Sim Racing DonanımlarıDFGT Pedal Titremesi Arızası

Sim Racing donanımları hakkında her şey.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
MFlys
Ad: Mustafa Uçar
Has thanked: 7 time
Been thanked: 27 time
İletişim:

Re: DFGT Pedal Titremesi Arızası

Mesaj gönderen MFlys »

Logitech'in en güzel yanı satış sonrası müşteri servisi. Kendilerine mail atarsanız size yardımcı olurlar, hatta alalı 3 yıldan az olmuşsa yeni ürün yollayabilirler. G27'mde ffb sıkıntısı yaşıyordum, G29 + shifter yolladılar.
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Merhaba şuan pedal titremesini benim dfgt'De de yaşıyorum. Oyun esnasında oldu. İlk girdigimde bir sorun yoktu. Sonra çıkıp başka araç ile girdim. Gaza ve frene %15 20 civarında anlık ve titreme şekilinde basıyordu. Soran biraz kurcaladım söküp takıtım falan olmaıd. Hava tuttum içine pedalların oldugu kısma. Şuan %3 e kadar (profilden kontrol ettim) Titreme var, ilki gibi çok sık olmuyor. Ara ara oluyor. Tekrar hava tutup deneyeyim mi ? Başka ne yapayım ?
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
op7ic
Has thanked: 181 time
Been thanked: 94 time

Mesaj gönderen op7ic »

-BMW- © yazdı:Merhaba şuan pedal titremesini benim dfgt'De de yaşıyorum. Oyun esnasında oldu. İlk girdigimde bir sorun yoktu. Sonra çıkıp başka araç ile girdim. Gaza ve frene %15 20 civarında anlık ve titreme şekilinde basıyordu. Soran biraz kurcaladım söküp takıtım falan olmaıd. Hava tuttum içine pedalların oldugu kısma. Şuan %3 e kadar (profilden kontrol ettim) Titreme var, ilki gibi çok sık olmuyor. Ara ara oluyor. Tekrar hava tutup deneyeyim mi ? Başka ne yapayım ?

hava tuttuğunu anladım fakat en ufak kıl bile titreşime sebebiyet veriyor.. 2 gün önce tekrar söktüm taktım şuanda bir sorun yok [sup](içinde bu sefer böcek yokdu :D)[/sup] DFGT nin kronik arızası bu söker iken elektronik devreleride pedalları da çıkartıp üzerinde toz yada kıl benzeri cisimleri ayıklaman gerekiyor.. fren yad gaz farketmez titreme başlar ise aracındaki hıza etkisi olacakdır..

bu adamın yaptığı gibi teker teker sök temizle ve yerine tak + videoda özel bir hava spreyi kullanmış ben aramaya üşendiğim için inceden peçete ile temizledim.
https://www.youtube.com/watch?v=l7wUWm9_gF0
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

op7ic yazdı:
-BMW- © yazdı:Merhaba şuan pedal titremesini benim dfgt'De de yaşıyorum. Oyun esnasında oldu. İlk girdigimde bir sorun yoktu. Sonra çıkıp başka araç ile girdim. Gaza ve frene %15 20 civarında anlık ve titreme şekilinde basıyordu. Soran biraz kurcaladım söküp takıtım falan olmaıd. Hava tuttum içine pedalların oldugu kısma. Şuan %3 e kadar (profilden kontrol ettim) Titreme var, ilki gibi çok sık olmuyor. Ara ara oluyor. Tekrar hava tutup deneyeyim mi ? Başka ne yapayım ?

hava tuttuğunu anladım fakat en ufak kıl bile titreşime sebebiyet veriyor.. 2 gün önce tekrar söktüm taktım şuanda bir sorun yok [sup](içinde bu sefer böcek yokdu :D)[/sup] DFGT nin kronik arızası bu söker iken elektronik devreleride pedalları da çıkartıp üzerinde toz yada kıl benzeri cisimleri ayıklaman gerekiyor.. fren yad gaz farketmez titreme başlar ise aracındaki hıza etkisi olacakdır..

