2016 Uluslararası Yarış Ligi2016 Uluslararası Yarış Ligi Genel Bilgiler ve Katılımcılar

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Re: 2016 Uluslararası Yarış Ligi Genel Bilgiler

Mesaj gönderen Taner »

Prototip araçların tur başına benzin tüketimi 1,60 ile 1,65 arasıdır ( bu pistte ).
Soft lastikleri uzun stintler için kullanmayın.
Kanat ayarlarını düşük tutup hızlı gideceğinizi düşünmeyin. Yola baskıyı kaybeden lastikler patinajda kalabilir ( bunu hissedemezsiniz ). Aracın yere basma gücünü yüksek tutun. Böylelikle gücün çok daha büyük bir kısmı yola iletilir.
Test sırasında pistin sıcaklığı 39-40 C civarındaydı. Buna rağmen lastiklerde aşırı ısınma olmadı. Lastiklerinizin soğuk kalmasnı önlemek için basınçları çok yüksek tutmayın. Yarış günü mutlaka pist sıcaklığına göz atın. Ona göre birer tık basınçlar ( -/+ ) ile oynayın.
TC kullanacak arkadaşlar 1. ve 2. vitesin oranını dikkatli ayarlasınlar. Özellikle viraj çıkışlarında çok yavaş kalabilirsiniz.
1. viraj ve son şikanda ( arka düzlüğün sonu ) ön lastikleriniz 1-2 tur sonra aşırı kilitlenmeye başlıyırsa brake bias ayarını aşağı çekip ön slow bump sertliğini biraz yükseltin.
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Re: 2016 Uluslararası Yarış Ligi Genel Bilgiler

Mesaj gönderen antking »

şu bizim son etabı tamamlayalım öyle başlıyacam bu tarafa
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: 2016 Uluslararası Yarış Ligi Genel Bilgiler (Pit Lane App Güncellemesi: 02.04.2016)

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

arkadaşlar akşam yarışta nicklerin başına SRTR yazmayı unutmuyoruz
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: 2016 Uluslararası Yarış Ligi Genel Bilgiler (Pit Lane App Güncellemesi: 02.04.2016)

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

geberdim desem yeridir. bence tur sayısı çok gözler iflas etti benim bi noktadan sonra. yolu seçemiyordum.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
adnaneren1977
Ad: Adnan Eren
Has thanked: 68 time
Been thanked: 82 time
İletişim:

Mesaj gönderen adnaneren1977 »

Aranel Ciryatan yazdı:geberdim desem yeridir. bence tur sayısı çok gözler iflas etti benim bi noktadan sonra. yolu seçemiyordum.

saatler sıkıntılı bence 8.00 gibi olsa .tura gelince aynen 30 tur yeterliydi bencede
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

30 Tur multiclass yarışlar için çok az bir tur sayısı. Bu kadar kısa bir yarışta taktik yapamazsınız. Bu da olayı sprint yarışına çevirir ki formatımız bu değil.
Gözleriniz çok yoruluyorsa mutlaka ekrandan daha güçlü bir ışık kaynağını odada açık bulundurun ( en basitinden odanın ışığı ). Ekranın parlakılığını kısın ve ekranı biraz daha uzaklaştırın.
Yarış saatine gelince; bu saati optimum seviyede ayarlamaya çalışıyoruz. Çünkü üç farklı kıtadan katılımcı var. Bu yüzden bu saat dilimi herkesin biraz fedakarlık yapıp optimum zamanı tutturabileceğimiz bir dilim. Ayda bir kere olacak bir yarış için çok da mızmızlanmayın lütfen. :)
Bunların hepsinden en önemlisi PLP ve TS konusu. Öncelikle herkes TS'ye dahil olacak mikrofon olsun olmasın. Ayrıca PLP ( pitstop lane penalty ) uygulaması ile ilgili gerekirse bir görsel hazırlamak gerekli. Çünkü resmi yarışlarda bunu dikkate almamış yarışçı yarış dışı sayılacak. Bunun için ayrı bir konu açıp bilgilendirme yapabiliriz.
Test yarışı olduğundan organizasyonda kritik noktlarda eksiklikler vardı. Bunları artık gördük ve dersimizi aldık. Bunların çerçevesinde ilk resmi yarışta sorunlar yaşanmaması için lütfen bu konuları sağlam bir zemine oturtup hepberaber halledelim.
Yarışa gelince. Çok zevkli ve adrenalinin sürekli zirvede olduğu bir yarıştı benim için. Prototipler ve GT'ler arasında geçiş sıkıntısı olmaması herkesin ne kadar profesyonelce davranadığını gösteriyor ki bence bu kalite demek. Yarışın başında baya sağlam laglar oluştu bende özellikle formasyon turunda temas bile yaşadım Troy'le. Ama sanırım sadece çok az kişide olmuş bir durum, emin değilim. Üst düzey ve çekişmeli bir lig olacağa benziyor. Katılmayan arkadaşlar için bir video hazırlayıp ağızlarını sulandırırsak bence iyi olur. ;)
Kullanıcı avatarı
Emin Babaoglu
Moderatör
Ad: Rustoocas
Has thanked: 195 time
Been thanked: 295 time
İletişim:

Mesaj gönderen Emin Babaoglu »

Aranel Ciryatan yazdı:geberdim desem yeridir. bence tur sayısı çok gözler iflas etti benim bi noktadan sonra. yolu seçemiyordum.

f.lux adlı programı kullanmanızı tavsiye ederim. Ekranın parlaklığını/gama ayarını/kontrastını vs. gün ışığına göre ayarlayıp güneş olmadığı vakitlerde gözü koruma noktasında bariz fark oluşturuyor.

Not: İlk çalışmaya başladığı zaman ekran fazla sararmış gelebilir; endişeye gerek yok zamanla alışıyorsunuz. Bunun yanında ben win 8.1 kullanıyorum ve bu program mouse hareketlerinde takılmalar meydana getiriyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Tur sayısı fazla olmazsa dayanıklılık yarışı olmaz zaten. 30 tur bu tip yarışlar için az bir sayı bana göre. Bu yarış şampiyona puanlamasına dahil olacak mı yoksa sadece test yarışı mıydı?
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

AlperAkbilgi yazdı:Tur sayısı fazla olmazsa dayanıklılık yarışı olmaz zaten. 30 tur bu tip yarışlar için az bir sayı bana göre. Bu yarış şampiyona puanlamasına dahil olacak mı yoksa sadece test yarışı mıydı?

Puanlamaya dahil değil yanlızca test amaçlıydı
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

açıkcası çok zor bir turnuva bekliyor bizi. Herkes çok tecrübeli ve minumum kaza ile yarışı bitiriyor. Yükselmek için ciddi mücadele gerekicek.

“2016 Uluslararası Yarış Ligi” sayfasına dön