SimRacesTR Akademi Sezon 61. Yarış Vallelunga 26.Aralık.2017 SRTR AKADEMİ

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

1. Yarış Vallelunga 26.Aralık.2017 SRTR AKADEMİ

Mesaj gönderen car_lover »

1 Yılı aşkın bir süredir motorsporları heveslilerini simülasyon ile buluşturan SRTR Akademi ligi 6. Sezonuyla devam ediyor.

Her sezon 22 pilotun katılımıyla başlanan ligde, pilotlar 3 farklı araç ve 9 farklı pist ile yeteneklerini test edip bir yandan da şampiyon olup kendilerini göstermeye çalışıyorlar.

Aynı zamanda pilotlar bu yarışlara katılarak SRTR lisans sisteminden yarışçı lisansı almaya hak kazanıyorlar. Bu sayede kendi seiyelrine göre farklı yarış ve turnuvalara katılabiliyorlar.

Yeni sezonda yapılan ufak değişiklik ile Vallelunga pistinin GP versiyonuna geçildi.

Resim
Resim

Uzunluk: 4085m
Viraj sayısı: 15

Akademi liginin ilk 3 yarışına katılacak araç ise Mazda MX5 CUP

Resim

Karşıdan bakınca çok sevimli ve zararsız duran bu araç, slick lastikleri ve dengeli yapısı ile yarış serilerine başlangıç için çok iyi bir seçenek.
Motor: 2.0lt 4 sıralı silindir 160hp 200nm
Ağırlık: 908kg
Vites: 6 manuel

26 ARALIK 2017 SALI
Resmi antreman: 20:00-21:00
Sıralama: 21:00 15dk
Yarış: 21:15 30 tur

Herkese Başarılar!
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Re: 1. Yarış Vallelunga 26.Aralık.2017 SRTR AKADEMİ

Mesaj gönderen ozkan_343 »

ilk yarışa işim sebebiyle katılamayacağım. yarışacak arkadaşlara başarılar.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

The World is Mine!
erhanacikgoz1
Ad: erhan
Has thanked: 14 time
Been thanked: 21 time

Mesaj gönderen erhanacikgoz1 »

ilk yarısta yapılan temaslar ile aşırı derecede gerıldım gelen gecen carptı bana :(
Kullanıcı avatarı
atabeysulku
Ad: ömer atabey
Has thanked: 7 time
Been thanked: 5 time

Mesaj gönderen atabeysulku »

Bence de Vallelunga - Club pistinden vazgeçip uzun pistte yarışmak başarılı bir tercih olmuş. İlk yarışın acemiliği ile ufak pistte tam bir kaos ortamı yaşanıyordu.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: RE: Re: 1. Yarış Vallelunga 26.Aralık.2017 SRTR AKADEMİ

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

erhanacikgoz1 yazdı:ilk yarısta yapılan temaslar ile aşırı derecede gerıldım gelen gecen carptı bana :(
Erhan maalesef ilk yarışta her zaman yaşanan bir durum bu. Yarışan bir çok pilot belkide ilk defa dün akşam bir yarışa katıldı. Oyunu daha önce oynamak yada deneyimlemek maalesef yarış disiplini için yeterli olmuyor sanırım dün akşam tüm pilotlarımız bunu görmüştür. HeliCorsa kullanmayan bir çok pilotumuz vardı. Kurallarımız arasında bulunan HeliCorsa programını kullanıyor olmanız önemlidir arkadaşlar.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The World is Mine!
erhanacikgoz1
Ad: erhan
Has thanked: 14 time
Been thanked: 21 time

Re: RE: Re: 1. Yarış Vallelunga 26.Aralık.2017 SRTR AKADEMİ

Mesaj gönderen erhanacikgoz1 »

Aranel Ciryatan yazdı:
erhanacikgoz1 yazdı:ilk yarısta yapılan temaslar ile aşırı derecede gerıldım gelen gecen carptı bana :(
Erhan maalesef ilk yarışta her zaman yaşanan bir durum bu. Yarışan bir çok pilot belkide ilk defa dün akşam bir yarışa katıldı. Oyunu daha önce oynamak yada deneyimlemek maalesef yarış disiplini için yeterli olmuyor sanırım dün akşam tüm pilotlarımız bunu görmüştür. HeliCorsa kullanmayan bir çok pilotumuz vardı. Kurallarımız arasında bulunan HeliCorsa programını kullanıyor olmanız önemlidir arkadaşlar.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet bir cok eski yarisi izledim. Ilk viraj girislerinde hep kazalar meydana geliyor ozellikle ilk yarislarda daha sik.

