2016 DTM ŞampiyonasıSpa Yarışı pilot yorumları (TURKF1.COM)

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
TurkF1
Ad: Buğra Sezer
Been thanked: 27 time

Spa Yarışı pilot yorumları (TURKF1.COM)

Mesaj gönderen TurkF1 »

Haberlerin içine koymak için pilot yorumlarına ihtiyacım var bu sebeple sizlerden yarış esnasında yaşadıklarınızı iyi kötü yada enteresan anlarınızı bir kaç cümle ile takım ve pilot adı vererek anlatmanızı rica ediyorum.

Teşekkürler

Not: Lütfen teşekkür göndermek yerine yarış yorumu atın :D
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Re: Spa Yarışı pilot yorumları (TURKF1.COM)

Mesaj gönderen car_lover »

Bu yarisa hazirlanmaya 3 hafta onceden basladim tek tatilim olan pazar gunlerinin tamamini araci ayarlamaya harcadim ve emegimin karsiligini aldim.Arac tam istedigim sekilde oldu ve siralama turlarinda her ne kadar mukemmel bir tur atamasam da cok iyi bir derece cikti (bunda pistin diger araclardan dolayi isinmasi da etkiliydi )
Yarisa hizli basladim birkac tur sonra ersanin spin attigini gorunce biraz rahatladim ve risksiz hizli turlar atarak yarisi tamamladim.Sadece tur bindirmeler sirasinda bir arkadasin ne tarafa gececegine karar verememesi yuzunden kucuk bir temas yasadik.
En sevdigim pist olan spa yi kazanmaktan dolayi cok mutluyum . Serkan ve Arda yi da tebrik ediyorum.Guzel baslayan sezonun boyle devam edecegini umuyorum.
SEMİH EMRE EKİNCİ BLUE THUNDER RACİNG TEAM
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Mehmet Erdem
Blue Thunder Racing Team

Yarışın başında aceleciliğim nedeniyle startta spin attım. Sonrası devamlı yükselme çabası ile geçti. Uzun süre hatasız ilerlemeye çalıştım fakat yarış başındaki hasar nedeniyle hızlı virajlarda çok sorun yaşadım. Benim için genel olarak güzel bir yarıştı. Yorucu saatler sonrasında 7. Oldum.

Ufak temaslarımız tabii ki oldu ama ciddi bir sorun olmadığını olmadığını düşünüyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Alper Akbilgi - Sphere Racing

Yarışa 4. olarak başladım, ilk turda lastiklerin henüz soğuk olduğunu unutunca ve arkamda geçen sezonun şampiyonu Serkan Kaplan'ın bulunmasının getirdiği baskı ile Eau Rouge virajına olması gerekenden daha hızlı girmiş bulundum ve Raidillon virajında yolun dışına taştım. İstemsiz yaptığım kesme sonucunda 35 km veya 10 saniye gaza basmama cezası yedim. Bu noktada kritik bir taktik hatası yaparak pistin en hızlı bölümünde yavaşladım. Böylece sanırım 12 veya 13. sıraya kadar geriledim. Önümdeki pilotları ileriki birkaç tur içinde geçerek başlangıç sıram olan 4. sıraya tekrar yükseldim. Ancak ön grubu yakalamam imkansızlaşmıştı çünkü hem cezamdan hem de geçişlerde yaşadığım süre kaybı nedeniyle fark çok açılmıştı. Yarışın geri kalanını hata yapmadan pozisyonumu koruyarak geçirdim. Güzel bir yarış oldu fakat yine podyum hedefimi bireysel hatam yüzünden gerçekleştiremedim. Önümüzdeki yarışa daha çok çalışıp podyum görmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Efe Can Mutlu - Blue Thunder Racing Team

Antremanda yaptığımdan 0.5 saniye daha iyi derece yaparak 7. olarak yarışa başladım. 2. turda kendi kerb üzerine yüksek hızda temas edince spin attım, pite girmek zorunda kaldım. Pitten sonra adım adım yükseliyordum fakat Emre ile temasım sonrası akslar zarar gördü ve ağır ağır tekrar pite döndüm. 16. lığa kadar düştükten sonra azim ile 11.liğe geldim ve 10. ile aramda ki farkı 6 saniye kadar düşürdüm. Takımım adına puan almak benim için çok önemliydi ama drs alanını bitirirken arka tamponumdan Hüseyin'in teması ile ciddi hasar aldım ve aracın arkası kontrolüm dışında hareket etmeye başladı. Yerimi kaybetmemek için pite girmeyip gereksiz bir risk aldım ve son sürat girdiğim Eau Rouge virajında yoldan çıkarak duvara çarptım ve patlayan motor sonrası yarışa 26. turda veda ettim.
Kullanıcı avatarı
adnaneren1977
Ad: Adnan Eren
Has thanked: 68 time
Been thanked: 82 time
İletişim:

Mesaj gönderen adnaneren1977 »

ADNAN EREN/77 /Dream Racing (Mercedes) :Yarışa 6.sıradan start aldım.Pitstop'a kadar gayet iyi bir seri yakalamıştım.Pitstop dan sonra lastik ısıtma sorunu yaşadım. Arka lastiler büyük sorun oldu iki teker gittim desem yeridir.Yalnızca yarışı bitirme ye odaklandım .Arka grupla baya bi fark yapmıştım ama onlarda sırasıyla gelip geçtiler.Yarış benim açımdan kötü geçmesine rağmen ilk puanlarımı almam ve biraz da tecrube edinmem yönünden olumlu katkılar sağladığını düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
serkan kaplan
Süper Moderatör
Has thanked: 111 time
Been thanked: 172 time

Mesaj gönderen serkan kaplan »

