Tanıt Kendini!İstanbuldan merhaba

Yeni Üyelerimizin kendilerini tanıttıkları tanışma alanı!

Moderatör: Moderatörler

devilTR

İstanbuldan merhaba

Mesaj gönderen devilTR »

Herkese merhaba ben istanbuldan Atilla yaşım 32.
Simülasyon dünyasına çok ama çok uzun süre ara vermiştim , ben bırakırken ne bir forum varda nede değişik girişimler , birkaç zaman önce forumları ve aktif yarışları görünce sevindim açıkçası :) lfs de lisanslı olarak uzun süre yarıştım 2006-2010 arası fakat değişik tiplerin çok fazla artması sonucu oyundan soğumuştum ,şimdilerde kaşıntı tuttu mauseyle oynayabileceğim bir simülasyon arayışındayım , assetto oynanabiliyor mu ?

teşekkürler herkese :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
KobraAbiniz
Ad: Erdem Aras
Has thanked: 178 time
Been thanked: 116 time

Re: İstanbuldan merhaba

Mesaj gönderen KobraAbiniz »

Selam Atilla hoş geldin:)

Ben de uzun bir aradan sonra bu ekip ile tanışmıştım ve çok mutlu olmuştum. Her geçen gün gelişiyor ve rekabet daha keyifli hale geliyor. Sana önerim fare falan uğraşmayıp uygun bi driving force gt ile başlaman. fareyle ac oynanabiliyor diye biliyorum ama oyuna zaman gömeceksen keyif alacağın sınırları zorlayabileceğin bir şekilde gömmek lazım bence:) Akademi ligini takip et alım devam ediyorsa şu an devam eden sezona olmadı sonraki sezona katılarak lisansını alıp ilerletebilirsin. görüşmek üzere
Resim
devilTR

Mesaj gönderen devilTR »

teşekkür ederim erdem hoşbuldum :) bende direksiyon setlerine karşı bir yeteneksizlik var sanırım , lfs ve gt'yu df gt sahibiyken oynamıştım ve sürelerim ciddi düşmüştü , lastikleri ve yolu istediğim düzeyde hissedemedim hiçbir zaman setlerle , mauseyle ciddi iyi süreler yapabiliyordum , ondan mause daha uygun geliyor bana şuan fakat ac daha oynamadım şuan indiriyorum steamden , mauseyle oynanabilirliğini denetliyim olmadı en uygun gt yi bulup alırım çare yok :) oyunda daha marşa bile basmadım fiziklerini bilmiyorum hemen kayıt oluyor mu ki ?
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Selam Atilla aramıza hoşgeldin.
Erdemin dediği gibi mousla yanlız başına yada drift yaparken daha rahat olabilirsin ama bir simulasyonda aracın kaydığını hissetmek zorlu koşullarda yarışmak ve geçişler sırasında temas yaşamamak için bir direksiyon seti şart. Her ekipmanda olduğu gibi bir alışma süresi gerekiyor sonrasında zaten aldığın zevk ikiye katlanıyor.
Kayıtla ilgili hemen olabilirsin eğer yer olursa akademi yarışlarına katılabilirsin. en kısa zamanda bir dfgt yada en kötü ihtimalle gamepad alıp aramıza katılabilirsin
devilTR

Mesaj gönderen devilTR »

teşkkurler herkese :) mauseyle oynuyorum şuanlik iyi gidiyor gt86ya alişma aşamasindayim :) logitechin f310 u için ne dusunuyorsunuz ? fayda sağlar mi , incelemelerde fiyatina gore iyi oldugu soyleniyor , ac ile uyumu nasil ? tesekkurler tekrardan
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

forcefeedback olmadan aracın tepkilerini sadece görsel olarak alırsın. aracı virajda nekadar zorladığını forcefeedback olmadan anlaman mümkün değil. defalarca turlayarak aracın kaydığı hızı motorhafızana alarak hızlı turlar atabilirsin. ancak tc ve abs olmayan araçları mouse ile sürmek işkence olacaktır. trail brake yapamayacaksın. bunlar ciddi anlamda geride kalmana sebep olur. game pad ile gaz fren sorunu ortadan kalkar. ancak aracın virajda yediği kuvvetleri yine ezberlemek zorunda olacaksın. bu tek başına turlarken sorun olmasa da diğer araçlarla yarışırken virajlara alıştığından farklı hızlarda veçizgilerde girdiğinde ne yapacağını kestirememene sebep olacaktır. direksiyonla kesinlikle dahahızlı olursun. sadece alışma süresini atlatman gerekir.
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Aramıza hoşgeldiniz :) Mouse ile biraz zor ya, ucuzundan DFGT is görür ama.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

“Tanıt Kendini!” sayfasına dön