DUYURULARSurfers Paradise altyapı test seansı 02.02.2018 Cuma

Platin e-sport ligi ile ilgili önemli duyurular

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Surfers Paradise altyapı test seansı 02.02.2018 Cuma

Mesaj gönderen Taner »

Bu akşam pist araç sayısı ve teknik altyapı testi için pist takımların kullanımına açılacaktır. Geri dönüş yorumlarına göre araç sayısı belirlenecektir. Katılımın yüksek olması önem arz etmektedir. Çevrimdışı herhangi bir sorun gözükmemektedir ama çizgi kullanımlarına lütfen önem gösterin. Yarış alanı dışında kalan kısımlarda oluşacak teknik hatalar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu yüzden pisti çevreleyen çizgilere önemle riayet ediniz.
Platin serilerine üst düzey, profesyonel ve profesyonelliğe aday pilotların katılması öngörülmektedir. Bu yüzden takım sahipleri tarafından her türlü pist şartına uyacak, konsantrasyonu yüksek ve dikkatli pilotların seçilmesi gerekmektedir. Özellikle bu tip cadde ve dar pistlerde sorun yaşamamak adına lütfen pilot seçimlerinize itina gösteriniz.

Test seansı 20:00-00:00
Takım araç sayısı: 3

Not: Seans sonrası her takım bu bildirim altına kaç araç ile çıkmanın uygun olacağını belirtsin.
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Re: Surfers Paradise altyapı test seansı 02.02.2018 Cuma

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Bu yarisa katilacak pilotlarimizin sistmleri yeni oldugu icin bizim takim acisindan fazla pilot yaristirma fikri sorun yaratmayacaktir.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Pist ne yazık ki çok sıkıntılı. Duvara ufak sürtmelerde motoru patlatanlar olmuş, aynı zamanda bordürlerin varlığı hiç hissedilmiyor. İstikrarsız cezalar verebiliyor kesmelerde. Antrenman seansları gerçekteykiyle alakası olmayacak kadar düşük bordürleri ne kadar kesebileceğimizi ölçeceğimiz bir deneme-yanılma oyunudan ibaret olacak. Ne ben ne de konuştuğum diğer pilot arkadaşlarım bu pistten memnun. Umarım çok geç olmadan ya yarışın iptaline ya da Mugello, Silverstone gibi yedekte kullanılabilecek orijinal, geniş ve uzun pistlerden birisine dönülür. Pilot, takım patronu ve bir izleyici olarak bu pistin ve bu başarısız modun endurance yarışına uygun olmadığını düşünüyorum.

Not: Biz 2 araçla çıkacağız ama 3 araçla katılımda sıkıntı olacağını düşünmüyorum FPS açısından.
En son FurkanOzcan tarafından 03 Şub 2018, 13:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak

Yarisin iptalindense hic macera aramadan test yarisinda denedigimiz ve kimsenin sorun yasamadigi ayrica takvimde de olmamasina sasirdigim spa franchorchamps i tercih etmenizi tavsiye ederim. Tabiki bu yaris eger kosulmayacaksa.
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör

Mesaj gönderen Taner »

Pist değişimi olmayacak arkadaşlar. Pistte teknik bir sorun var ise yazın lütfen. Ayrıca yarıştırmak istediğiniz pilot sayısını da belirtin.
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Iki ferrari ciktigimizda 130 fps aliyordum. Ilk p2 girdiginde 115 fpsye dustum. Sonraki araclarla 100 fps ye indi. Tam kapasite gridi test etmedim. Ancak pist ilginc. Duz yolda araci duvara hafif surttum. Iki kez takla atti. 1 kez de motor patladi. Yani carpma degil basit bir surtme in etkisi bu boyuttaysa 2 saatlik yarisi bitirmek zor olabilir. 3 pilotla katilacagiz
Kullanıcı avatarı
Apostt
Ad: Serkan Yalnız
Has thanked: 64 time
Been thanked: 78 time
İletişim:

Mesaj gönderen Apostt »

FPS değerleri benim için oynanılabilir seviyedeydi ancak grafik yoğunluğundan dolayı sanırım, 20-30 fps daha düşük değerler aldım.

Biz de pistin problemli olduğunu düşünüyoruz, yan duvar teması ile araç takılmış gibi durdu ve motor tamamen kırmızı hale geldi, hareket edemedim sonra. Geçişlerde çok sıkıntı yaşadık, 90dk yarışta bu tarz temaslardan çok fazla göreceğiz ve çok fazla kişinin yarışının rezil olacağını düşünüyorum, haklı ya da haksız yere. Bu pist bizim konseptimiz için kesinlikle uygun değil.

Bazı yerlerde de bizzat dış kameradan baktım, araba aslında duvara 10-15 cm mesafede olmasına rağmen duvara temas ediyor gibi gözüküyordu. Limitte tur atmaya çalışırken bu durumun da hasara sebebiyet vereceğini düşünüyorum.

Herşeye rağmen "pist değişimi olmayacak" gibi kesin bir hüküm varsa, biz kararımızdan dönmeyiz diyorsanız, boşuna nefesimizi de harcamayalım. 3 pilot ile katılabiliriz biz de, en azından bug'lanacak pilot ihtimalimizi düşürmüş oluruz.
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör

Mesaj gönderen Taner »

Beyler. Artık şu pist kolay bu pist zor olaylarını geçelim lütfen. Sürekli her pist için bir şeyler söyleniyor. Duvarda tabii ki araç hasar alacak. Demek ki aracın duvara sürtünmemesi gerekiyor. Sonuçta sim bu fizikleri gerçek gibi beklemeyin.
Bu lig zorlu bir lig olacak dedik en baştan beri. Cadde pistlerinin doğası gereği cadde pistleri serttir. Bunun doğasına uygun hazırlanmalısınız. Aracınız hasar alabilir, hiç tahmin etmediğiniz pilotlar podyum görebilir. Bu lig çetin olacak.
Tekrar söylüyorum; pistler konusunda teknik bir sorun ( duvara az sürttüm ama aracım çok hasar aldı dahil değil buna ) olmadığı sürece pist değişimi olmayacaktır ve bu konu nettir. O yüzden çok geç kalmadan kontaklarınızı açın ve diğer yarışlardan iki misli daha konsantre hazırlanın. ; )
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak

Biz takim olarak 2 aracla cikacagiz yarisa
Kullanıcı avatarı
Ozan Ulkugil
Ad: Ozan Ülkügil
Has thanked: 29 time
Been thanked: 64 time
İletişim:

Mesaj gönderen Ozan Ulkugil »

10 yıldır simülasyon oynarım, ne indirip sürme gereği hissetmişim ne de bir ligde denk gelmişim, gerekliliğini düşünün :) Ki rFactor'de V8 Factor modlarını başka Avustralya pistlerinde sürmüştüm.

Pistin hem eski hem sorunlu hali, pist limiti olarak uzun kuka koymuşlar oraya ama onların dışından geçseniz bile cut cezası veriyor. Dünyada başka pist kalmamış gibi bu saçma pistte diretmenin ne gibi bir artısı var bilmiyorum. Şeklini geçtim, multiclass için gereksizliğini geçtim en azından sorunsuz olsaydı. Birden fazla kişi aynı şeyi söylüyorsa bir bildikleri vardır heralde. Cadde pisti olabilir ama sorunsuz olmalı ki sürerken zevk alalım.

Resim

“DUYURULAR” sayfasına dön