SimRacersTR Akademi 7.Sezoncezaya itirazimizi nereye,kime yazacagiz ???? ben itirazimi buraya da yaziyorum

SimRacersTR Akademi 7. Sezon

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
hakan aslan
Ad: hakan aslan
Has thanked: 9 time
Been thanked: 2 time

cezaya itirazimizi nereye,kime yazacagiz ???? ben itirazimi buraya da yaziyorum

Mesaj gönderen hakan aslan »

"Temyiz(karşı itiraz) hakkınızı kullanmak istiyorsanız cezaların açıklanmasını takiben 48 saat içerisinde bildirmelisiniz/başlığa yazmalısınız. "

DEMISSINIZ , CEZALILARIN YAZILI OLDUGU BASLIK KILITLI , O HALDE NEREYE YAZACAGIZ , ? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

veya hakem heyetine yaz diyorlar AMA ben nereye kime bir bilgi bulamadim burda , yardim veya kurallar yerinde .......

82 a : FRENAJ NOKTASINDA ! öndeki araca çarpmak . demissiniz

soruyorum :

1- hafif temasin oldugu yerde frenaj noktasi var mi ? var ise ben asetto yu birakirim .

2- yahya yaris cizgisinden sapinca pistin en suratli olan kisminda , hafiften tekrar cizgiye donmeye kalkmasi zaten en yuksek suratte olunan o bolgede o hafif temasi gerceklestirmistir , ( replayi iyi inceleyin ! )

3- ve en onemlisi yahya yi takibimde kac kere lag dan dolayi ( ki o temasda da lag in payi vardir ) o temas dan once de dokunmamak icin ugrastigimi ( pini kirmizi turuncu idi hep ). lag li bir oyunucuyu takip ettiseniz bilirsiniz, bir an yakin bir an uzak olabiliyor rakibiniz.

AYRICA: 8.3) Lagdan dolayı oluşan her kazada sorumluluk lag sahibi pilottadır.

4- tekrar objektiv sekilde degerlendirmenizi bekliyorum ...
En son hakan aslan tarafından 06 Haz 2018, 11:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Re: cezaya itirazimizi nereye,kime yazacagiz ???? ben itirazimi buraya da yaziyorum

Mesaj gönderen Boundless »

Evet eğer bilmiyorsanız Ceza İtirazını nereye yazmam lazım diye sormak yerine buraya başlık açarak ortalık yerde Büyük harflerle bolca ünlem soru işareti kullanarak saygıdan uzak bir başlık açmak çok mantıklı. Böyle ince ruhlu ve saygılı biri olduğunuz için teşekkür ederiz. ( ilk sorduğunuzda özel mesajla itirazı yapmanızı belirtmiştik ) Daha sakin olmalısınız ve daha ilk yarışta Hakemleri objektif olmamakla suçlamamalısınız. Sonuçta hatada yapılmış olabilir daha sakin bir üslupla daha düzgün kelimeler seçerek bildirimde bulunabilirsiniz.

Şikayet kısmında belirtmemişiz kusura bakmayın hakem heyetine özel mesaj atarak itirazlarınızı yapıyorsunuz.
Resim

Kurallara gelince
Ne yazıkki her temasa ayrı bir kural yok. Kurallar genel hatlarıyla belirlenmiş vaziyette ve bu kurallar üzerinden işlem uygulanmaktadır. Frenaj noktası diyor çünkü her ne kadar tam gaz dünülebilen bir viraj olsada viraj dönülüyor, önünde devam eden araç çizgiyi kaçırıp yavaşladıysa eğer ona çarpmak yerine sizde fren yapabilirdiniz ve birazdaha dikkatli olsaydınız öndeki araca tam gaz arkadan temas etmemiş olurdunuz. Bu kural haricinde 8.2 B maddesine dahil olabilirdi fakat ordaki cezada aynı şekilde olacaktır zaten. Değişen birşey yok.
Pistte Özellikle Akademi liginde pilotların ne kadar hızlı oldukları değil ne kadar dikkatli oldukları bizim için çok daha önemli. Eğer orada ayağınızı gazdan çekip yavaşlamış olsaydınızo temas yaşanmayacaktı ve rahat bir şekilde birinci olabilecektiniz belkide.
Lag olayına gelirsek yarış başlangıcında lag vardı ama sizin temasın olduğu anda herhangi bir lag problemi yoktu malesef. Replayde açık bir şekilde gözüküyor. Birazdaha dikkatli ve daha sakin olup yaşanan temaslardan ders çıkartmanızı bekliyoruz. Sonuçta online turnuvalar düzenliyoruz ve bu gibi sorunlar herzaman başınıza gelebilecek. Önemli olan bu tarz problemlerle nasıl başa çıkabildiğinizdir.

