Sim Racing DonanımlarıYeni bir başlangıç

Sim Racing donanımları hakkında her şey.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
brkbars
Ad: Berk Barış
Has thanked: 4 time

Yeni bir başlangıç

Mesaj gönderen brkbars »

Merhaba aranıza yeni katıldım ve ekipman arayışı içerisindeyim. Masaüstü sistem olarak aşağıda olan iki sistem arasında kaldım tabi ki önerilerinize de açığım. Bütçem 4.000 tl eğer çok performans fark edecek ise 500 tl daha esnetebilirim. Parça parça toplamak sorun olmaz benim için. Mesela link de ki ssd biraz pahalı. Ekran önerilerinize de açığım. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

(https://goo.gl/JSCKQd)
(https://goo.gl/uXS6fB)
Kullanıcı avatarı
ZaferDerelioğlu
Ad: Zafer
Has thanked: 158 time
Been thanked: 64 time

Re: Yeni bir başlangıç

Mesaj gönderen ZaferDerelioğlu »

işlemci çekirdek sayısını 6 dan az almayın. Haliyle ikili bir kıyaslamada Ryzen ile toplanan sistem tercih sebebi. Ayrıcda artık intel içinde 1151 chip soket geçmişte kaldı, ileride bilgisayarınız güncellerken sorun yaşayabilirsiniz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
brkbars

Mesaj gönderen brkbars »

Güncelleme yapıyım buraya düşündüğüm bileşenler şunlar:

Ekran kartı : Zotac GTX 1070 8gb
Ana kart :Asus Prime b350 plus
İşlemci : Ryzen 1600
Kasa : CM MasterBox Lite 5 80 600W
ram e daha karar veremedim 3000mhz 8 gb lık bişey alıp sonradan 8 gb daha ekleme yapmak bütcemi daha az yoracak.
ssd ye de karar veremedim 2. el düşünüyorum

Kasa (güç kaynaklı) ve ekran önerilerirseniz çok iyi olur.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

SSD ikinci el almanı önermem. SSD'ler belli kullanım ömrüne sahip depolama alanlarıdır. O yüzden ikinci elde problem yaşarsın.
Ram olarak bütçen olursa 16 GB almanı öneririm.

SSD'yi Amazon gibi kampanya sitelerinden temin edebilirsin.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
tacsizkral
Ad: Eser Sürücü
Has thanked: 49 time
Been thanked: 29 time

Mesaj gönderen tacsizkral »

selam.
hoşgeldin öncelikle, bende konsoldan pc ye yeni geçiş yaptım. yazdığın sistem gibi bir sistem toparladım. ryzen 1600, gigabyte 1080 ekran kartı. gigabyte ab350m anakart, 16 ram, ssd şeklinde.ben direk tv ye bağlayıp oynuyorum. şu aşama da herhangi bir sıkıntı yaşamadım. konsoldan sonra pc de assetto oynamak bence baya farklı bir deneyim . gt yi ayrı tutuyorum çünkü her dinamiği farklı. assetto konsolda da sim olarak gözükse de menüsünden tut, oyun içi app ler dahil gerçekten bir konsoldan farklı hissiyat veriyor. eğer ilginiz ve merakınız varsa pişman olmazsınız diye düşünüyorum. şahsen gayet memnunum. tek sıkıntı bunlara ayıracak vakit bulmak gerçekten problem. çünkü sizden epey zaman istiyor.
Kullanıcı avatarı
brkbars

Mesaj gönderen brkbars »

bilgisayar kasası ve güç kaynağı olarak ne kullanıyorsunuz?
tacsizkral yazdı:selam.
hoşgeldin öncelikle, bende konsoldan pc ye yeni geçiş yaptım. yazdığın sistem gibi bir sistem toparladım. ryzen 1600, gigabyte 1080 ekran kartı. gigabyte ab350m anakart, 16 ram, ssd şeklinde.ben direk tv ye bağlayıp oynuyorum. şu aşama da herhangi bir sıkıntı yaşamadım. konsoldan sonra pc de assetto oynamak bence baya farklı bir deneyim . gt yi ayrı tutuyorum çünkü her dinamiği farklı. assetto konsolda da sim olarak gözükse de menüsünden tut, oyun içi app ler dahil gerçekten bir konsoldan farklı hissiyat veriyor. eğer ilginiz ve merakınız varsa pişman olmazsınız diye düşünüyorum. şahsen gayet memnunum. tek sıkıntı bunlara ayıracak vakit bulmak gerçekten problem. çünkü sizden epey zaman istiyor.
Kullanıcı avatarı
tacsizkral
Ad: Eser Sürücü
Has thanked: 49 time
Been thanked: 29 time

Mesaj gönderen tacsizkral »

brkbars yazdı:bilgisayar kasası ve güç kaynağı olarak ne kullanıyorsunuz?
tacsizkral yazdı:selam.

corsair carbide 400c modelini aldım. ben alırken 650w lık kendi markasının güç kaynağı içinde vardı. kasadan da memnunum, güç kaynağı modüler değil. tek olay o, dediğim gibi memnunum. yıllar sonra ilk defa pc sahibiyim. bu işin dehası değilim :).

“Sim Racing Donanımları” sayfasına dön