Endurance Yarış Günlükleri6.Resmi Yarış Haftası: Silverstone 16-19 Nisan 2018

Takvim, resmi ve test yarışları ile ilgili bilgiler

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Re: 6.Resmi Yarış Haftası: Silverstone 16-19 Nisan 2018

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Yaris uzunlugu konusunda haklisin Burak. Bizim takimin yaristigi ligde p1 p2 gt ler hepsi var ama yarislarin uzunlugy 6 saatten basliyo 24 saate kadar gidiyor. 2 saatlik yarisa endurance demek pek dogru degil. Ama dedigin gibi sure biraz daha uzasa hic degilse endurance tadinda dayanikliligi one cikaracak turden olabilirdi. P2 2 saatlik icin daha uygun olabilirdi. P2 surerken biz istesek de viraj icinde gecemiyorduk gt leri. Hizlarimiz ayni oluyodu. Fark cekis ve duzlukte oldugundan duzlugu bekliyorduk zaman kaybetmeden. Simdi iki arac arasinda 20 sn fark var. Bu da virajina gore tek bi virajda 3 4 sn kaybedebiliyorsunuz. Simdi diceksiniz bu herkes icin ayni degil mi tabiki ayni ama bu bizim pist ustunde yaptiigimiz mucadeleyi olduruyor ne yazik ki. 2 arac arasindaki fark 5 10 sn civari olsa hem bizim hem de gt ler icin cok iyi olurdu. Bu durum eminim gt leri bile zorluyordur. Daha aynasinda gormeden yanindan gecip gidiyoruz. Onlar icin de cok tehlikeli. P2 surerken hakimiyet daha cok gt lerdeydi cunku onlarin insiyatifine kaliyodu cogu gecis. Yon degistirmelerini veya ayaklarini hafif gazdan cekmelerini bekliyorduk. Simdi ise hicbir etkileri yok ne yazik ki tur bindirmelerde
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Zaten hepimizin istediği mücadelenin daha fazla olması. Daha uzun yarışlar yapılabilir ama 2 saatten sonra tek pilot için biraz yorucu olabilir. Genel anlamda Ahmet ve Serkanl güzel mücadele ettiniz. Erdem çıkmasaydı sonlarda Erşan ve erdem mücadeleside görebilirdik. Benim klasmanım olan Adnan, Savaş, Mue olmadığından ben sıranın arkasını tuttum pistte track day tadında turladım ve gerçekten sıkıcı oldu. Araç olarak en hızlı olarak bu araca geçiş yapabildik. Başta bu aracı seçmeme sebebimiz bu hız farkıydı. Diğer p2 aracı oynanmaya açık olduğundan kimsenin aklında soru işareti kalmaması için mecburen değişiklik yapıldı. Bir sonraki sezona daha yakın klasman araçlarla daha mücadeleci yarışlar görebiliriz.

Tekrardan tebrikler yarış sonuna kadar tempoyu düşürmeden devam ettiniz.
Kullanıcı avatarı
AirborneTR
Ad: Levent
Has thanked: 103 time
Been thanked: 67 time

Mesaj gönderen AirborneTR »

Benim için de monoton bi yarış oldu. Kimseyle mücadeleye giremedim.

P1'lerin hızı konusuna katılıyorum. Bazen bi anda yanımızda bulabiliyoruz P1'leri. Biraz alışmaya da bağlı, başta P2 lere alışmıştık, belki bi süre sonra P1'ler ile de bi ahenk yakalarız.

Yarışların uzunluğu bence iyi. Gerçek bi endurance yarışı daha uzun olabilir ama burda izlenilebilirliği de düşünmek lazım. Kim 3-4 saatlik yarışı oturup youtube da izler? Yarışı uzatmaktansa belki lastik aşınma ve yakıt tüketimini %100 den %200 e getirerek bu imite edilebilir. Bu pit stop stratejisi noktasında biraz çeşitlilik ve heyecan getirebilir. Dün mesela gördüğüm kadarıyla herkes tek pitstop yaptı ve M lastik kullandı. Aşınma %150 gibi olsa belki M yi dibine kadar kullanmaya çalışanları görebilirdik veya H takıp sonlara doğru S/M takanlar olurdu vs. vs. stratejik çeşitlilik artardı. Sadece bi fikir.

Bir de önerim var, 30 geçerli tur sayısı konusunda. Sunucu sadece yarış haftasında değil de sürekli açık kalsa (veya bi hafta öncesinden) nasıl olur? Biliyorum sunucu yarış haftasında sürekli açık hale getirildi ama bu benim gibi çalışan pilotlar için bişey ifade etmedi. Çünkü eve gidip yemek yemek vs. derken bilgisayar başına oturmak zaten 8-9 ları buluyor. Çarşamba günü anca sıralamalara yetişebiliyorum, o yüzden çarşambayı çıkınca geriye 2 gün kalıyor. Bu iki günün çoğu da geçerli tur atmaya çalışmakla geçiyor. Setup yapayım, şu ayarı da deneyeyim, şu çizgiyi deneyeyim diyecek vakit olmuyor. Sadece hatasız tur atıp sayıyı tamamlamaya çalışmakla geçiyor. Biz ayrıca takım olarak sunucu kiralıyoruz antrenman yapmak için. Sunucu sürekli açık olsa onla uğraşmamıza da gerek kalmaz.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Aslında antrenmanların kalabalık geçmesi ve yarışta tur bindirmelerde geçişlerde nerede nasıl davranmamız gerektiğinide simule etmek için antrenman seanslarını belli saatlere koymuştuk. Fakat hepimizin iş durumları ve zamanı kısıtlı olduğundan sonrasında tüm hafta açık hale getirdik. Belki öncesindede açık olabilir. Bunu bir düşünelim :)
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Lisanslar işlendi