YARIŞLARDA HAKLI OLAN DEĞİL DİKKATLİ OLAN SONUCA ULAŞIR. UFAK BİR TEMASIN NELERE MAL OLABİLECEĞİNİ ANLAMIŞ OLMANIZI UMUYORUZ.

Sonraki yarış başarılar.
Kullanıcı avatarı
hakan aslan

Re: cezaya itirazimizi nereye,kime yazacagiz ???? ben itirazimi buraya da yaziyorum

ben silverstone basliginda sordum, sormadan evvel forumda aradim da aradim....eger cezalilar bbbasligi kilitli olmasaydi oraya yazardim , ayrica siz bana kalkip da saygi dersi ve ignelemeler yazamassiniz, asagilar gibi, ben sizden ogrenecek degilim saygiyi o yasda da hic degilim, megmet ugur bey saolsun yazmis dun gec saatte nereye yazacagigimi ve bugun oglen de yazdim zaten, yaris yarin ben halen cevap alamamisim ve bana unlem isaretinden giris yapiyorsunuz, yonetici olunca boyle mi oluyor ?
Boundless yazdı:Evet eğer bilmiyorsanız Ceza İtirazını nereye yazmam lazım diye sormak yerine buraya başlık açarak ortalık yerde Büyük harflerle bolca ünlem soru işareti kullanarak saygıdan uzak bir başlık açmak çok mantıklı. Böyle ince ruhlu ve saygılı biri olduğunuz için teşekkür ederiz.

Şikayet kısmında belirtmemişiz kusura bakmayın hakem heyetine özel mesaj atarak itirazlarınızı yapıyorsunuz.
Resim

Kurallara gelince
Ne yazıkki her temasa ayrı bir kural yok. Kurallar genel hatlarıyla belirlenmiş vaziyette ve bu kurallar üzerinden işlem uygulanmaktadır. Frenaj noktası diyor çünkü her ne kadar tam gaz dünülebilen bir viraj olsada viraj dönülüyor, önünde devam eden araç çizgiyi kaçırıp yavaşladıysa eğer ona çarpmak yerine sizde fren yapabilirdiniz ve birazdaha dikkatli olsaydınız öndeki araca tam gaz arkadan temas etmemiş olurdunuz. Bu kural haricinde 8.2 B maddesine dahil olabilirdi fakat ordaki cezada aynı şekilde olacaktır zaten. Değişen birşey yok.
Pistte Özellikle Akademi liginde pilotların ne kadar hızlı oldukları değil ne kadar dikkatli oldukları bizim için çok daha önemli. Eğer orada ayağınızı gazdan çekip yavaşlamış olsaydınızo temas yaşanmayacaktı ve rahat bir şekilde birinci olabilecektiniz belkide.
Lag olayına gelirsek yarış başlangıcında lag vardı ama sizin temasın olduğu anda herhangi bir lag problemi yoktu malesef. Replayde açık bir şekilde gözüküyor. Birazdaha dikkatli ve daha sakin olup yaşanan temaslardan ders çıkartmanızı bekliyoruz. Sonuçta online turnuvalar düzenliyoruz ve bu gibi sorunlar herzaman başınıza gelebilecek. Önemli olan bu tarz problemlerle nasıl başa çıkabildiğinizdir.

YARIŞLARDA HAKLI OLAN DEĞİL DİKKATLİ OLAN SONUCA ULAŞIR. UFAK BİR TEMASIN NELERE MAL OLABİLECEĞİNİ ANLAMIŞ OLMANIZI UMUYORUZ.

