2016 DTM Şampiyonası1. Yarış Nürburgring 28.04.2016 (Yarış Sonu ve Röportaj 01.05.2016)

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Cagatay660
Ad: Çağatay
Has thanked: 8 time
Been thanked: 5 time

Re: 1. Yarış Nürburgring 28.04.2016

Mesaj gönderen Cagatay660 »

Zaten sıkıntıda şurda çıkıyor uygun yer. Evet biz çok iyi değildik ama arkadan geleninde virajın olduğu yerde geçmeye çalışması sıkıntı oluyor biraz. Bence düzlüklerde kenara çekip yol vermek daha doğru olur çünkü geride kalsakta bizde birbirimizle yarışıyoruz kendi çapımızda. Bir arkadaşa yol vermek için virajın dışında kaldım çizgisini bozmasın diye ama bu sefer ben yol dışına çıktım ayarlayamadım frenajı. Bir hususta şu arkadan gelenin bizimle arkada kalıp yarışan mı yoksa tur bindiren mi olduğunu anlayamadım ben çoğu zaman. Aynadan bakınca isin gözükmüyor bazen sıkıntı yaşanabiliyor bu şekilde. Sonuçta ilk yarış bazı şeyleri yaşayarak tecrübe edicez. Daha sezon uzun birbirimizi kırmadan anlaşmak en güzeli olacaktır. Herkese iyi sezonlar.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Çağatay haklısın , Semih de bana yarış sonrası neden yol vermedin dedi ama heryerde de müsait olamıyorsun.Birde arkandan gelen adam sana çok yakınsa adama yol verecem diye geçiliyorsun.Bir arada Alpere son düzlükte yol vereyim diye koskoca düzlüğü 3. vitesle geçtim araba yanacaktı :)

İlk altıya girme şansım çok yüksekti ama zaten konsantrasyon sorunu yaşıyorum birde yarışlar uzadı dalıp gidiyorum uzaklara :)

İlk yarış olmasına rağmen iyi bir yarış oldu.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Yarışta biraz kopmalar olsada orta sıralarda yanlız başına tur atanlar olsada ön ve arka taraflarda güzel çekişmeler oldu. Kazalar ve temaslar markas lara göre çok daha az yaşandı.
Uzun soluklu yarış olduğu içinde kopmalar ve tur bindirmeler işin içine girdi ve yeni sorunlar ortaya çıktı :). Kendi adıma Mavi bayrakta biraz sıkıntı yaşadım. Benim arkamda olmasına rağmen mavi bayrak çıktı ve yol verdim sonradan farkettimki aslında arkamdaymış o kişi.
Genel olarak sorunsuz yarıştı geçişlerde çağtayında dediği gibi tur bindirene yol verirken senin arkanda olan pilotta seni geçebiliyor veya virajdayken tur bindiren geçmeye çalışırsa yol dışına çıkıp avantajını kaybedebiliyosun. 2-3 kere başıma geldi.

Bu arada yarışın başından sonuna utkuyla kapıştık bazen o hızlıydı bazen ben ama son çizgiyi ben önde geçtim. Yarıştan keyif almamı sağladı nerdeyse 41 tur kapıştık ve en az 10 defa birbirimizi geçmişizdir. Teşekkür ederim

Diğer yarış SPA da bakalım neler olacak
Kullanıcı avatarı
NNCA
Ad: Furkan
Has thanked: 6 time
Been thanked: 2 time

Mesaj gönderen NNCA »

diabolus79 yazdı:
NNCA yazdı:
Derecenizi tebrik eder, iyi geceler dilerim.

Teşekkürler Furkan, kendini güzel ifade etmişsin, üslubun için de ben seni tebrik ederim. Yarışta oldukça fazla sayıda tur bindirmeler yaşadım, bir iki kişi ile daha sorun yaşasam da seninle birden fazla poziyonda gerçekten sıkıntı yaşayınca isimle uyarma gereği duydum, sana kastım olduğundan değil yani yanlış anlama.

Eğer mavi bayrak kurallarına uysaydın "taciz boyutunda" diye tabir ettiğin sıkıştırmalar zaten yaşanmamış olacaktı, ne ben ne de sen gerilmiş olacaktın, alıntı yaptığın kural aynı turda olan araçlar için geçerli ancak tur bindiren aracın bir tur önünde olduğu aracı herhangi bir şekilde takipte kalması gibi bir durum yok, burada tur bindirilenin yavaşlayarak bir an önce geçişi sağlaması gerekiyor.

Mavi Bayrak

Mavi Bayrak arkadan daha hızlı bir aracın yaklaşmakta olduğunu belirten bayraktır. En sık kullanılan yer, arkadan tur bindirmeye gelen hızlı bir araç olduğunu öndeki sürücüye bildirmedir. Bu bayrağı gören pilot ilk uygun alanda yavaşlayıp, arkadan gelen araca yol vermek zorundadır.

Daha önümüzde uzun bir sezon var, bu tip olaylar olduğunda dillendirmemiz lazım ki hepimize tecrübe olsun :) Hep beraber keyif alacağımız güzel yarışlar yaşamamız dileğiyle...