Öncelikle semihi kusursuz sürüşü için tebrik ederim inanılmaz derecede hızlıydı haketti kazandı.takıma yeni katılan ardayı'da ilk yarışında podyuma çıkma başarısını gösterdiği için tebrik ederim artık takımlar şampiyonasında'da iddalı hale geldik.sıralama turlarına kadar aracın boş depo ve soft lastik performansını hiç test etmemiştim nasıl olsa ilk 3e rahat girerim diye düşünüyordum. sırala turları'nın başlamasıyla berbat turlar atmaya başladım aracın performansına çok şaşırmıştım ve kendimi 5.sırada buldum.yarışa sorunsuz bir başlangıç yaptım ilk turlarda alper'in cezası erşan'ın spin'i ile 3.sıraya kadar çıktım birkaç tur sonra ardayı geçerek semihi takibe aldım aramızda 6 7 saniyelik bir fark vardı turlarımız semihle aynı olsada benim turlarım semihin'ki kadar kusursuz değildi bu yüzden semih ufak ufak farkı açmaya başladı 13.turda tur bindrmeler sırasında aracın kontorlünü kaybedip duvarı sıyırdım araç hasar almıştı ve bütün pit stratejim bozulmuştu aynı tur pite girdim ve yarışın geri kalanını lastikleri bitirmemek için zorlamadım ve yerime razı oldum.bu yarıştaki performansımdan hiç'mi hiç memnun değildim ve bunun sebebini bulmak için birkaç analiz yaptım ve setupt'a çok önemli bir noktayı gözden kaçırdığımı fark ettim. silverstone yarışına kadar aracı daha iyi hale getirmek için çalışacağız.sevgiler saygılar...
Kullanıcı avatarı
Cagatay660
Ad: Çağatay
Has thanked: 8 time
Been thanked: 5 time

Mesaj gönderen Cagatay660 »

Çağatay AKBİLGİ / Sphere Racing

Bu yarışa çok çalışma fırsatı bulamadım. Sıralama turlarında da kötü bir derece yaptım ve 14. sıraya yerleştim. Yarışın başlamasıyla ilk 8 turdaki temiz sürüşüm ve diğer sürücülerin hatalarıyla yükselişe geçtim. 6. sıraya kadar yükselsemde yaptığım ufak hatalar ve yediğim 35 sn cezasındaki taktiksel hatam yüzünden 10. sırada yarışı sonlandırdım. Mehmet abiyle bir süre yarıştık ve bu süreçte oldukça keyif aldım. Yeni bir pilot olmanın verdiği hatalar ve stresi atlatınca daha iyi bir yarış ortaya koyacağıma eminim. Bundan sonraki yarışlarda sıralamamı yükseltip takımıma daha çok puan getirmeyi umuyorum.
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Mesaj gönderen ozkan_343 »

Özkan Kaya / Audi Sport PlayBoy Team

Yarışa 11. sırada başladım. yarış öncesinde yaptığımız antremanlarda stabil sürüş için çalıştık. bunun faydasını da yarışta gördüm. Çok iyi turlar atamadım ama standart sürmeye çalıştım, yarışı bitirmeye odaklandım. Yarış 30. tura kadar çok iyi gidiyordu, konsantrasyon dağılması sonucu yaptığım küçük bir hata araca zarar verdi ve son 5 turda çok zorlandım.

Yarış çok zevkliydi benim için iyi bir tecrübe oldu, hem lige hem moda alışmam açısından. ilk puanımı aldım kendim ve takımım adına mutluyum.

Tüm pilotları tebrik ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

Q:
Herkesin birbirine uygun aralıklar bıraktığı verimli bir sıralama senası oldu. Sıralama turları hiç çalıştığım ve başarılı olduğum bir alan değil. Bunun yerine yarış temposu önemlidir benim için. Nitekim antrenman seanslarında süper süre yapan arkadaşlar ciddi bir yaprak dökümü yaşıyor yarışta. Piste çıkıp olağan turlarımı attım ve 9. cebe yerleştim.

R:
Sabit bir tempoyla podyumu hedeflediğim bir yarıştı. Bu pistte çok hata olacağını tahmin ediyordum. Hazırlık dönemi boyunca atılan tur zamanlarını yakından takip ettim. Pilotların hazırlık döneminde sadece zamana karşı birbirleri ile tabela yarışı yaptığını farkedince sabit bir temponun podyum ya da en az ilk beş olacağını tasarladım. Yarışın başlamasıyla beraber her turda yükselmeye başladım. Sanırım üç ya da dördüncü sıraya gelmiştim Adnan ile çekişiyorduk. Eau Rouge çıkışı araçla bariyerlere daldım ve spin atıp ters yönde durdum. Büyük bir sürpriz oldu bu benim için çünkü pistin en rahat ve sorunsuz geçtiğim kısmıydı. Araç ağır hasar aldı. Pite doğru gitmeye çalışmak yarış için büyük risk ve benim için de anlamsız olacaktı. Büyük bir hayalkırıklığı oldu benim için. Diğer takım arkadaşlarımın aldığı güzel sonuçlar biraz teselli oldu. Bu arada Adnan ve Efe'nin yarış içinde çevresinde olan ve olabilecekleri öngörerek yarışmaları gerçekten üst düzey bir profesyonelliktir. Bunu özellikle belirtmek isterim.
Yarışlara tutunabilecek bir kadromuz var. Daha sonraki yarışlarda çok daha iyi sonuçlar geleceğine eminim. Podyumu alan arkadaşları tebrik ederim. Gelecek sefere pistte görüşmek dileğiyle.

Taner-Audi sport Playboy

“2016 DTM Şampiyonası” sayfasına dön