Sim Racing DonanımlarıT3PA FREN MOD

Sim Racing donanımları hakkında her şey.

Moderatör: Moderatörler

freeshadow41
Ad: yunus
Has thanked: 1 time

T3PA FREN MOD

Mesaj gönderen freeshadow41 »

Arkadaşlar merhaba thrustmaster t300 rs gt var.Pedal olarak t3pa kullanıyorum fakat fren hissiyatı çok zayıf geldi bana.Fren için kutu içerisinden çıkan konik modu taktım ama frene yüzde 50 den fazla basamıyorum bunun için her hangi bir ayar yapmam gerekiyormu?Veya fren hissiyatını arttırmam için başka önerebileceğiniz bir şey var mı mod vs. gibi?
Kullanıcı avatarı
mcemin
Ad: Mehmet Emin
Has thanked: 43 time
Been thanked: 27 time

Re: T3PA FREN MOD

Mesaj gönderen mcemin »

freeshadow41 yazdı:Arkadaşlar merhaba thrustmaster t300 rs gt var.Pedal olarak t3pa kullanıyorum fakat fren hissiyatı çok zayıf geldi bana.Fren için kutu içerisinden çıkan konik modu taktım ama frene yüzde 50 den fazla basamıyorum bunun için her hangi bir ayar yapmam gerekiyormu?Veya fren hissiyatını arttırmam için başka önerebileceğiniz bir şey var mı mod vs. gibi?

T3pa kullandım 1 yıldan fazla ve şuan da t3pa pro kullanıyorum. konik modu taktıktan sonra oyuna girmeden tüm pedallara sonuna kadar basıp çekin ki kalibre olsunlar. Fren pedalına da gücünüz yettiği kadar basın. Basabildiğiniz son nokta freni %100 olarak kalibre etmiş olacaktır. Oyun içerisinde de kalibre ederkenki bastığınız gibi basarsanız %100 frenleyecektir.

Bu anlattıklarımı yaparken TM kontrol paneli üzerinden de izlerseniz pedalların %100 ü nasıl algıladıklarını daha iyi anlarsınız.
cagkn
Ad: Çağkan
Has thanked: 5 time
Been thanked: 6 time

Re: T3PA FREN MOD

Mesaj gönderen cagkn »

konik takozu çıkarıp yerine squash topu koyun değişime inanamazsınız, harcadığınız en mantıklı 20 lira olacaktır. Ayrıca yayı daha sert olanlarla değiştirebilir veya yayın merkezine sert sentetik süngerler de koyabilirsiniz.

“Sim Racing Donanımları” sayfasına dön