Prestij SerisiDaytona 2.4 saat Yarışı 01.03.2018 Perşembe

Tek kupalık prestijli yarışlar

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Madenci
Ad: Aydın Can Çakan
Has thanked: 8 time
Been thanked: 7 time

Re: Daytona 2.4 saat Yarışı 01.03.2018 Perşembe

Mesaj gönderen Madenci »

Yarış eğlenceli düşünce olarakta gayet güzel organize edilmişti. Ancak eksik olarak P2ler Serkan, Oğuz, Ozan, Burak hariç kusura bakmayın rezaletti. Biz daha yol vermeden virajlara atlayanlarmı dersin GT sınıfından yavaş olanlarmı dersin bayaaa bir katliam ortamı vardı. Ayrıca AtabeySulku'de pit'den çıktığı gibi pit yolu harici ilk viraja atladı onu nasıl bir kafayla yaptı hiç bir fikrim yok açıkcası. Ancak fikir olarak uygulanabilir. Bu uygulandığı taktirde P2 seçimlerine çok dikkat etmemiz gerekcek çünkü ciddi anlamda P2ler yarış başı bize bela oldu. Ancak dediğim gibi bunun üzerinden bir seri yapılırsa çok iyi olur. Birde bu Anticheat tutumunuzu Assetto Corsa'dan çok, çok iyi anlıyorum ancak rFactor2'de böyle bir şey yapılması imkansız. Çünkü serverlar anlık optimizasyon ile çalışıyor yani server içerisinde bile her hangi bir dosya ile oynansa dahi server bunu algılayıp oyuncuyu oyundan atabiliyor...
Resim
Echnaton
Ad: Çetin Budak
Has thanked: 21 time
Been thanked: 23 time

Mesaj gönderen Echnaton »

GT sınıfına yakın hızda yarışanlardan birisi bendim (yarışın bir bölümünden itibaren) çünkü çarpma nedeniyle motorda oluşan hasar pit'de giderilemedi, aracımın son hızı 286 km kadardı. Yarışı böyle tamamlamak zorunda kaldım.
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Öncelikle finishi gören ve podyuma çıkan arkadaşları tebrik ederim. Çogu kişi çalışmamıştım sanırım. Bu yüzden de baya yavaş pilot vardı.
Qual de aslında görmek istedigim tur süresini gördüm sayılır. Tahmin ettiğim gibiydi, tur sürem. Ahmet Demircan geçicek diye bekledim fakat geçemedi. Sanırım boşluk yakalayamadı.
Qual de pole aldığımda heyecanlıydım. Bir kaç defa pole aldım ve pek tecrübem yoktu. Sanırım hızlı gitmem den ötürü start verilince stop go yedim. Hızlıca ödeyip odaklanmak için pite girdim ilk tur.
Ceza mı ödedim ve direk yola koyuldum. Zamanla süreyi kapattım. 2.lik konumuna yükseldim. Hedefim önce yarışı bitirmek ve podyum almaktı. Artık podyumda idim. Önde ki araçla 50 sn bir fark vardı. Bu zaman geçtikçe azalıyordu.
Frenlerin bitme korkusuyla biraz yavaşladım. Sonra sorun görmeyince tekrar tam performansda sürmeye başladım. Bu şekilde devam ederken, beni pite çağırdılar. :)) tecrübem olmadığı için ceza yimeyeyim diye pite girdim. Hazır girmişken yakıtta aldım. Yine Aynı şekilde tekrar oldu. Bunda 3 5 litre yakıt alarak pite hızlıca girip çıktım.
Lider Ahmet pite girince geçmiştim. 1 dk nın üstünde önündeydim artık. Hedefime ulaştım, artık koruyarak gidiyordum. Ama pitten hemen sonra Ahmet kaza yaptı sanırım. Hemde ciddi bir kaza. Onunda verdiği rahatlık ile ilerliyordum artıı. Bu şekilde finishi gördüm. Demircan a büyük geçmiş olsun. Keşke startta ceza yemeseydim de, mücadele etseydik.
Yarış benim için güzeldi herkesin eline sağlık.

Akbilge Racing takımına bir kupa kazandırmış oldum ne mutlu. :) Bu yarışı kazanmama faydası olan Taner Selvi ye teşekkürler. Aracın üstünde baya mesai harcadı. Düzlükte neredeyse p2 geçicek güçteydi. Teşekkürler. :)
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
atabeysulku
Ad: ömer atabey
Has thanked: 7 time
Been thanked: 5 time

Mesaj gönderen atabeysulku »

Madenci yazdı:Yarış eğlenceli düşünce olarakta gayet güzel organize edilmişti. Ancak eksik olarak P2ler Serkan, Oğuz, Ozan, Burak hariç kusura bakmayın rezaletti. Biz daha yol vermeden virajlara atlayanlarmı dersin GT sınıfından yavaş olanlarmı dersin bayaaa bir katliam ortamı vardı. Ayrıca AtabeySulku'de pit'den çıktığı gibi pit yolu harici ilk viraja atladı onu nasıl bir kafayla yaptı hiç bir fikrim yok açıkcası. Ancak fikir olarak uygulanabilir. Bu uygulandığı taktirde P2 seçimlerine çok dikkat etmemiz gerekcek çünkü ciddi anlamda P2ler yarış başı bize bela oldu. Ancak dediğim gibi bunun üzerinden bir seri yapılırsa çok iyi olur. Birde bu Anticheat tutumunuzu Assetto Corsa'dan çok, çok iyi anlıyorum ancak rFactor2'de böyle bir şey yapılması imkansız. Çünkü serverlar anlık optimizasyon ile çalışıyor yani server içerisinde bile her hangi bir dosya ile oynansa dahi server bunu algılayıp oyuncuyu oyundan atabiliyor...

Ne zaman oldu bu? hangi dakika. Bir söyler misin? Merak ettim. Bir hata yaptıysam izleyerek göreyim ben de.
Echnaton
Ad: Çetin Budak
Has thanked: 21 time
Been thanked: 23 time

Mesaj gönderen Echnaton »

Atabey çok aldırma herkes bir şeyler konuşuyor... Hemen yarış sonrası Gabriel de benim için baştan sona yarış içinde vurmadığın adam kalmadı dedi... Halbuki yol açtığım tek bir tane kaza var onu da hakem heyetine kabahatimle birlikte yazdım... Futbol yorumlar gibi yarış yorumlanıyor.....

“Prestij Serisi” sayfasına dön