#evdekal Türkiye#evdekal Mini GT3 Ligi

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:

Re: #evdekal Mini GT3 Ligi

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

fatih8134 yazdı:

Verilen cezalara saygı duymakla birlikte canlı yayına bile yansımış olmasına rağmen özellikle B grubu startında ilk şikanda yaşanan olaylarda hiç kimseye ceza çıkmamış olması ilginç geldi.

Diğer bir konu da beni 1.şikandaki temasımdan dolayı (tamamen haklı) şikayet eden efe açıkalın 1 dk sonra 8:31 parabolicada aynı şekilde bana temas ediyor :) Aslında pist üstünde ödeşmişiz :) Ben bu tip birebir çekişmelerde frenleme noktalarındaki hafif temasları (spine vs sebep olmadıkça) hiç önemsemiyorum olabilir yani ping vs gibi nedenlerden. Bu platformda katıldığım yarışların hiç birisinde de bu tipte yaşadığım temaslardan dolayı kimseyi şikayet etmedim. Benim için her zaman öncelik pistte keyif almak, işin yarış sonrası insanlara ceza aldırtarak nasıl daha öne geçerim tarafında asla olmadım olmam da zaten ama demek ki birisine ceza aldırmak için en ufak temasta bile bildiri yapmamız şartmış. Teşekkürler.

Fatih selam,

Akademi ligimiz dışında sadece bildiri usulü kontrol sağlıyoruz. Adaletsizlik olmaması için bildirim olmadığı zaman kontrol sağlamıyoruz.
The World is Mine!
SimRacersTR Yönetim
Süper Moderatör
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 time

Mesaj gönderen SimRacersTR Yönetim »

B Grubu
1:04 Naci Süalp - Ertekin Dal
Pist üzerinde kalkış yapamayan pilot nedeniyle araçlar gridde yer değiştirmek zorunda kalmıştır. Yarış teması olarak değerlendirilmiştir.

1:20 Mehmet Öz - Naci Süalp - Ertekin Dal
İnceleme sonucunda Mehmet Öz'e dikkatsiz bir şekilde sağa yanaştığı için uyarı cezası verilmiştir.
İnceleme öncesinde Ertekin Dal'ın aracının sola geçmediği bilgisi alınmıştır. Replay incelendiğinde yanında araç olmamasına rağmen aracının düz gittiği görülmüştür. Bağlantı problemi nedeniyle bu durum oluşmuş olabilir.

1:11 Efe Açıkalın - Mehmet Öz
Burada yol daraldığı için temas yaşanmıştır. Efe Açıkalın bu noktada kendi hatası sonucu temas gerçekleşmiştir. Helicorsa ile yanındaki araçların durumunu takip etmesi gerekmektedir.

Dk 1:10
Eren Demirbakan - Kemal Tok - Mehmet Öz
8.2.A 30sn (Temas Sonrası, iki araç spin atarak sıra kayıp ediyor)
Ceza: Mehmet Öz

Dk 1.58
Ufuk Tiftik - Naci Sualp
8.1.D 35sn
Ceza: Naci Sualp

A Grubu
32:57 Onur Sanal - Özgür Benzeş
Onur Sanal 8.1.D 17 SN
SimRacersTR Yönetim Ekibi
Kullanıcı avatarı
sensei
Ad: Ertekin Dal
Has thanked: 319 time
Been thanked: 234 time
Ertekin Dal’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen sensei »

Gridde kalkarken istediğimize vurabiliriz yani bunda sonra sağa sola dikkat ememize gerek yok.
Resim
ApoLLoTFSI
Ad: Mehmet ÖZ
Has thanked: 2 time

Mesaj gönderen ApoLLoTFSI »

SimRacersTR Yönetim yazdı:B Grubu
Pist üzerinde kalkış yapamayan pilot nedeniyle araçlar gridde yer değiştirmek zorunda kalmıştır. Yarış teması olarak değerlendirilmiştir.

İnceleme sonucunda Mehmet Öz'e dikkatsiz bir şekilde sağa yanaştığı için uyarı cezası verilmiştir.
İnceleme öncesinde Ertekin Dal'ın aracının sola geçmediği bilgisi alınmıştır. Replay incelendiğinde yanında araç olmamasına rağmen aracının düz gittiği görülmüştür. Bağlantı problemi nedeniyle bu durum oluşmuş olabilir.

Burada yol daraldığı için temas yaşanmıştır. Efe Açıkalın bu noktada kendi hatası sonucu temas gerçekleşmiştir. Helicorsa ile yanındaki araçların durumunu takip etmesi gerekmektedir.

