Assetto Corsa GenelUpdate sonrası setup ayarları

Assetto Corsa genel konuşma alanı.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Kesimli
Ad: Tarık
Has thanked: 11 time
Been thanked: 5 time
İletişim:

Update sonrası setup ayarları

Mesaj gönderen Kesimli »

Porsche pack ve güncelleme sonrası setup ayarları değişti mi oyunda?
Daha önce Z4 GT3'le SPA'da 2;20 derece yaptığım setup ayararı artık tutmuyor, lastikler yarış boyunca sürekli soğuk, sürekli spin bi tuturamadım ayarları sinir oldum :evil:
Kullanıcı avatarı
diabolus79
Süper Moderatör
Has thanked: 82 time
Been thanked: 102 time

Re: Update sonrası setup ayarları

Mesaj gönderen diabolus79 »

Bayadır oyuna girmiyorsunuz herhalde, bir buçuk ay kadar oldu sanırım lastik modeli güncelleneli. Özet olarak GT3/GT2 araçları için lastik basınçları soğuk 16psi civarında, sıcakta da 26psi civarında performans veriyor. Buna göre biraz camber ve toe ayarlarıyla oynamak da gerekebilir.

Kaynak: http://www.assettocorsa.net/forum/index ... ure.41005/
Kullanıcı avatarı
Kesimli
İletişim:

Mesaj gönderen Kesimli »

Evet bayadır girmiyordum. Rahatsızım böbrek taşlarından ötürü. Tüm setup ayarları değişti yani. Sinir bozucu bir durum. O kadar uğraşıp bi setup tutturmuştum ;(
Z4 GT3 SPA için ön takım Camber -3,1 toe 5 / arka takım camber -2 toe 6 ydı... Ön 1 , arka kanat 5 ti.
Kullanıcı avatarı
diabolus79
Süper Moderatör

Geçmiş olsun, evet şu an için GT3 ve GT2 araçları etkilendi bu değişimden yanılmıyorsam. Çok da siniriniz bozulmasın, ben setuptan pek anlamasam da daha önceki setuplarımı dediğim gibi camber ve toe ile oynayıp deneme yanılmayla yeniden çalışır hale getirebildim, biraz vakit ayırıp siz de halledersiniz.
Kullanıcı avatarı
Kesimli
İletişim:

Mesaj gönderen Kesimli »

İçine etmişler soğudum resmen oyundan :evil: :x
Ne gerek vardı yani? 1 saattir ayar yapıcam diye uğraşıyorum :evil: :x
Kullanıcı avatarı
diabolus79
Süper Moderatör

Değişime bu kadar kapalı olmayın, biraz daha zaman tanıyın en azından, ben büyük bir fark hissetmedim ayarları oturttuktan sonra, hiç olmuyorsa default setup üzerinden yeniden setup yapın. En nihayetinde oyun zaten bu, bu kadar sinirlenmeye gerek yok :)
Kullanıcı avatarı
Kesimli
İletişim:

Mesaj gönderen Kesimli »

Gayet oturmuş bir düzeni vardı bence, aksaklık varsa değişim olabilir evet, lakin bence bir sorun yoktu, hiç lastikle ilgili şikayet vs de duymamıştım.
Mesele sadece ısınması değil tutuşuda çok değişmiş, 150 ile aldığım virajda 120 görünce spin atıyorum, resmen sabun gibi kayıyor araba, ve sadece lastikleri otimize ettiğim halde böyle. Diğer ayarlara dokunmadım. 16 psi'da tur içinde ısınıp 25psi'a çıkıyor ama tutuş yok. Uzun ara verdiğim için bariz fark ediyorum bunu.
Kullanıcı avatarı
Kesimli
İletişim:

Mesaj gönderen Kesimli »

Kapadım zaten oyunu, baya bir müddet uğramam sanırım :geek:
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Uğraşmamak en mantıklı olanı bence :) Raceroom çok güzel, tavsiye ederim.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
Erg
Ad: Ergün
Been thanked: 3 time

Mesaj gönderen Erg »

Kesimli yazdı:Gayet oturmuş bir düzeni vardı bence, aksaklık varsa değişim olabilir evet, lakin bence bir sorun yoktu, hiç lastikle ilgili şikayet vs de duymamıştım.
Mesele sadece ısınması değil tutuşuda çok değişmiş, 150 ile aldığım virajda 120 görünce spin atıyorum, resmen sabun gibi kayıyor araba, ve sadece lastikleri otimize ettiğim halde böyle. Diğer ayarlara dokunmadım. 16 psi'da tur içinde ısınıp 25psi'a çıkıyor ama tutuş yok. Uzun ara verdiğim için bariz fark ediyorum bunu.

Ben 1 yıl ara verdim, 458GT2 ile gözüm kapalı 6.13 yaptığım Nordschelife Tourist'te 6.22'yi zor görüyorum şuan.. Şikanda kaç spin attım belli değil... :) Ama genel olarak sürüşün biraz daha gerçekçi olduğunu da düşünüyorum...

“Assetto Corsa Genel” sayfasına dön