Special Events134 JUDD V8 RACEROOM RACEWAY NATIONAL YARIŞ 16 TEMMUZ 2017

Moderatör: Moderatörler

coolTurk

Re: 134 JUDD V8 RACEROOM RACEWAY NATIONAL YARIŞ 16 TEMMUZ 2017

Mesaj gönderen coolTurk »

Race room u neden bıraktığımı bir kez daha anladım.Sıralamalarda oyunda bir gariplik vardı.Oyundan attı girdim ama stabil turlar atamadım. Efe can mutlu ile 2-3 tur çekiştik ufak bi temasımız oldu.Özür diliyorum kendisinden.Pite girmem gerekti yarışı 9.cu götürüyordum.Araç hasarlıydı ve lastij değiştirecektim ki,girmez olaydım pite.Oyun dondu ve kapatmak zorunda kaldım.Bence race room bırakın iracingi project carsın bile yanına yaklaşamaz.Bütün gün direksiyon ayarlarını bulmamla geçti zaten.Bir daha da girmem bu lanet oyuna :D
Hele ki assetto corsadan sonra hiç memnun etmedi beni
Yarışı bitiren herkezi tebrik ederim
Kullanıcı avatarı
SonSamsunlu
Ad: Furkan
Has thanked: 2 time
Been thanked: 1 time
İletişim:

Mesaj gönderen SonSamsunlu »

iRacing, pCars ve Assetto arasında karşılaştırma yapmak için indirmiştim bu oyunu. Etkinliklere online yarışlara vs. katılmıştım. Tecrübem var diye buraya da katılayım dedim ama nafile. Acayip odak gerektiriyor ve en ufak hatada ortalık toz duman. Temastan kaçınmaya çalıştım çoğu yerde yavaş kaldığım için arkamdakine yol verdim ama en son 3 tur sonra tur bindireceğinizi gördüğümde pite çekip çıktım kazaya neden olup sıralamalara etki etmesin diye. Yine de eğlendim güzel yarıştı. Katılan herkese teşekkürler.
Resim
BluesAdamTR
Ad: Gökhan
Been thanked: 4 time

Re: RE: Re: 134 JUDD V8 RACEROOM RACEWAY NATIONAL YARIŞ 16 TEMMUZ 2017

Mesaj gönderen BluesAdamTR »

Echnaton yazdı:
Aranel Ciryatan yazdı:
Echnaton yazdı:Raceroom'u indirdim, denedim... Ancak bir türlü alışamadım. Assetto Corsa ve Project Cars'dan sonra bu raceroom'a hiç alışamadım. Arada çok ciddi farklar var sanırım... Bu yarışa katılamıyorum...

Aynen ciddi bie yarış simülasyonu. Alışması zor. Gaz dengesi çok önemli. Tam frene bas, tam gaza bas ile sürülemiyor araç. Bence bugun biz antrenman için sunucuya gircez. o sırada gelip takip edersen alışırsın.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla doğrudur, ancak Fanatec direksiyon ve clubsport pedallar kullanıyorum... gaz ve fren ayarlarını en iyi simüle eden pedal sistemi bunlar... ona rağmen beni zorluyor. Belki yanlış düşünüyor olabilirim ama, Assetto Corsa daha profesyonel geliyor bana...

Aynı durumu ben de paylaşmıştım. FFB tepkileri hiç tatmin edici gelmedi. Özellikle frenleme sırasında neredeyse hiç tepki vermiyor. Slip Traction değerini sonuna kadar yükseltmeme rağmen tatmin edici bir sonuç alamadım. Maalesef lastikler kilitlenene dek frenleyip, kilitlenmeye başladığı anda freni yavaşça bırakmaktan başka bir şansım kalmadı.

Bunun yanında lastik sıcaklığı ve basıncı olmayışı da büyük bir eksiklik benim gözümde. Ücretsiz bir oyun için fena değil ama açıkçası R3E'den sonra RFactor 2'ye dönmek ilaç gibi geldi.

