2016 Uluslararası Yarış Ligi2016 Uluslararası Yarış Ligi Genel Bilgiler ve Katılımcılar

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
serkan kaplan
Süper Moderatör
Has thanked: 111 time
Been thanked: 172 time

Re: 2016 Uluslararası Yarış Ligi Genel Bilgiler (Pit Lane App Güncellemesi: 02.04.2016)

Mesaj gönderen serkan kaplan »

Boundless yazdı:Taner haklı beyler, Benim mazeretim var malum yeni baba oldum yapabildiğim kadar antreman yinede yaptım yarışa girmeye karar vermiştimki görev beni çağırdı. Sevdiğim ve kullanmak istediğim bir pistti ama bu seferlik olmadı.

Diğer yarışta tüm katılımcıları görmek istiyoruz. Özellikle Serkan, Semih, Taner, Arkadaşlarımız boş geçmesinler. Serkan ben bıraktım demekle olmaz kardeşim :D

Alper seni unutmadım iyi demişsin sende :)

engin baba bıraktım demedim ben bugün yokum dedim sadece oda 2 gündür hastaydım yataktan pek çıkamadım mazeretim var asabiyim ben :D
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Re: 2016 Uluslararası Yarış Ligi Genel Bilgiler (Pit Lane App Güncellemesi: 02.04.2016)

Mesaj gönderen Boundless »

Geçmiş olsun :)
Kullanıcı avatarı
Emin Babaoglu
Moderatör
Ad: Rustoocas
Has thanked: 195 time
Been thanked: 295 time
İletişim:

Mesaj gönderen Emin Babaoglu »

AlperAkbilgi yazdı:
Lanet bir pistti nesini seviyorsun abi? :P Spin manyağı oldum. :cry:

şşş Imola'ya laf yok :)
Resim
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Yanlış araç seçmişim aslında. En yumuşak süspansiyon ve amortisör ayarlarında bile seke seke bir hal oldum. Gücü yere aktarmada çok sıkıntı yaşadım. Bilseydim BMW alırdım.
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

AlperAkbilgi yazdı:Yanlış araç seçmişim aslında. En yumuşak süspansiyon ve amortisör ayarlarında bile seke seke bir hal oldum. Gücü yere aktarmada çok sıkıntı yaşadım. Bilseydim BMW alırdım.

Süspansiyonun yayı, mutlaka damperin kapanma ya da açılma hızından daha yavaş olmalı ( dampere göre daha sert ). Yani aracı taşıyan damper değil, süspansiyon olmalı. Damperin görevi süspansiyon yayının ne hızda açılıp kapanacağına yardımcı olmaktır. Yumuşak süspansiyon ayarları her zaman için en son tercih olmalıdır. Süspansiyon ve damperleri yumuşatırsan zıplaya zıplaya gider araç ve hızlı dönülen virajlarda özellikle aracın arkasında ani salıncak tepkimeleri olur. Diğer bütün etkileri ( ARB, aero, toe ) nötr varsayarsak.
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
İletişim:

Taner yazdı:
AlperAkbilgi yazdı:Yanlış araç seçmişim aslında. En yumuşak süspansiyon ve amortisör ayarlarında bile seke seke bir hal oldum. Gücü yere aktarmada çok sıkıntı yaşadım. Bilseydim BMW alırdım.

Süspansiyonun yayı, mutlaka damperin kapanma ya da açılma hızından daha yavaş olmalı ( dampere göre daha sert ). Yani aracı taşıyan damper değil, süspansiyon olmalı. Damperin görevi süspansiyon yayının ne hızda açılıp kapanacağına yardımcı olmaktır. Yumuşak süspansiyon ayarları her zaman için en son tercih olmalıdır. Süspansiyon ve damperleri yumuşatırsan zıplaya zıplaya gider araç ve hızlı dönülen virajlarda özellikle aracın arkasında ani salıncak tepkimeleri olur. Diğer bütün etkileri ( ARB, aero, toe ) nötr varsayarsak.

Abi her ayarı denedim, Sert süspansiyon hiç olmuyordu çünkü pist engebeli ve bazı noktalarda kerb'e çıkmak gerekiyordu. Mclaren 650s'de default ayarda bile kerbe çıkmaya izin vermiyordu, mecburiyetten yumuşattım. Araç bu piste hiç uygun değildi, öte yandan silverstone'da birincilik kovalayabilirdim araca çok uygundu pist. Bunları hep tecrübe haneme yazıyorum, şikayetçi değilim. :)
Kullanıcı avatarı
Kesimli
Ad: Tarık
Has thanked: 11 time
Been thanked: 5 time
İletişim:

Mesaj gönderen Kesimli »

Katılım listesi hangi aralıkla güncelleniyor? Katılmak istediğimi belirtmiştim.
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
İletişim:

Kesimli yazdı:Katılım listesi hangi aralıkla güncelleniyor? Katılmak istediğimi belirtmiştim.

Araç markası ve modeli belirtmediğiniz için henüz kayıt yapılmadı, ilgili konu:

post1682.html#p1682
Kullanıcı avatarı
Kesimli
Ad: Tarık
Has thanked: 11 time
Been thanked: 5 time
İletişim:

Mesaj gönderen Kesimli »

AlperAkbilgi yazdı:
Kesimli yazdı:Katılım listesi hangi aralıkla güncelleniyor? Katılmak istediğimi belirtmiştim.

post1682.html#p1682

Konu kilit, özelden yazdım. Artı okuduğum kadarı ile listede çoğu kimse belirtmemiş :?:
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
İletişim:

Kesimli yazdı:
AlperAkbilgi yazdı:

post1682.html#p1682

Konu kilit, özelden yazdım. Artı okuduğum kadarı ile listede çoğu kimse belirtmemiş :?:

Onlar kendi aralarında başka platformdan görüştükleri için burada güncellememişler. Asıl kayıt bu adresten yapılıyor: http://stopdropgaming.com/Forum/index.p ... pen/page-2
Taner abi sadece yardıncı oluyor, aracılık yapıyor. Dilerseniz verdiğim adresten doğrudan siz de kayıt yaptırabilirsiniz. Beklerseniz Taner abi halleder. Zaten haziran 11'inde bir sonraki yarış. O zamana kadar hallolur.

Bu arada bu klitli birkaç konuya ben de denk geldim. Kilite gerçekten gerek var mı @Aranel Ciryatan ?

“2016 Uluslararası Yarış Ligi” sayfasına dön