Project Cars Teknik KonularProject cars ile ilgili genel birkaç soru

Project Cars Teknik Konuları

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
fcaglayan
Ad: Fatih
Has thanked: 12 time
Been thanked: 13 time

Project cars ile ilgili genel birkaç soru

Mesaj gönderen fcaglayan »

Araçların tuning setup için Vince'in verdiği aşağıdaki linki kullanıyorum
http://projectcarssetups.eu
Buradaki setup ları tek tek tanımlamak yerine export edip oyunda import etmenin yolu var mı? Bir de bu site haricinde kullandığınız başka hangi siteler var?
kendi setup larımızı save etme olayını da oyunda çok yeterli bulamadım ya da ben mi bulamadım. Bir pist ve bir araba için tek save mi yapabiliyoruz?
Custom liverty ya da skin için kendi yaptığımız ayarladığımız biryer var mı oyundaki random kısmı mıdır sadece? siz takımlarda aynısını nasıl kullandınız?
Bir de turnuva ya bir araçla başlayınca hep aynı araçla mı devam ediyoruz yoksa değişiklik olabiliyor mu?
Son sorum da ben çizgileri kullanıyorum ancak biraz da o çizgiler yanıltıyor sanırım lap sürelerini geliştirmem de. dün dikkat ettim akif açıp kapatıyordu. Bunu hangi tuş ile yapabiliyoruz?
Şimdilik bu kadar ileride sorularım olursa burada devam edebilirim :))
Teşekkürler şimdiden
Steam: fcaglayan77
Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

Re: Project cars ile ilgili genel birkaç soru

Mesaj gönderen blade036 »

Sanırım toplu import yapamıyorsun. Bu site dışında simracers benzeri sim sitelerinde debazen setup paylaşılabiliyor. Ama daha güzeli youtube üzerinden setup bulabilirsin, aynı zamanda sürüş tekniğini de görebilirsin setup sahibin. Ama bu her pist ve her araç için zorlu bir kombinasyon olabiliyor bazen.

Kendi setuplarını Asetta corsa'daki gibi farklı versiyonlar şeklinde kaydedemiyorsun malesef. Her pist için kullanacağın araca ait tek save olabiliyor.
Kendine özel görsel tasarlayabilirsin ama bug olma olasılığı olabiliyor. Pcars bu yönden zayıf.
Oyunun kendi livery lerini seçme konusunda TS'den destek veririz.
Turnuvaya aynı araç ve skinle devam etmelisin. Bunuda sezon 1 başlığı altında belirtmen gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
oXideX
Ad: Kemal Altıparmak
Has thanked: 158 time
Been thanked: 221 time

Mesaj gönderen oXideX »

Barış ın yorumlarına ek olarak setup için belirttiği araştırmaları yapabilirsin ama o sürelere gelmek yine senin elinde. Bunu deme sebebim setuplar sadece araç için değil aynı zamanda kullanan kişinin nasıl araç kullandığı ile alakalı. Örneğin ben iyi süre yapmış bir setup ile hiç o süreye yaklaşamadığım ama daha düşük süre yapmış bir setup ile o iyi yapanı geçtiğim zamanları biliyorum. Bunun dışında internetten aldığın setupları kendine göre modifiye etmeyi kesinlikle denemelisin. pCars setup ekranının güzel yanlarından biri her özelliğin ne yaptığını anlatması oluyor. Oradan yararlanıp kendine göre ayarlar yaparken de her özelliği diplere vurmamalısın yoksa araç saçmalayabiliyor. Bu iş biraz zaman isteyen denemelerle oluyor. TT lerde örneğin ben 10 dan farklı setup deniyorum, yarısı benim yarısı internetten aldıklarım oluyor.

Çizgi ile ilgili de gameplay ayarları içerisinde çizgiyi açtığın yerde bir full bir de break diye bir ayar var. Sanırım break olan sadece gerekli noktalarda açıyor ve düzlüklerde kapatıyor diye biliyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
okufa
Ad: Fatih Kürşat
Has thanked: 182 time
Been thanked: 120 time

Mesaj gönderen okufa »

Fazla bişey yazmaya gerek yok. Break olan sadece firen noktaları yani genellikle virajlarda görünür oluyor.

“Project Cars Teknik Konular” sayfasına dön