Endurance Yarış Günlükleri4.Resmi test haftası-Fuji 21-24 Aralık 2017

Takvim, resmi ve test yarışları ile ilgili bilgiler

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
serkan kaplan
Süper Moderatör
Has thanked: 111 time
Been thanked: 172 time

Re: 4.Resmi test haftası-Fuji 21-24 Aralık 2017

Mesaj gönderen serkan kaplan »

Ahmet'le mükemmel giden çekişmemize tur bindirmeler sırasında takılan bilgisayarım balta vurdu ve pist dışına çıktıktan sonra freni tutturamayarak ahmet'e çarptım kendisinden özür dilerim. yeni pc toplayıncaya kadar platin ligden çekiliyorum.
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Kaotik bir yarıştı benim için startta serkanın hava koridorundan yararlanıp liderliği almayı başardım. Tempom güzreldi gt leri geçişler sayesinde Serkanla bir anda 6 sn ye çıktı fark. Daha sonra Ufuk'u geçerken virajda yan yanaydık dışardan geçmeye çalıştım replayı izlemedim kusurum varsa affola yan yana temas ettik spin atmamak için zor toparladım aracı ve süspansiyon hasar aldı ve Serkan 1 sn ye kadar düşürdü farkı. O hasardan sonra sürüş bir anda zorlaşmaya başladı. Arkadaki tutunma azaldı ve frenajlardaki fren mesefasi uzamaya başladı. Yaklaşık 25 litre vardı depomda ve pitlere kadar serkanı arkamda tutabilirsem pitstopta tamir edip Serkana karşılık vermeyi düşünüyordum. Bir yandan Serkanın baskısı bir yandan araçtaki hasar bir yandan Gt leri geçiş derken yarış bol adrenalinli ve aksiyonlu bir hal aldı. Neyseki Serkanın da benim de Gt leri geçişlerimiz sorunsuz oldu. Tam pitlere gireceğimiz tur 3. virajda Gt lerden biri hatırlamıyorum Mercedes gibi geldi bana çim alana kaptırmış 4. viraja doğru kızaklama yaparak gidiyorduben de 4. viraja girerken bir Gt görüş alanımdan çıktı ve bana çarpmadan nerede durabileceğini hesaplamaya çalışıyordum. Tek referans noktam helicorsaydı ve solumdan bana doğru geliyordu. Ben de olası bir kazayı önlemek için yarış çizgimden dışarı çıkıp yavaşladım. Sonra neler oldu bilmiyorum bi kaç temas aldım spin attım. Serkan ve benim ciddi hasar aldığımızı gördüm ve pitlere girdik beraber pit sonrası Serkan çıktı yarış rutin bir hal aldı. Semih emre ile 33 sn fark vardı son 14dk kala konsatrasyon eksikliği nedeniyle aracı kuma kaptırıp duvara çarptım. Tekrar yola dönmeye çalışırken arka lastikleri yakarak kıpkırmızı hale getirdim:) Neticede 1-2 spin daha attım liderliği kaybettiğimi düşündüm piste çıkınca Semihin 3 sn önünde olduğumu gördüm ama araç sürülecek gibi değildi. Kalan turlarda Semihle benzer tempo tutturup yarışı kazanmayı başardım. Benim açımdan oldukça zevkli ve heycan dolu bir yarış oldu diyebilirim. Serkan için üzüldüm umarım en kısa sürede sistemini yenileyip kaldığı yerden devam eder.
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

“Endurance Yarış Günlükleri” sayfasına dön