AC Pist Modlarıİzmit Körfez pisti

Bu bölümde pist modlarını paylaşabilirsiniz

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Erg
Ad: Ergün
Been thanked: 3 time

Re: İzmit Körfez pisti

Mesaj gönderen Erg »

Zaten tek kişinin çok kaliteli araç veya pist modu ortaya koyması zor. Birçok kişiden ya yardım alıyor, yada bölge bölge iş bölümü yapılıyor. Ben bugüne kadar official forumda da racedepartment'ta da tek kişinin elinden çıkmış bir pist görmedim. 5-10 kişinin adını yazıyorlar oraya... Fransızı, Rusu, İtalyanı sadece net üzerinden tanışan adamlar ortaklaşa mod yapıyorlar... Burada iki Türk anlaşamazsa ben üzülürüm şahsen...

Proje bitince oraya yazılır, Genel Derleme şu şu kişiler, fizikler şu şu kişiler, çizimler şunlar vs.vs.

Bilmiyorum İzmit'te oturan var mı ama pistin metre metre tümseklerini, çukurlarını, her bölümdeki pist genişliğini vs. 1e 1 yakın yaptığınız zaman o pist mükemmel olmuş oluyor. Bunlar da tek başına zor şeyler tabi..

Bizim hobi olarak yaptığımız şeyi alman, ingiliz de hobi olarak yapıyor zaten... Onlar da bedavaya paylaşıyor...

Neyse, tabi herkes özgür, isteyen hiç uğraşmaz isteyen yok ben tek başıma yapacağım, credits'te de sadece benim adım yazacak der, ona bir şey diyemeyiz. Gönül ister ki anlaşma olsun, yarın öbür gün bir araç yapılır, bir pist yapılır oyuna dahil edilir Shelby Cobra gibi... Güzel şeyler bunlar.
Kullanıcı avatarı
Enver
Ad: Enver
Has thanked: 9 time
Been thanked: 56 time

Mesaj gönderen Enver »

Mod harika olmuş, Race Track Builder'ı bende edinmek istedim fiyatı fazlaydı ve iki üç arkadaşım Google Maps'ın iyi bir kaynak olmadığını programın düzgün çalışmadığını söylediler bende vazgeçtim, bu mod fikrimi değiştirdi, Istanbul Park'ı bi oyundan convert edip uyarlamak bi' bakıma bundan daha kolay oldu ama gerçekten mod yapmak bu olsa gerek, eğer İzmit Körfez, İzmir Ülkü gibi pistleri oyuna ekleyecek isek bu program bizim için biçilmez kaftan olabilir, uzun vadede İstanbul Park'ın kısa versyonunu yayınlamak sonrada İzmir Ülkü pisti üzerinde çalışmak isterim.
Resim
Kullanıcı avatarı
carricudizilla
Ad: Alperen
Has thanked: 8 time
Been thanked: 3 time

Mesaj gönderen carricudizilla »

Öncelikle ellerinize sağlık.

Forumdaki 2 farklı versiyonu da kurup denedim. İkisine de kendi açımdan farkettiklerimi yazacağım. Buradaki versiyonda:

+ Pist (Kerbler ve pist akıcı ve çukur vs. yok)
+ Pit alanı (giriş-çıkış)
+ Çevre detayları (tam değil ama diğer versiyona göre duvarlar işe yarıyor)

- Grip (diğerine göre çok kaygan)
- Binalar, gölet, çevre vb. yan detaylar eksik (Ancak şu aşamadaki bir mod için normal)
- Pist ölçüleri ve yükseklikler (inişler ve çıkışlar pek yok)
- Harita doğruluğu (oyun içi haritada bazı virajlar eksik)
- Bazı noktalarda çim üzerinden giderken boşluğa düştü araç

Yazılanları okuyunca biraz münakaşa olmuş ama bir kardeşimiz demiş zaten orta bi' yol bulunur, kalp kırmaya gerek yok diye. Ona katılıyorum.

Umarım devamı gelir ve TPŞ'deki 3 pistimizi de oynayabilme şansımız olur.
SMOOTH OPERATOR!

“AC Pist Modları” sayfasına dön