Sohbet & GeyikBİLGİSAYARIMI SATTIM.

Forum kuralları dahilinde serbest sohbet alanı

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Enver
Ad: Enver
Has thanked: 9 time
Been thanked: 56 time

BİLGİSAYARIMI SATTIM.

Mesaj gönderen Enver »

İyi günler arkadaşlar, emektar kralı tanıdık bir abime satmış bulunmaktayım. Asus Rampage Formula x48 anakart, Intel Core 2 Quad Q6600, 2x2gb Corsair DDR2 800Mhz ve AMD HD4850 256bit 1gb bulunan cihazımla son defa bu forma girip bu mesajı yazıyorum... Istanbul Park'ı geliştirmeye bi' ay ara veriyorum bu yüzden, 1 ay simülasyon oyunlarında da yokum, ne olur affedin beni :(
Yeni kurmayı düşündüğüm sistem:
MSI B250 Gaming M3 anakart, Intel Core i5-7500, Corsair 16GB(2x8GB) 2400Mhz DDR4 ve daha sonra ise GTX1050 (geçici bir süre işlemci üzerindeki ekran kartıyla idare edeceğim).

Daha güçlü bi' şekilde dönmek dileğiyle... :cry:
Resim
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Re: BİLGİSAYARIMI SATTIM.

Mesaj gönderen MUE »

Tez zamanda geri bekliyoruz. MSI Alma ama. :) :)
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Enver hayırlı olsun. Bu arada Gigabyte tercih etmeni öneririm. :)

GTX1050 yerine de GTX1060 3 GB alabilirsin. Neredeyse aynı paralar. Bu arada şuan piyasada ekran kartı sıkıntısı var o yüzden fiyatlar yüksek. Piyasa kendine gelene kadar ekran kartı almamanı öneririm.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
r_erarslan
Ad: Resat Erarslan
Has thanked: 76 time
Been thanked: 16 time

Mesaj gönderen r_erarslan »

Konuya alakasız olacak ama ekran kartı muhabbeti açılmışken burada soruyum.

Bir kaç ay önce bir konu açmıştım hazır sistem yerine bilgisayar toplamamı önermiştiniz diğer parçaları topladım ama madenciler yüzünden ekran kartı piyasası alt üst olmuş ekran kartı alamadım. En son 2 tane Gigabyte RX560 2GB aldım. Madencilik için ekran kartı belleği önemli sanırım o yüzden 2GB modellere rağbet etmemişler. Şimdi tekno marketlerin stoklarına yeniden GTX1060'lar gelmeye başlamış yalnız fiyatlar yüksek geldi 1600 liradan 6GB MSI GTX 1060 alınır mı ? Madeciler için özelleştirilmiş kartlar çıkcakmış sanırım o zaman fiyatlar düşer mi ?

RX560'ları açmadım kutusunda sıfır duruyor satabilirim.
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

Bu ay sonu hem stock gelicek hem maden kartlari cikacak hemde amd vega cikacak. Büyük olasilikla fiyatlar Ağustos ta normale doner.
Melihcuneyter
Ad: Melih
Been thanked: 2 time

Mesaj gönderen Melihcuneyter »

Miningi bu ara yakından takip ediyorum. Temmuz ortasından itibaren rx serileri stoklara gelmeye başlayacak ancak vega ve mining kartlara sanıldığı kadar kayma olmayacak çünkü hem 3 ay garanti veriliyor hem de ekstra görüntü çıkışları yok. İleriye dönük mining yapan herkes normal seri kartlardan alacaktır emin olun. Bu saatten sonra coin işleri azalmadıkça pek fiyatlar inmez. Ancak bugün hb'dada rx580 8 gb 1300TL'den satıldı mesela. Bu şekilde takip ederseniz mutlaka güzel bir gpu alabilirsiniz.
coolTurk

Mesaj gönderen coolTurk »

Hayırlısı olsun.Umuyorum ki tez zamanda gelirsin.Anakart olarak asus öneririm,arkadaşların dediği gibi ekran kartı piyasası çok dalgalı ağustosta düzelme ihtimali var yeni nesiller çıkacak
Kullanıcı avatarı
Enver

Mesaj gönderen Enver »

Fikrimi değiştirdim. Asus Rog Strix B250H veya B250F düşünüyorum anakart olarak, diğer parçalardan eminim ama [emoji3]

Resim
Çok özledim çook. [emoji20]
Resim
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Enver yazdı:Fikrimi değiştirdim. Asus Rog Strix B250H veya B250F düşünüyorum anakart olarak, diğer parçalardan eminim ama [emoji3]

Resim

geçer bugünlerde. Çok zamansız satmışsın
Kullanıcı avatarı
Enver

Re: RE: Re: BİLGİSAYARIMI SATTIM.

Mesaj gönderen Enver »

antking yazdı:
Enver yazdı:Fikrimi değiştirdim. Asus Rog Strix B250H veya B250F düşünüyorum anakart olarak, diğer parçalardan eminim ama [emoji3]

Resim

geçer bugünlerde. Çok zamansız satmışsın
Müşteri iyi fiyat söyledi bide acele etti kaçırmak istemedim bende ama zor günlermiş gerçekten [emoji22]

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim

“Sohbet & Geyik” sayfasına dön