Ben de "mavi bayrak" hatırlatması için teşekkür ederim. :D Elimden geldiğince hatasız yarışmaya çalıştım. Kasıtlı olmadan yarışınıza engel oldum demek ki... Kusura bakmayın. Sonraki yarışlarda daha güzel bir ortam sağlayacağımızı düşünüyorum. :)
Modifix
Ad: Utku Uğraş
Has thanked: 4 time
Been thanked: 2 time

Mesaj gönderen Modifix »

Boundless yazdı:Yarışta biraz kopmalar olsada orta sıralarda yanlız başına tur atanlar olsada ön ve arka taraflarda güzel çekişmeler oldu. Kazalar ve temaslar markas lara göre çok daha az yaşandı.
Uzun soluklu yarış olduğu içinde kopmalar ve tur bindirmeler işin içine girdi ve yeni sorunlar ortaya çıktı :). Kendi adıma Mavi bayrakta biraz sıkıntı yaşadım. Benim arkamda olmasına rağmen mavi bayrak çıktı ve yol verdim sonradan farkettimki aslında arkamdaymış o kişi.
Genel olarak sorunsuz yarıştı geçişlerde çağtayında dediği gibi tur bindirene yol verirken senin arkanda olan pilotta seni geçebiliyor veya virajdayken tur bindiren geçmeye çalışırsa yol dışına çıkıp avantajını kaybedebiliyosun. 2-3 kere başıma geldi.

Bu arada yarışın başından sonuna utkuyla kapıştık bazen o hızlıydı bazen ben ama son çizgiyi ben önde geçtim. Yarıştan keyif almamı sağladı nerdeyse 41 tur kapıştık ve en az 10 defa birbirimizi geçmişizdir. Teşekkür ederim

Hocam bende tam seni tebrik etmeye gelmiştim şimdi, cidden keyif kattı o rekabetimiz ancak ben daha önce ai araçlarla bile yarışa çıkmadıgımdan son 10 tur iyice konsantrasyonum azaldı , baya fark açıldı o ara. Bir sonraki yarışı iple çekiyorum. Herkese teşekkürler. Kusurumuz olduysa ilk yarışım oldugu için affola. Bu arada bir sonraki yarış ne zaman?
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: RE: Re: 1. Yarış Nürburgring 28.04.2016

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Modifix yazdı:
Boundless yazdı:Yarışta biraz kopmalar olsada orta sıralarda yanlız başına tur atanlar olsada ön ve arka taraflarda güzel çekişmeler oldu. Kazalar ve temaslar markas lara göre çok daha az yaşandı.

Hocam bende tam seni tebrik etmeye gelmiştim şimdi, cidden keyif kattı o rekabetimiz ancak ben daha önce ai araçlarla bile yarışa çıkmadıgımdan son 10 tur iyice konsantrasyonum azaldı , baya fark açıldı o ara. Bir sonraki yarışı iple çekiyorum. Herkese teşekkürler. Kusurumuz olduysa ilk yarışım oldugu için affola. Bu arada bir sonraki yarış ne zaman?

Tarihlere buradan ulasabilirsin ;)

viewtopic.php?t=67

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Tridz
Has thanked: 37 time
Been thanked: 13 time

Mesaj gönderen Tridz »

Yarışa dalgınlığımdan dolayı qualificationdan kalan soft lastiklerle çıktım ve 6. tur gibi pite girmek zorunda kaldım. Yarıştan hemen önce de pitconfig yüklemiştim henüz ayarlamadan preset tanımlamışım. Ben pite girdiğinde bana birşeyler sorar diye beklerken herşey kendiliğinden olunca eyvah dedim :o . Ve birkaç tur sonra tekrar pite girmek zorunda kaldım. Bu sefer de yeterli yakıt alamamışım 32. turda tekrar pite girdim :D ve bol pitli bir yarış oldu. Mavi bayrak konusunda da arkamdan gelen pilotun bayrak çıkartacak kadar yaklaşmasını bekledim bazen düzlüklerde vites küçülttüm bazen de yeterince hızlı olduğumu süre kaybettirmeyeceğimi düşünerek biraz geç yol vermiş olabilirim.Hatalı hareketim olduysa özür diliyorum. Bundan sonra bu konuda daha dikkatli olurum ve ilk uygun alanda yavaşlayıp yol vermeye çalışırım ;)
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

Kim onunde kim arkasinda bilemeyenler oyunun kendi uygulamasi olan real time app i acsinlar program siziortada onunuzdeki ve arkanizdaki 2 kisiyi alt ve ustte gosteriyor en altta ise pistte atilan son 3 tur zamani var.
Siz ve sizinle ayni turda olanlar beyaz gozukuyor tur bindirecekleriniz ise mavi gozukuyor ,size tur bindirenler ne renk gozukuyor onu tecrube etme sansim olmadi 8-) 8-) 8-)
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

car_lover yazdı:Kim onunde kim arkasinda bilemeyenler oyunun kendi uygulamasi olan real time app i acsinlar program siziortada onunuzdeki ve arkanizdaki 2 kisiyi alt ve ustte gosteriyor en altta ise pistte atilan son 3 tur zamani var.
Siz ve sizinle ayni turda olanlar beyaz gozukuyor tur bindirecekleriniz ise mavi gozukuyor ,size tur bindirenler ne renk gozukuyor onu tecrube etme sansim olmadi 8-) 8-) 8-)

Aslında problem o değil. iki kişi kendi aralarında yarışıyorlar diyelim. öndeki a takımından arkadaki b takımıdan olsun. 3. kişi geliyor ve tur bindirecek fakat tur bindirecek arkadaş da b takımından. Bu sebeple önde olan a takımındaki pilot arkasındakinin tur bindiren kişi mi yoksa yarıştığı kişi mi olduğuna emin olamıyor. Sıkıntı orada başlıyor.
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Re: 1. Yarış Nürburgring 28.04.2016 (Yarış Sonu ve Röportaj 01.05.2016)

Mesaj gönderen antking »

Yarış sonu ve röportajlar eklenmiştir.

“2016 DTM Şampiyonası” sayfasına dön