AC Uygulamalarısubstanding

Assetto Corsa eklentilerini burada paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
serkan kaplan
Süper Moderatör
Has thanked: 111 time
Been thanked: 172 time

substanding

Mesaj gönderen serkan kaplan »

Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Re: substanding

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

serkan kaplan yazdı:http://www.racedepartment.com/downloads/substanding.4998/

Eline sağlık serkan. Yönetim çalışıyor. 8-)

İzin verirsen bir önerim olacak. İngilizce bilmeye arkadaşlar için en azından bir cümle ile uygulamanın ne işe yaradığını da yazarsan çok daha güzel olur.
Kullanıcı avatarı
serkan kaplan
Süper Moderatör
Has thanked: 111 time
Been thanked: 172 time

Mesaj gönderen serkan kaplan »

teşekkürler alper. yönetim uyuma sabrımızı taşırma sloganlarını duymamak için çalışıyoruz tabiki :D önerin içinde sağol ingilizce bilen biri açıklama yazabilir :lol:
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

bu uygulamanın detayına inecek biri var mı ?

platin lig için yayında lazım olacak
Kullanıcı avatarı
RevHead
Ad: Onur Şanal
Has thanked: 79 time
Been thanked: 28 time

Mesaj gönderen RevHead »

Bu uygulamayı ben de kullanıyordum multiclass etkinlikte ilk defa gerçek testini yapmış oldum. Hızlıca özetleyim:

Genel sıralama, kendi klasmanında sıralama ve aynı merka araçlar arasındaki sıralamayı gösterebiliyor. Sadece sağdaki menüden hangisini istediğinizi seçmelisiniz. İsterseniz 5/12 şeklinde küçük bir kutu olarak, isterseniz istediğiniz sayıda pilotun isimleri, birbirleri arasındaki fark ve o sırada kullandıkları lastiği gösterecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Yani gayet detaylı bir şekilde sadece kendi klasmanınızdaki pilotlar hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Antrenma ve sıralamada ise en iyi tur zamanlarını gösteriyor.
Uygulamanın ekran üstündeki boyutu, kaç pilot göstereceği de ayarlanabilir seçenekler arasında.

***Önemli not 1: Tur içerisinde çoğu zaman araçlar arasındaki farklar saçma bir şekilde değişiyor. mesela +7.2 sn olan fark durup dururken +9 +10 oluyor ya da +5 e düşüyor. 1 2 saniye sonra düzelip +7.2 ye geri geliyor. Sebebini bilmiyorum bazen sıralamaya anlık baktığınızda farkın çok değiştiğini görüp bir an sinirlerinizi bozabiliyor ya da boşa umut verebiliyor. Bu durum belki güncelleme ile düzelmiş olabilir.

***Önemli not 2: Perşembe günkü antrenmanda programın gt3 aracı olarak o gün serverdaki araçların sadece 3ünü tanıdığını farkettim. şimdi programın açıklamasını okuyunca klasmanlardaki araçları kendi kendimize eklemeliymişiz onu gördüm. bir dizi araç halihazırda ekli ancak hepsi değil.

common\assettocorsa\apps\python\SubStanding\SubStanding_classes klasöründeki classes.ini dosyasını notpad ile açıp aşağıdaki formatta araç isimlerini yazarsak oluyormuş. bu isimler assettocorsa\content\cars klasöründeki araç klasörlerinin birebir aynısı olmalı. örnek olarak:

[GT2 Class]
car1 = ks_corvette_c7r
car2 = bmw_m3_gt2
car3 = p4-5_2011

[GT3 Class]
car1 = ks_mercedes_amg_gt3
car2 = mclaren_mp412c_gt3
car3 = bmw_z4_gt3

Rakip pilot size yakın ise uygulamadaki isimlerinin renkleri değişiyor:

Yeşil: Aynı turda, önünüzde
Kırmızı: Aynı turda, arkanızda
Sarı: Önünüzde ama aynı tur içerisinde değilsiniz
Mavi: Arkanızda ama aynı tur içerisinde değilsiniz

Bunların dışında yine programın dosyalarıyla oynayarak istediğiniz bir rakibinize renk atayabiliyormuşsunuz.

***Geçen gün discord'ta Furkan Özcan, MultiLaps adında bir programın linkini vermişsti. Henüz denemedim ancak Substanding'in araçların arasındaki farkları saçma bir şekilde değiştirmesi durumu MultiLaps'te olmuyorsa bir tercih sebebi olabilir. Onun da linki:

http://www.racedepartment.com/downloads/multilaps.4997/
Kullanıcı avatarı
RevHead

Mesaj gönderen RevHead »

Yalnız "yayında lazım olacak" ibaresini atlamışım.
Programda gösterilmesini istediğiniz klasmanları seçemiyorsunuz. 3 seçeneğiniz var ya tek marka ya genel klasman ya da kendi aracınızın klasmanı. program klasmanınız otomatik algılıyor.
Yani canlı yayında P2 ve GT3 diye iki ayrı sıralama açamayacaksınız maalesef.
Kullanıcı avatarı
RevHead

Mesaj gönderen RevHead »

Yayında rahat kullanımı açısından bir fikir geldi aklıma. Canlı yayını yapan kişi(ler) güvenlik aracı panamerayı gt3 klasmanına yazarsa kendi klasmanını takip etme seçeneği ile gt3 lerin sıralamalarını görebilir. P2 klasmanının sıralaması için genel sıralama ekranı ayrıca açılıp, gösterilecek araç sayısı o yarışa katılmış olan p2 sayısına ayarlanırsa, o segmentte sadece P2 araçları gözükmüş olacak. Kısacası full standing'te P2ler, class standing'te GT3ler ve güvenlik araçları olacak. Tabi tüm P2 lerin GT3lerden önde olduğunu varsayarsak.

Eğer ki bir P2 aracı yarış dışı kalırsa, full standing listesine en alttan GT3 lideri eklenmiş olacak ama bu durumda oyun içinde substanding config'ten genel sıralamada gösterilecek pilot sayısını 1 düşürerek yine p2 lerin sıralamasını elde edebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Biz GT3 ler Ekranda ve grafiklerde daha fazla yer almak istiyoruz. Çok güzel bilgiler için teşekkürler :)

“AC Uygulamaları” sayfasına dön