Project Cars Teknik KonularJack Spade FFB dosyaları hakkında bilgisi olanlar?

Project Cars Teknik Konuları

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
fcaglayan
Ad: Fatih
Has thanked: 12 time
Been thanked: 13 time

Jack Spade FFB dosyaları hakkında bilgisi olanlar?

Mesaj gönderen fcaglayan »

Arkadaşlar bende Logitech Momo direksiyon var. maalesef 900 derece bir direksiyon değil ve ilk başlarda ayarlarda biraz sıkıntı yaşadım. Hala bazı araçlarda da sıkıntılarım oluyor, özellikle historic olanlarda.
Ama Jack Spade dosyalarını indirdikten sonra biraz rahatladım. Artık oyun daha oynanabilir modda ve daha önce düzelteyim derken daha da bozduğumu farkettim bazı ayarları.
şimdi sorum şu bu dosyalar sadece forcefeedback mi içeriyor yoksa araçların ayarlarını da içeriyor mu?
Bir de bu ayarlar anladığım kadarıyla menülerde gösterilmiyor. Peki ben aracın bazı ayarları ile oynayıp save ettiğimde bu dosyayı ezmiş mi oluyorum yoksa aracın ayarları ile bir alakası yok mu?
Son sorum da siz hangi dosyayı kullanıyorsunuz ve farkları nelerdir? Ben şu an classic kullanıyorum ama diğerlerinin farkını anlamadığım için.
Steam: fcaglayan77
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Re: Jack Spade FFB dosyaları hakkında bilgisi olanlar?

Mesaj gönderen Zin »

fcaglayan yazdı:Arkadaşlar bende Logitech Momo direksiyon var. maalesef 900 derece bir direksiyon değil ve ilk başlarda ayarlarda biraz sıkıntı yaşadım. Hala bazı araçlarda da sıkıntılarım oluyor, özellikle historic olanlarda.
Ama Jack Spade dosyalarını indirdikten sonra biraz rahatladım. Artık oyun daha oynanabilir modda ve daha önce düzelteyim derken daha da bozduğumu farkettim bazı ayarları.
şimdi sorum şu bu dosyalar sadece forcefeedback mi içeriyor yoksa araçların ayarlarını da içeriyor mu?
Bir de bu ayarlar anladığım kadarıyla menülerde gösterilmiyor. Peki ben aracın bazı ayarları ile oynayıp save ettiğimde bu dosyayı ezmiş mi oluyorum yoksa aracın ayarları ile bir alakası yok mu?
Son sorum da siz hangi dosyayı kullanıyorsunuz ve farkları nelerdir? Ben şu an classic kullanıyorum ama diğerlerinin farkını anlamadığım için.

sadece FFB ayarlarini içeriyor. Jack spades kurduktan sonra, oyun içindeki ayarları değiştirmen bir şeyi değiştirmez.

farkını anlamak için aynı araba ile aynı pistte farkli ayarları kullan. özellikle cadwell gp de farkı hissedebilirsin.
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Mesaj gönderen Vince »

evet, Jack Spade dosyaları araçlar için ayrı ayrı yapacağınız FFB ayarlarının tamamını override eder. çünkü aslında o paketin içinde her bir araç için bir FFB dosyası var. dolayısıyla universal FFB ayarları gibi çalışıyor bir bakıma. ben de kullanıyorum ve oldukça memnunum.

hangi setini kullanacağınızla ilgili olarak da, genelde yapabileceğiniz en mantıklı ve ilk şey kendi direksiyonunuz için önerilen seti araştırmak olur internette. ondan sonra her bir seti deneme yanılma ile ayrı ayrı tecrübe edip karar verebilirsiniz elbette.
Kullanıcı avatarı
fcaglayan
Ad: Fatih
Has thanked: 12 time
Been thanked: 13 time

Mesaj gönderen fcaglayan »

Sadece FFB ile ilgili ayarlar mı yoksa direksiyonun araca müdahalesi ile ilgili ayarları da içeriyor mu?
Çünkü ben birçok aracın kontrolünde sıkıntılar yaşıyordum ama sanki bu dosyayı kurduktan sonra kontrollerim de kolaylaştı. artık araçlar eskisi kadar kolay sapıtmıyor.
Oyunun orjinal forum sitesinde başka bazı ayarlarda buldum ama 3 farklı uygulama yok excel dosyası falan anlatımlarına da girince üniversitede ders konusu olur buna mı çürüycem dedim :D
Kolay yoldan başka tavsiye edebileceğiniz ayarlar varsa alabilirim.
Steam: fcaglayan77

“Project Cars Teknik Konular” sayfasına dön