Duyurular ve Site Haberleriİlk Resmi SRTR Şampiyonasının 3. Yıldönümünü Sevgiyle Anıyoruz

Sim Racers Türkiye hakkındaki bilgileri bu bölümden takip edebilirsiniz.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Emin Babaoglu
Moderatör
Ad: Rustoocas
Has thanked: 195 time
Been thanked: 295 time
İletişim:

İlk Resmi SRTR Şampiyonasının 3. Yıldönümünü Sevgiyle Anıyoruz

Mesaj gönderen Emin Babaoglu »

Merhabalar,

Bugün günlerden 5 KASIM, biliyor musunuz 5 Kasım'ın bana neyi hatırlattığını, hemen söyleyeyim; bu tarih 2015 yılında SimRacersTR topluluğunun daha forum sayfamız bile açılmamışken DH üzerinden (özel mesaj grubuna kadar uzanan) düzenlemeye başladığı, yarış takvimi olan, yarış öncesi antrenman yapmamızı sağlayan, bir takım kurallara sahip ilk şampiyonasının (öncesinde tabi Fiat 500'lerle bir deneme ligi yapıldı, onu da es geçmeyelim :) ) ilk yarışıydı: Marcas Pist Şampiyonası.

Saygıdeğer yöneticimiz Aranel Ciryatan namı diğer ozdalcom o sene Eylül ayında bomba* gibi bir giriş yapana kadar, biz yani DH Assetto Corsa topluluğu o ana kadar forum üzerinde arada bir toplanabilen, saatleri bir araya getiremeyen, bazen işte Nordscleife'da asfalt üzerinde toplanıp fotoğraf çeken bir topluluktan fazlası değildi. Derken Aranel Ciryatan çıkageldi ve "ben de aranıza katıldım" şekline bir mesaj paylaştı, dikkat edin daha ilk mesajlarından itibaren sunucu kurma odaklı, topluluğun isteklerine yönelik ve onların amatör ruhuna hitap edecek şekilde (ben de dahil kimse alınmasın, o tarihe kadar o konudaki neredeyse herkes daha nfs kafasındaydı :D ) bir düzenlemeye, bir toparlamaya girişti. Çünkü kendisi bu konuda tecrübeliydi ve tecrübelerini bizim gibi sıradan yarışçılarla paylaşmak isteyerek bugünlere gelmemizde önayak oldu.

İlk olarak katılımı ölçmek için Ekim ayında 3-4 günde yarışılacak şekilde bir Fiat 500 ligi (şampiyon Semih Emre Ekinci'yi tebrik ederiz) yapıldı ve incelenip görüldü ki yarışlar için belirlenen gün ve saatte yarışılabilecek bir potansiyel var. Bu ligden alınan sonuçlar itibariyle çok geçmeden yeni lig/şampiyona için hazırlıklar başladı ve işte ilk yarış için tarihler 5 Kasım'ı işaret ediyordu.

O tarih yaklaşırken o sene o yarışta yarışacaklar biliyorlardır ki herkeste tatlı bir telaş; direksiyon ayarları, araç ayarları (setup için çok seçenek yoktu), pisti ve aracı öğrenmek/deneyimlemek için antrenman turları vs. derken yarış günü gelmişti. Özel mesaj grubundan sunucu şifreleri alındı ve yarış saatine yetişmek için herkes sunucuya girmeye başlıyordu.

Yarış başlangıcında kırmızı ışıkların yanmaya başladığı anı hiç unutmuyorum; hayatımda ciddi anlamda ilk defa bir simde yarış öncesi antrenman yapmış ve bir organizasyona katılmış bulmuştum kendimi, bacaklarım titriyordu! Çoğu kişinin ilk defa böyle bir organizasyona şahit olması ile birlikte ilk yarış ve sonraki yarışlar çarpışan araba modundaydı.

Zamanla gelişti, iyileşti, güzelleşti herşey...

Marcas Pist Şampiyonası şampiyonu Serkan Kaplan'ı tebrik ederiz.

* https://forum.donanimhaber.com/assetto- ... 905184-271

Teşekkürler @Aranel Ciryatan teşekkürler @car_lover teşekkürler @serkan kaplan teşekkürler #5Kasım teşekkürler SimRacersTR

Buyrun buradan izleyin yarışın özetini: :)

https://www.youtube.com/watch?v=8zCLgWAAsbw&
Resim
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: İlk Resmi SRTR Şampiyonasının 3. Yıldönümünü Sevgiyle Anıyoruz

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Emin bu güzel yazı için çok teşekkürler. Discordda da belirttiğim gibi bir hep bir aile olmak için uğraştık. 3 yıldır gecemizi gündüzümüzü katarak bir şeyler yapmaya çalıştık. İnşallah bir aile olabilmişizdir. :)
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

ilk şampiyona gerçekten keyifli olmuştu katılan ve hala bizimle beraber yarışan sonradan aramıza eklenen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

once upon time imola ...

O dönemlere bakıyorum da biz acemiler linç etmişiz milleti be.Çok şey öğrendik bu topluluk sayesinde.
Kullanıcı avatarı
Emin Babaoglu
Moderatör
Ad: Rustoocas
Has thanked: 195 time
Been thanked: 295 time
İletişim:

Mesaj gönderen Emin Babaoglu »

O sene 19 Kasım tarihinde gerçekleşen şampiyonanın 2. yarışının özet görüntüleriyle baş başayız :) :

https://www.youtube.com/watch?v=gUeJx_OY1kQ
Resim

“Duyurular ve Site Haberleri” sayfasına dön