Dk 1.58
Ufuk Tiftik - Naci Sualp
8.1.D 35sn

A Grubu
Onur Sanal 8.1.D 17 SN

Öncelikle temas ettiğim arkadaşlardan özür dilerim ama Dk 1:10 ve 3 kişi olarak belirtilen yerde, yarış tekrarını izlememe rağmen hem 2 arkadaşın araçları ile aramda 3 araç var hemde herhangi bir temas ettiğim nokta dahi göremedim. Ben mi yanlış kısmı izledim veya incelemede mi bir yanlışlık oldu. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

ApoLLoTFSI yazdı:
SimRacersTR Yönetim yazdı:B Grubu

Dk 1.58
Ufuk Tiftik - Naci Sualp
8.1.D 35sn

A Grubu
Onur Sanal 8.1.D 17 SN

Öncelikle temas ettiğim arkadaşlardan özür dilerim ama Dk 1:10 ve 3 kişi olarak belirtilen yerde, yarış tekrarını izlememe rağmen hem 2 arkadaşın araçları ile aramda 3 araç var hemde herhangi bir temas ettiğim nokta dahi göremedim. Ben mi yanlış kısmı izledim veya incelemede mi bir yanlışlık oldu. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler

Mehmet yanlış bakıyorsun veya senin replayde süre farklı olabilir. Yaşadığın temas startta ilk virajda gerçekleşiyor. içerde kalıp önündeki araca temas ediyorsun
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
İletişim:

sensei yazdı:Gridde kalkarken istediğimize vurabiliriz yani bunda sonra sağa sola dikkat ememize gerek yok.

Ertekin selam. Start anında Nacinin önündeki araç kalkamamış ve duruyordu. Önündeki aracın önünde olduğu için önündeki araç kenara kaçınca son anda hamle yapıp kaçmış kenara. Senin önün boş olduğu halde sol taraf boş diye orta şeride doğru yanaşmışsın kalkışta. Hemen hemen aynı anda hamle yapmışsınız ve şanssız bir temas olmuş. Burda kurtarmak için yalnızca sen duran aracı farketseydin hamle yapabilirmişsin. Sonraki ilk virajda yan yana dönmüşsünüz virajı ve ufak bir temas yaşanmış ama senin aracın OS yaşadığı için temas olmuş ama zaten yarış içersinde olan temaslardan. Başka bir temas yaşanmamış.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:

3. Yarış İstanbul Park : İndir
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
sensei
Ad: Ertekin Dal
Has thanked: 319 time
Been thanked: 234 time
Ertekin Dal’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen sensei »

Boundless yazdı:
sensei yazdı:Gridde kalkarken istediğimize vurabiliriz yani bunda sonra sağa sola dikkat ememize gerek yok.

Ertekin selam. Start anında Nacinin önündeki araç kalkamamış ve duruyordu. Önündeki aracın önünde olduğu için önündeki araç kenara kaçınca son anda hamle yapıp kaçmış kenara. Senin önün boş olduğu halde sol taraf boş diye orta şeride doğru yanaşmışsın kalkışta. Hemen hemen aynı anda hamle yapmışsınız ve şanssız bir temas olmuş. Burda kurtarmak için yalnızca sen duran aracı farketseydin hamle yapabilirmişsin. Sonraki ilk virajda yan yana dönmüşsünüz virajı ve ufak bir temas yaşanmış ama senin aracın OS yaşadığı için temas olmuş ama zaten yarış içersinde olan temaslardan. Başka bir temas yaşanmamış.

Engin uzatmak istemiyorum ama, ön taraf tıkalıysa arkadan fazla sıkıştırmamamak lazım, eğer sıkıştırırsan da oluşan temasın sorumluluğunu almak gerekir, dediğim bu. Böyle bir sorumluluk yoksa bizde ona göre dalalım diyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
İletişim:

sensei yazdı:
Boundless yazdı:

Engin uzatmak istemiyorum ama, ön taraf tıkalıysa arkadan fazla sıkıştırmamamak lazım, eğer sıkıştırırsan da oluşan temasın sorumluluğunu almak gerekir, dediğim bu. Böyle bir sorumluluk yoksa bizde ona göre dalalım diyorum.

Start anı olduğu için yapacak fazla birşey yok dediğim gibi ucuz atlatılmış cezalık bir durum yok
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:

İstanbul Park A Grubu
Reşat Erarslan - Doruk Saraloğlu - Murat Erdoğdu
Reşat Erarslan 8.1.D 17 SN