Not: Ayrıca pist sınırlarını da pek iyi algıladığını söyleyemem. Resmen glitch abuse yapar gibi pistin içinden geçilebilen 3 ayrı viraj vardı. Hatta screenshot almayı başardım. Aracın yol ile alakası yok. Merak edenlere şöyle linki vereyim: http://imgur.com/a/GktDc
Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

Re: RE: Re: 134 JUDD V8 RACEROOM RACEWAY NATIONAL YARIŞ 16 TEMMUZ 2017

Mesaj gönderen ahmetis »

BluesAdamTR yazdı:
Echnaton yazdı:
Aranel Ciryatan yazdı:
Echnaton yazdı:Raceroom'u indirdim, denedim... Ancak bir türlü alışamadım. Assetto Corsa ve Project Cars'dan sonra bu raceroom'a hiç alışamadım. Arada çok ciddi farklar var sanırım... Bu yarışa katılamıyorum...

Aynen ciddi bie yarış simülasyonu. Alışması zor. Gaz dengesi çok önemli. Tam frene bas, tam gaza bas ile sürülemiyor araç. Bence bugun biz antrenman için sunucuya gircez. o sırada gelip takip edersen alışırsın.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla doğrudur, ancak Fanatec direksiyon ve clubsport pedallar kullanıyorum... gaz ve fren ayarlarını en iyi simüle eden pedal sistemi bunlar... ona rağmen beni zorluyor. Belki yanlış düşünüyor olabilirim ama, Assetto Corsa daha profesyonel geliyor bana...

Aynı durumu ben de paylaşmıştım. FFB tepkileri hiç tatmin edici gelmedi. Özellikle frenleme sırasında neredeyse hiç tepki vermiyor. Slip Traction değerini sonuna kadar yükseltmeme rağmen tatmin edici bir sonuç alamadım. Maalesef lastikler kilitlenene dek frenleyip, kilitlenmeye başladığı anda freni yavaşça bırakmaktan başka bir şansım kalmadı.

Bunun yanında lastik sıcaklığı ve basıncı olmayışı da büyük bir eksiklik benim gözümde. Ücretsiz bir oyun için fena değil ama açıkçası R3E'den sonra RFactor 2'ye dönmek ilaç gibi geldi.

Not: Ayrıca pist sınırlarını da pek iyi algıladığını söyleyemem. Resmen glitch abuse yapar gibi pistin içinden geçilebilen 3 ayrı viraj vardı. Hatta screenshot almayı başardım. Aracın yol ile alakası yok. Merak edenlere şöyle linki vereyim: http://imgur.com/a/GktDc

rF2 ile raceroom u karşılaştırmanız pek mantıklı değil şahsen. İkisi arasında dağlar kadar fark var :D raceroomda 5-10 yarış tecrübemle tek anladığım olay direksiyon açısını ayarlıyorsun zaten araç ayarı olayı yüzde 90 bitiyor kalanı da 0.5 kazanmak için uğraşıyorum. rF2de o kadar parametre varki adam gibi ayar hazırlamak 1 hafta sıkı çalışma gerektiriyor.O yüzden ilaç gibi gelmesi normaldir :D Beni en çok kızdıran şey araçların hasar modellemesi raceroomda. Tank gibi abi araç duvara vuruyorsan yüksek hızda o süspansiyonun falan dağılması lazım araçlar bildiğin çarpışan araba gibi duvardan sekip devam ediyor gram performans kaybı olmadan.O yüzden pek sık yarışmıyorum şahsen raceroomda.
Kullanıcı avatarı
Painkiller.
Ad: Arda
Has thanked: 64 time
Been thanked: 49 time

Mesaj gönderen Painkiller. »

Çok dağınık bir yarıştı. Temasların çoğu anlam veremediğim şekilde önünde yanında vb araç yokmuş gibi sürülmesi. Çoğu engellenebilirdi bence özellikle start-finish düzlüğüne çıkarken ki temaslara anlam veremiyorum.
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Painkiller. yazdı:Çok dağınık bir yarıştı. Temasların çoğu anlam veremediğim şekilde önünde yanında vb araç yokmuş gibi sürülmesi. Çoğu engellenebilirdi bence özellikle start-finish düzlüğüne çıkarken ki temaslara anlam veremiyorum.

Sebep çok belli aslında free bir etkinlik olması ve çok fazla yeni pilot katılması.
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Yeni pilotlar biraz ortama ayak uydurmadılar sanırım. Ama zamanla alışırlar.
Oyun çok keyifli, araç özelikle çok zevkli. FFBler zaten muazzam. Oyunun keyifli olması, bana zevk verdi. Yoksa pek tadı yoktu yarışın. Aracın zevkli olması, telafi etti.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

Spinler, kazalar, efsane geçişler..... Manyeaak bir yarıştı :D

“Special Events” sayfasına dön