Sonraki yarış başarılar.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Burada yaşı 17 olan arkadaşımızda var 55 olan arkadaşımızda var. Herekese aynı şekilde davranıyoruz. Ben yaklaşık 40 yaşındayım sizin yaşınızı bilmiyorum ve çokta önemli değil. Yaşa göre değil Foruma yazılan yazıya göre cevap veriyoruz. Önemli olan nokta birbirimizi kırmadan daha düzgün bir üslupla ve saygı çerçevesinde sorularımızı sormamız ve birazdaha sakin olmamızdır. Kimseye ders vermiyorum haddim değil ben sizi uyarıyorum yalnızca.
Kullanıcı avatarı
hakan aslan

replayı az once tekrar izledim ,dikkatlice, isterlerse ben hakem heyetıne de yollarım dosyayı ,acik ve net bir sekilde kazanın hemen 2 sanıye oncesı saga dogru vırajda tam 2 sanıye lık lag meydana geliyor , benım replay de apps lar da gozukuyor gaz kesıyorum once az , sonra yarıya kadar ama 220 nın uzerınde bır hızda oyle bır lag bu kadar yakın takipte boyle sonuclar dogurur, ben degıl , lag ın meydana geldıgı ve kendısının de hızını donusunu etklıemıs olan kısı sorumlu oluyor benım gozumde ,aynısı real world de olsa f1 de sızce ceza sonucu ne olur 200 un uzerındde 500 salıse ıle takıp eden araclarda veya gt klasmanında ? Ayrıca ıuyarı kelımesı tehdıtkar bır kelıme, onun yerıne tavsıye dersenız ben ce daha nazıkce olur. iyi geceler .
Boundless yazdı:Burada yaşı 17 olan arkadaşımızda var 55 olan arkadaşımızda var. Herekese aynı şekilde davranıyoruz. Ben yaklaşık 40 yaşındayım sizin yaşınızı bilmiyorum ve çokta önemli değil. Yaşa göre değil Foruma yazılan yazıya göre cevap veriyoruz. Önemli olan nokta birbirimizi kırmadan daha düzgün bir üslupla ve saygı çerçevesinde sorularımızı sormamız ve birazdaha sakin olmamızdır. Kimseye ders vermiyorum haddim değil ben sizi uyarıyorum yalnızca.
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

iracing online sistemi en iyi çalışan simülasyondur. orada da lag sebebiyle kaza yaparsanız temiz sürüş puanınız düşer. hatta iracing de sizin hiç suçunuz yokken biri arkadan size çarpınca da puanınız düşer. bu şekilde herkesi temiz yarışmaya yönlendirir oyun.

bu sitede hakem heyetinde olan pilotların lisans puanlarına bakın gayet düşük olduğunu göreceksiniz. çünkü kimseye kayırma olmuyor. ve oy çokluğuyla kararlar alınıyor. heyette sizi savunmuş olan hakem de çıkmış olabilir. oy çokluğu ceza çıkması yönünde olmuştur.

sizin temasınızda arkadan gelip çarpmanıza lag sorunu bahane olmamalı. lag sorunu devam etseydi zaten yöneticiler yahya' yı oyundan çekecekti. bu gibi durumlarda gerekirse yarış sonuna kadar aracın arkasında güvenli mesafeden takip edilmeli. ve yönetim bir şey yapmadıysa laglı pilotun yönetime şikayet edilmesi gerekir. akademide önemli olan temiz sürüş tabii ki pilotlar önde olmak istiyor.kazanmak istiyorlar.

ben de akademideyken bu şekilde bir temas yaşamış arkadan çarparak bir arkadaşın yarışını baltalamıştım. kahrımdan günlerce kendimi rahat hissedemedim. burada da defalarca özür diledim. ben anlamıyorum şahsen bu konunun konuşulmasına bile gerek yok. ortada çıkan normal bir ceza var. viraj içinde arkadan çarpma. bu arada eğer yahya tam gaz dönülen virajda gereğinden fazla yavaşlasaydı bu kez ceza ona çıkardı. bu sitede 1.5 yıldır varım bu gibi onlarca ceza cıktı. sakin olmak gerekli. önemli olan kazalardan kaçınmak.

yerinizde olsaydım tek yapacağım yahya' dan özür dilemek olurdu. ama artık böyle tavır sergileyen insan pek kalmamış demek ki.

bu arada hakem heyetine her zaman itiraz edin. benim bir cezam oldu. konudan bağımsızdım. cezanın yanlış isme kesildiği ortaya çıktı. yanlış olduğunu düşündüğünüz her konuda itirazlarınızı yapın. sadece bunu özel mesaj yoluyla dile getirmeniz daha sağlıklı olacak ve olası tartışmaların önüne geçecektir. itirazlarınıza verilecek cevaplarla sitenin yarış kurallarını daha iyi anlar temiz yarışlar çıkarma şansını elde edersiniz.

“SimRacersTR Akademi 7.Sezon” sayfasına dön