Bunu bildigim icin siralama turlarinda derece yapmaya calistim nitekimde 3. Lukle basladim ilk 2 ile kopup gitmek istoyordum kimseye bulasmadan artik kalkisimi yapamadim nedir biranda etrafim araclarla cevrildi. Sonrasi zaten arabayi tutmak mesele vurdukca direksyon yamuldu gitti.

Helicorsa bende vardi ancak etrafindaki araclar yarisin verdigi titreme ve heyecan aman sola kacayim aman saga kacayimdan helicorsa kenarda ufak bir ayrinti olarak kaldi.

1 e 1 gecislerde cok faydasi oluyor ancak etrafin kalabalikken helicorsaya dikkatini vermek cok guc.

Tum arkadaslari tebrik ederim tekrardan bir arkadasa finis duzlugu oncesi virajda arkadan temas ettim freni kontrol edemedim. Daha dogrusi arkadasimin hizi benim viraj hizima gore asiri yavasti.

Tabi benim.dikkat etmem gerekiyordu temas yasadim ikimizde savrulduk Pist disina dikkatsizligimden dolayi arkadastan ozur diliyorum buralardaysa.
Kullanıcı avatarı
SosluSoganli
Süper Moderatör
Ad: Burak Sadıkoğlu
Has thanked: 81 time
Been thanked: 53 time

Mesaj gönderen SosluSoganli »

Baya keyfili bir yarış oldu benim için. Özellikle Adnan'la son turdaki çekişmemiz çok eğlenceliydi.
Yarışın başından beri Adnan maşallah +1sn hızlı döndüğü için ilk 17 tur arayı çok +15sn kadar açtı fakat tam tahmin ettiğim gibi tur bindirmelerde yavaşladı, tahminimce de temas yaşadı ve bir anda önümde belirdi. Son tura kadar zorlamaya çalıştım ama tebrik ediyorum çok güzel savundu. Tecrübe konuştu adeta hatta :)
https://www.youtube.com/watch?v=OnydHxzaVCU&t=

Temaslar için konuşmaya gerek yok fakat değinmek istediğim bir başka konu var; yarış esnasındaki konuşmalar. Bir arkadaş "sol üste ışık yandı bu ne demek, yakıtı nerden doldurcam?"a kadar sordu yarışın ortasında yineleyerek ve bağırarak. Temas durumlarındaki konuşmaları anlayabiliyorum o anın vermiş olduğu heyecanla fakat oyunda nerden benzin dolacağını öğrenmediyseniz, ya yarış öncesi tecrübeli arkadaşlara sorun ya da bu tür temel bilgileri öğrenip online kanallarda yarışmaya başlamanızın daha uygun olacağını düşünmekteyim.
Yarış içinde bu tür bireysel sorular ve konuşmalar diğer arkadaşların konsantrasyonunu olumsuz etkiliyor. Hem sizin yarış keyfinizi hem de başkalarının yarış keyfini maksimize etmek için yol yakınken uyarmak istedim.
Yönetim saolsun sunucumuz 24 saat açık. Bir sonraki yarışta bu tür problemler yaşamamak için haydi teste!
Kullanıcı avatarı
adnaneren1977
Ad: Adnan Eren
Has thanked: 68 time
Been thanked: 82 time
İletişim:

Mesaj gönderen adnaneren1977 »

https://www.youtube.com/watch?v=9N_NAasPi4w
Saliselik kararım hayat kurtardı 8-) Toz bulutu cesaret verdi ya hep ya hiç dedim pite girmedim. 1.2 lik yakıta rağmen .SON TUR BANA ECEL TERLERİ DÖKTÜREN BURAK I KINIYORUM. :mrgreen:

“SimRacesTR Akademi Sezon 6” sayfasına dön