Kendi Yaptıklarınız / Do it your self (D.I.Y)SRTR Playseat Projesi

Bu Bölümdeki uygulamalar üyelerin kendi sorumluluğundadır. SimRacersTR sorumlu tutulamaz.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

SRTR Playseat Projesi

Mesaj gönderen Frtsan »

Merhaba,

Bu başlık altında Görsellerde görebildiğiniz 3 farklı türdeki playseat tasarımının üretim çizimlerini paylaşacağım.

3 Farklı malzeme ile yapılan tasarım bulunmakta.

Kutu Profil,
Ahşap Panel,
Sigma Profil.

Ürünlerden size uygun olanın dosyalarını indirip üretip kullanabilirsiniz. Paylaştığım dosyalarda ürünlerin çeşitli formatlarda 3d çizimleri de olacak. modifiye etmek istediğiniz bölümleri modifiye edebilirsiniz.

Umarım faydalı olur.

Ahşap Panel Dosyaları:
https://drive.google.com/open?id=18LIQt ... zwDfZiQYcG

Kutu Profil dosyaları:
https://drive.google.com/open?id=1GflE- ... _z0k4a0Po6

Sigma Profil Dosyaları:
https://drive.google.com/open?id=1fQWry ... L3PGgULX-d

Kutu Profil V02 Dosyaları:
https://drive.google.com/open?id=1hgrjc ... ilh3d74bJJ

Ürünleri montajlarken montaj/demontaj ihtimallerini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Taşınmalarda kolaylık sağlar. Kaynak ve çivi kullanımından ziyade vida somun vb. malzemelerle birleştirin derim.

Herkese kolay gelsin.
En son Frtsan tarafından 26 Mar 2018, 17:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot

Re: SRTR Playseat Projesi

Mesaj gönderen Frtsan »

Başlık altında ilk paylaşacağım ürün Kutu Profil versiyonu olacak. Diğer versiyonlar da geldikçe eklenecektir.

Bu versiyon standart playseat modellerine en yakın olan modellerdir.

Aşağıdaki linkten dosyalara ulaşabilirsiniz.

PDF Formatındaki çizim 1/10 ve 1/5 ölçeğinde A1 kağıda basılacak şekilde kaydedildi. Ancak rakamları görebildiğiniz sürece a4 e de basabilirsiniz tabii. O zaman ölçek yerine sayfadaki ölçüleri dikkate alırsınız.

https://drive.google.com/open?id=1GflE- ... _z0k4a0Po6
Kullanıcı avatarı
fcaglayan
Ad: Fatih
Has thanked: 12 time
Been thanked: 13 time

Mesaj gönderen fcaglayan »

Ben bu şekilde bir play seat değil de farklı birşey düşünüyorum çünkü bilgisayar masamdan ve direksiyonun konumundan memnunum.
Ama yarış için kullandığım sandalye biraz yüksek kalıyor ve pedaların açısını da beğenmiyorum ( G29)
Bu yüzden bir araba koltuğu satın almayı ve bilgisayar koltuğuna çevirmeyi düşünüyorum.
Yan tarafında H-Shifter için bir yer olsa ve pedallar kaymayacak şekilde koltukla bağlantılı daha dik bir açıda benim için yeterli olur.
ama sorunum şu: Bunu bilgisayar koltuğu olarak da kullanacağımdan ve fps oynarken yarış koltuğu çok düşük kalacağından yüksekliği ayarlanabilen birşey olmalı.
ikinci sorun da bunu nasıl yaptırabilirim kısmında :))
Steam: fcaglayan77
Kullanıcı avatarı
SosluSoganli
Süper Moderatör
Ad: Burak Sadıkoğlu
Has thanked: 81 time
Been thanked: 53 time

Mesaj gönderen SosluSoganli »

Sigma profili dört gözle bekliyorum. Mükemmel iş gerçekten, eline sağlık Fırat. Çizimleri koyduğun an Siteler'deyim :)
Kullanıcı avatarı
atabeysulku
Ad: ömer atabey
Has thanked: 7 time
Been thanked: 5 time

Mesaj gönderen atabeysulku »

Ben de Fırat'ın paylaştığı gibi bir playseat yapmıştım kendime ki gayette memnunum bu konuda. Modifikasyona gayet uygun. Zamanında satın aldığım fazladan koltuk ve bir miktar da sigma profil kaldı elimde. Böyle bir şey düşünenlere yardımcı olabilirim ben de.
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot

Mesaj gönderen Frtsan »

fcaglayan yazdı:Ben bu şekilde bir play seat değil de farklı birşey düşünüyorum çünkü bilgisayar masamdan ve direksiyonun konumundan memnunum.
Ama yarış için kullandığım sandalye biraz yüksek kalıyor ve pedaların açısını da beğenmiyorum ( G29)
Bu yüzden bir araba koltuğu satın almayı ve bilgisayar koltuğuna çevirmeyi düşünüyorum.
Yan tarafında H-Shifter için bir yer olsa ve pedallar kaymayacak şekilde koltukla bağlantılı daha dik bir açıda benim için yeterli olur.
ama sorunum şu: Bunu bilgisayar koltuğu olarak da kullanacağımdan ve fps oynarken yarış koltuğu çok düşük kalacağından yüksekliği ayarlanabilen birşey olmalı.
ikinci sorun da bunu nasıl yaptırabilirim kısmında :))

Bu konuda aklıma ilk gelen secenek racing ofis koltuklarından alman. yüksekliği ayarlanabiliyor. pedalları ve sandalyeyi sabitleyecek ahşap ya da profilden bir zemin hazırlarsan baya güzel bir standın olur. fps oynayacağın zaman da koltuğu yükseltir normal pozisyonda oturabilirsin.
yapacağın zemin sayesinde de yarışırken koltuk yerinden hareket etmemiş olur.
Kullanıcı avatarı
dogan senturk
Has thanked: 3 time
Been thanked: 3 time

Mesaj gönderen dogan senturk »

selamlar atabey sendeki koltuk yarış tipimi cadde tipimi ?
Kullanıcı avatarı
tacsizkral
Ad: Eser Sürücü
Has thanked: 49 time
Been thanked: 29 time

Mesaj gönderen tacsizkral »

playseat in kendi koltuğu uzun süreli kullanımda insanı uyuşturuyor. playseat in direksiyon kısmı daha dik açılansa bence daha iyi olur. orjinal açısı alçak kalabilir. yaklaştırırsanız da vücuda çok bitişiyor.
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

İzmir de sigma profil için destek olacak var mı ?
Husnu
Has thanked: 37 time
Been thanked: 57 time

Mesaj gönderen Husnu »

Şu an nedense sitesine giremiyorum ama Doğuş Kalıp sitesi üzerinden ihtiyacınız olan malzemelerin ölçüsünü giriip teklif alabilirsiniz. Sonrasında kargo ile adresinize gönderiyorlar. Siteye giremediğim için İzmir de şubeleri var mı bilmiyorum

http://www.doguskalip.com.tr/tr-TR/ilet ... /Page.aspx

“Kendi Yaptıklarınız / Do it your self (D.I.Y)” sayfasına dön