketini 53 TL ye satın aldım. Gran Turismodan alışık olduğum bir iki otomobil ile pistlerde sürmeye başladığımda hissiyatın çok daha ileri seviye olduğunu, sadece kerbler değil düz bir pist zeminindeki hızımı dahi direksiyondan hissedebilmenin keyfini yaşadım. Tabiki zorlandım. Gran Turismodaki gibi freni kökleyerek girdiğim virajları Assettocorsada önden kayma sebebiyle alamayıp pist dışına çıktığımda daha çok antremana ihtiyacım olduğunu farkettim.

Gran Turismo Sportun en güzel tarafı 10dk da bir günlük yarışların olması ve kendi derecene göre rakiplerle online yarışlar yapabilme imkanı vermesi. Gece gündüz herhangi bir zamanda gir ve kendi derecendekilerle eşleşip yarış. Assettoda böyle bir mod olmadığından dolayı arayışa girdim ve simracerstr yi buldum. Kayıt oldum ve henüz tam olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Çok fazla inceleyemedim. Değerli yöneticiler bana bir yol gösterirse memnun olurum. Syg.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Re: Merhabalar

Mesaj gönderen Boundless »

Mehmet Emin aramıza hoşgeldin
viewtopic.php?f=141&t=1449

Bu konu başlığına bakabilirsin ilk başta lisans almak için Akademi ligine katılman lazım. Sonrasında lisansınızı alıp üst liglere girebilirsin.

viewforum.php?f=5
Bu konudada özel etkinlikler düzenleniyor tek yarışlık lisanslı veya lisanssız yarışlar oluyor lisans puanınızı yükseltmek için bu yarışlarada girebilirsiniz

viewforum.php?f=29

bu başlık altındanda araç ayarları, sürüş ve ileri seviye sürüşle ilgili konulara ulaşabilirsiniz
coolTurk

Mesaj gönderen coolTurk »

mcemin yazdı:Merhabalar. Ben Mehmet Emin. Kocaeli de ikamet ediyorum. Her iki ismim de hem beraber hem de ayrı ayrı kullanılmıştır. Kimin kolayına gelirse o şekilde hitap edebilir. Arkadaş çevrem Emin demiştir hep :) Müşteri hizmetleri yetkilisi gibi hangi isminizle hitap etmemi isterseniz diye soran olursa diye şimdiden söyleyeyim dedim :)

Yıllarca (1998-2018 tam 20 yıl) pes ve fifa oynadım. Fakat bir yandan gerçekçi bir yarış simülasyonu hayali kuran biriydim. Fakat pes oynamaktan simracing dünyasına girmek için epey gecikmişim. Bunu 6 ay kadar önce Gran Turismo Sport oyununu kuzenimde T150 ile oynadığımda farkettim. Ardından herşey çok hızlı gelişti. Yiğit Tezcan'ın kanalı ile karşılaştım ve videolarını izledim. Müthiş bir heyecan sardı beni. Hemen kendime T150 set aldım. PS4 ümde Gran Turismo Sport oynamaya başladım. Pist deneyimleri, görevler derken ranking sistemi olan günlük online yarışlara katılmaya başladım. Sportmenlik derecem E' den S seviyesine ve başarı puanım da E'den B seviyesine yükseldiğinde artık temiz ve başarılı yarışlar çıkarabilmenin stresi ayaklarımı titretmeye başladı. Bu arada 2.el uygun fiyata th8a H shifter ile beraber T300 Alacantara Ferrari set buldum ve satınaldım. O set ile yaptığım ilk yarışlar rüya gibiydi. Yanlız benim için en büyük sorun en yüksek sportmenlik derecesi S olanlarla bile yapılan yarışlarda çok kaza ve temas yaşanmasıydı. Bunun sebeplerinden biri de yarışların 5 tur ile max 15 tur arasında olması sebeiyle kısa süren yarışlar. Dolayısıyla ilk virajda yarış kazanmaya çalışanlar sürekli kaosa sebep oluyordu. Ayrıca Gran Turismo Sport gibi simcade bir oyundan daha profesyonel bol içerikli bir simülasyonu denemek istiyordum. İracing maliyet olarak bütçemi zorlayacağından Assettocorsa' yı hazır %65 indirimdeki tüm dlc lerin olduğu ultimate paketini 53 TL ye satın aldım. Gran Turismodan alışık olduğum bir iki otomobil ile pistlerde sürmeye başladığımda hissiyatın çok daha ileri seviye olduğunu, sadece kerbler değil düz bir pist zeminindeki hızımı dahi direksiyondan hissedebilmenin keyfini yaşadım. Tabiki zorlandım. Gran Turismodaki gibi freni kökleyerek girdiğim virajları Assettocorsada önden kayma sebebiyle alamayıp pist dışına çıktığımda daha çok antremana ihtiyacım olduğunu farkettim.

Gran Turismo Sportun en güzel tarafı 10dk da bir günlük yarışların olması ve kendi derecene göre rakiplerle online yarışlar yapabilme imkanı vermesi. Gece gündüz herhangi bir zamanda gir ve kendi derecendekilerle eşleşip yarış. Assettoda böyle bir mod olmadığından dolayı arayışa girdim ve simracerstr yi buldum. Kayıt oldum ve henüz tam olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Çok fazla inceleyemedim. Değerli yöneticiler bana bir yol gösterirse memnun olurum. Syg.

Aramıza katıldığınızı görmek bizler için hem sevindirici,hem de gurur verici.Akademi ligindeki yarışlara katılarak lisansınızı alıp üst liglerde bizlerle yarışabilirsiniz.Ayrıca akademi liginde ben dahil bir çok yetenekli ve tecrübeli pilotlarda sizlere yardımcı olacaktır.Şimdiden keyifli sürüşler
Kullanıcı avatarı
KobraAbiniz
Ad: Erdem Aras
Has thanked: 178 time
Been thanked: 116 time

Mesaj gönderen KobraAbiniz »

Hikayeyi keyifle okudum hoşgeldiniz:)
Resim
Kullanıcı avatarı
mcemin
Ad: Mehmet Emin
Has thanked: 43 time
Been thanked: 27 time

Mesaj gönderen mcemin »

Herkese teşekkür ederim.

Akademi 9. sezona katılmak isterim. Bunun için kayıt amaçlı bilgilerimizi şimdi yazmamız gerekiyor mu? Yoksa 9. sezon için konu başlığı açıldığında mı kayıtlar alınacak?
Kullanıcı avatarı
Gabriel
Ad: Gabriel Bonacina
Has thanked: 10 time
Been thanked: 16 time

Mesaj gönderen Gabriel »

Kayıtlar açıldığında katılmak isteyen arkdaslardan bilgileri kayıt konusunda istenecektir

“Tanıt Kendini!” sayfasına dön