rF2 GT3 Yarış Günlükleri (2018 - 2019)2.Resmi Yarış Haftası: İtalya 28 Ekim - 1 Kasım 2018

2018 - 2019 Sezonu rFactor 2 GT3 Sezonu Başlığı

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

2.Resmi Yarış Haftası: İtalya 28 Ekim - 1 Kasım 2018

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

[align=center]Resim[/align]

Merhaba arkadaşlar, önümüzdeki hafta Platin GT3 ligimizin 2. yarışı olan Monza için sizlerle beraber olacağız. Yarış öncesinde bazı kuralları sizlere hatırlatmak istedik. Çünkü bir önceki yarışımızda kurallar okunmadığı için problem olduğunu gözlemledik. Öncelikle formasyon turlarının SimRacersTR platformunda tek sıra olarak yapıldığını hatırlatmak isteriz. Bu nedenle oyunların otomatik formasyon özelliklerini kullanmıyoruz ve pilotlarımızın aşağıda paylaştığımız kurallara uymalarını bekliyoruz. Sizlere yapmış olduğumuz anketler sonrasında kurallarımız aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

Değişkenler >> Yarış 1x zaman hızında, Real Time hava durumunda koşulacaktır. Yarış için hasar durumu %75 olarak ayarlanmıştır.

Katılım Sınırları >> Sunucumuz 18.10.2018 tarihinden beri aktif durumdadır. Pilotlarımızdan Serbest ve Resmi antrenmanlar dahil 50 geçerli tur atmalarını bekliyoruz. Pilotlar resmi seanslardan en az 1 tanesine katılmak zorundadır ve bu yüzden Pazar gününe de seans ekledik.

Pilotların antrenman zamanları en iyi zaman turunu atan pilottan %105 oranında yavaş olması gerekir. Bu sınıra ulaşamayan pilotlar sıralama turlarına ve yarışa katılamayacaklardır.

Formasyon Kuralları
-Oyunun ışıkları dikkate alınarak yavaş start alınır.
-Formasyon turunda bütün yarışçılar tek sıra halinde birbirlerini takip ederler sıralama turlarındaki dizilişlerine göre.
-Yarış başlayana kadar daima önündeki aracın arkasındaki yerinizi korumanız gerekmektedir,
-Formasyon turu süresince lastik ısıtmak için dalgalanma yapmak, ani hızlanmak-yavaşlamak ve temas yasaktır. Bu yasağa uymayan pilotlar için ceza uygulanacaktır. (Ceza maddesi 14) (Güncelleme 15.07.2016)
-Polü alan araç formasyon turunda hızını pit limitörü ile sınırlayarak en son viraja kadar gruba liderlik eder.
-Polü alan araç start düzlüğüne çıkınca yarış başlar. (bu madde piste göre değişkenlik gösterebilir)
-Start çizgisine kadar geçişler yasaktır. Geçen araç kural dışı geçiş yapmış sayılır ve ceza alır. Bir sonraki yarış sıralama turlarına çıkamaz.
-Temas kuralları/cezaları formasyon turunda da geçerlidir.

Sim içi yarış saati: 12:00 - 13:30
(Time Scale 1x)

<< Hava tahmin sitesi >>

<< Pist indirme sayfası >>

<< Tur zamanları >>

<< Skin Pack >>

Skin Pack'i bilgisayarınızda SteamLibrary\steamapps\common\rFactor 2\UserData\player\Settings klasörünün içine atmanız gerekmektedir. Dosyayı atmadan önce GT3 araçları ile ilgili eski klasörleri lütfen siliniz!