bu adamın yaptığı gibi teker teker sök temizle ve yerine tak + videoda özel bir hava spreyi kullanmış ben aramaya üşendiğim için inceden peçete ile temizledim.
https://www.youtube.com/watch?v=l7wUWm9_gF0

Teşekkür ederim :) Sökünce garanti dışına çıkmaz mı? Şuan garanti devam ediyor. Kalibre sorunu var zaten, hafif sola dogru durunca(bir tık) düz konuma geliyor. Garantiye vericem fakat, mazda liginin bitmesini bekliyordum. Blancpain sezonuna yetişirim herhalde garantiye gidip gelirse. Sökmek istemiyorum yani hem sökecek takım yok. Çok uzun vida yeri. Nasıl yapıcam bilmiyorum.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
op7ic
Has thanked: 181 time
Been thanked: 94 time

Mesaj gönderen op7ic »

-BMW- © yazdı:
op7ic yazdı:
-BMW- © yazdı:
Teşekkür ederim :) Sökünce garanti dışına çıkmaz mı? Şuan garanti devam ediyor. Kalibre sorunu var zaten, hafif sola dogru durunca(bir tık) düz konuma geliyor. Garantiye vericem fakat, mazda liginin bitmesini bekliyordum. Blancpain sezonuna yetişirim herhalde garantiye gidip gelirse. Sökmek istemiyorum yani hem sökecek takım yok. Çok uzun vida yeri. Nasıl yapıcam bilmiyorum.

O zaman sökme sakın yeni bir DFGT verebilirler yada yeni bir SET :D şansın var diyebilirim birazdaha bekle sistemin içini sakın açma.
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

op7ic yazdı:
-BMW- © yazdı:
op7ic yazdı:
-BMW- © yazdı:

O zaman sökme sakın yeni bir DFGT verebilirler yada yeni bir SET :D şansın var diyebilirim birazdaha bekle sistemin içini sakın açma.

Aynen açamam o yüzden. Logiteci düşünürsek değişim yapma şansı yüksek. Bakalım.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Konuyu hortlaticam:) arkadaslar benim de basima geldi bu sorun g27 kullaniyorum. Deadzone bi yere kadar sorunu cozuyor ama bi noktadan sonra fayda etmiyor. Pedalin icini daha once hic acmadim. Acarken dikkat etmemiz.gereken noktalar nelerdir tecrubeli arkadaslar yardimci olurlar umarim. Bir de bu sorunun sebebi tozlanma midir?
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Ahmet Tokmak yazdı:Konuyu hortlaticam:) arkadaslar benim de basima geldi bu sorun g27 kullaniyorum. Deadzone bi yere kadar sorunu cozuyor ama bi noktadan sonra fayda etmiyor. Pedalin icini daha once hic acmadim. Acarken dikkat etmemiz.gereken noktalar nelerdir tecrubeli arkadaslar yardimci olurlar umarim. Bir de bu sorunun sebebi tozlanma midir?

@op7ic daha önce bu işi yapmış biri olarak sana yardımcı olacaktır.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Ahmet Tokmak yazdı:Konuyu hortlaticam:) arkadaslar benim de basima geldi bu sorun g27 kullaniyorum. Deadzone bi yere kadar sorunu cozuyor ama bi noktadan sonra fayda etmiyor. Pedalin icini daha once hic acmadim. Acarken dikkat etmemiz.gereken noktalar nelerdir tecrubeli arkadaslar yardimci olurlar umarim. Bir de bu sorunun sebebi tozlanma midir?

Burdan nasıl söküldüğüne bakabilirsin

https://www.youtube.com/watch?v=I96fkD36MKY
Kullanıcı avatarı
adnaneren1977
Ad: Adnan Eren
Has thanked: 68 time
Been thanked: 82 time
İletişim:

Mesaj gönderen adnaneren1977 »

Boundless yazdı:

Burdan nasıl söküldüğüne bakabilirsin

https://www.youtube.com/watch?v=I96fkD36MKY

15.dakikadan sonra olan herşey sadece şanssızlık :D korkuya kapılmayın.

“Sim Racing Donanımları” sayfasına dön