Takımların seans başı araç sayısı: Bildirdikleri pilot sayısı kadar

Yarış haftası programı:

28.10.2018 Pazar
20:00 - Platin Lig - 1. Serbest Antrenman - 165 dakika

29.10.2018 Pazartesi
20:00 - Platin Lig - 2. Serbest Antrenman - 165 dakika

30.10.2018 Salı
20:00 - Platin Lig - 3. Serbest Antrenman - 165 dakika

31.10.2018 Çarşamba
20:00 - Platin Lig - 4. Serbest Antrenman 165 dakika

1.11.2018 Perşembe
21:10 - Platin Lig - Sıralama turları 15 dakika
21:25 - Platin Lig - Isınma
21:30 - Platin Lig - Yarış - 90 dakika
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
mertcansolak
Ad: Mertcan Solak
Has thanked: 3 time
Been thanked: 10 time
İletişim:

Re: 2.Resmi Yarış Haftası: İtalya 28 Ekim - 1 Kasım 2018

Mesaj gönderen mertcansolak »

Öncelikle pist seçimlerinin kontrol edilmesi gerekiyor. Yani Assetto Corsa'da grid düzeltme yok diye yapılan standing start hala uygulanmaya devam ediliyor. Formasyonda pit limitörü kuralı koyulmuş. Öndekiler alıp götürüyor. Grid birbirine nasıl yakın olacak? Arka arkaya start alıyoruz. Bir önceki yarıştan aldığım ceza için yine de suçlu olmadığı düşünsem de itiraz etmedim. Ayrıca yarışımın bitmesine yol açan kazayı şikayet bile etmedim. Yarışta geriden başlamışım zaten, agresif olmam gerekiyor. Önümdeki pilotlardan hızlıyım. Monza'da atak yapılacak en mantıklı yer ilk viraj. İçeriden dönüp araç dışa açıldığı zaman mecbur o kerbe değiliyor. Evet antrenmanlar sırasında da bununla karşılaştık ama zaten bu pistler turnuva öncesi test edilip koyuldu. Niye illa her şeyi pilotların bildirmesi gerekiyor ? Antrenman sırasında kimseye denk gelmeyip yarışta da tesadüfen gelebilirdi. Organizasyona ve düzenleyenlere saygımız elbette var ama düzenleyenlerin de pilotlara saygısı olması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca pistin sorunlarından kaçınmak için yönetim kısmının verdiği tavsiyelerde aşırı gülünçtü. Ödüllü bir turnuva düzenleniyor ve böyle sorunlar oluyor hadi unutalım organizasyonu destekleyelim demek mantıksız yani. Siz böyle düşünmeyebilirsiniz ama benim düşüncelerim bu şekilde.
Kullanıcı avatarı
Madenci
Ad: Aydın Can Çakan
Has thanked: 8 time
Been thanked: 7 time

Re: 2.Resmi Yarış Haftası: İtalya 28 Ekim - 1 Kasım 2018

Mesaj gönderen Madenci »

Güzel ve zevkli bir yarış oldu. Geçen yarıştan bir "No Qual" cezam vardı. Ceza sebebiyle sıralama turlarına çıkmadım ve 20.olarak Start aldım. Önümde ki 2 pilotun cezalarını çekmek için pite girmesiyle 18.Sırada başlamış oldum. Hasta olup antrenmanlara yeteri kadar katılamasamda sancımla birlikte son gün 50 turumu tamamladım. 18.sıradan son tura kadar 5. sıraya geldim ancak parabolica çıkışı artık kontra yapacak dermanım kalmadığı için spin atıp 5.sırayı kaybettim. 6.olarak bitirip güzel bir sonuç aldım. Gayet güzel bir yarış oldu. Arada tabii ki blue flag ihlalleri oldu ancak Interlagos'a göre daha az ve can yakıcı olmadı. Taner ile güzel bir mücadeleye girdik. Biraz aceleci davranıp agresif bir atak yaptım. Ona ve kendime zarar vermeden iyi bir frenleme ile ilk viraja girdik. Kendisini korkuttuysam özür dilerim :D Simracers ekibine teşekkürler güzel bir yarıştı...
Resim

“rF2 GT3 Yarış Günlükleri (2018 - 2019)” sayfasına dön