TAKIMLARTenax Racing

Takım tanıtımları ve duyuruları

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Re: NF Racing

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Biraz sorunlar yaşasak da güzel bir sıralama seansıydı. Ozan da ben de en iyi turlarımızı atamadık ama en azından server'dan baktığımızda teorik sürelerimizin denk olduğunu görmek güzel. Diğer pilotlarla aramızda güvenli bir fark var yaklaşık 1 saniye kadar. Necdet'in ise sıralama seansı biraz sorunlu geçti, özellikle hata yapıp turuna devam eden pilotlar yüzünden kendi turları gitti. Tesellisi ise yarışta kullanacağı yakıt yükü ve medium lastiklerle sıralamadaki turunu geçebiliyor olması. Bu güzel bir şey. Yarışta hem strateji hem de sürüş olarak fark yaratıp sezon öncesinde güzel bir sonuçla moral bulmak istiyoruz.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Oldukça olumlu geçen bir test yarışını geride bıraktık. Dünkü sıralama seansından sonra açıkçası Necdet de ben de biraz düşünceliydik. Sebring pisti aracımıza en az uyan yerlerden birisi olmasına rağmen bu kadar zorluk çekmeyi beklemiyorduk. Fakat sıralamalardan sonra medium lastikle aracımızın daha iyi olacağını biliyorduk yarış temposunda. Yarış öncesinde araç üzerinde çok ufak oynamalar yaptım ve bu aracın viraj ortasında çok daha iyi davranmasını sağladı. Yaptığım değişikliklerin hiçbiri büyük değildi fakat aracımızın sevmediği bu pistte özellikle viraj içi davranışını ufak da olsa etkileyen her detay önemliydi. Necdet'in de deneyip olumlu geri dönüş yapmasının ardından sezon boyunca odaklanmayı düşündüğümüz medium lastikleri iki ayrı stratejide denemeye karar verdik.

Yarış benim adıma oldukça normal geçti. Benden biraz daha fazla yakıtla başlayan Ozan'ın arkasında kalabildim ve uyguladığım baskı sonuç verince liderliği aldım. Ardından kendisinin yaptığı hata sonucunda fark iyice açıldı ve tempomu kontrol altında tutarak finiş çizgisini ilk sırada görmeyi başardım. Necdet'in daha önce hiç uzun stint atmamasına ve bu yüzden yaptığı hatalı pit stop'lara rağmen oldukça eski lastikleriyle kendisinin en hızlı turunu atması ve bu sürenin geçtiğimiz test yarışına kıyasla çok daha yakın olması sevindirici.

Bu haftanın en büyük kazanımı lastikler hakkında edindiğimiz bilgiler veya sürüşümüzün gelişmesi değil. Yarış sonrasında takım arkadaşım Necdet'in "Yarışı yapmadan 'Keşke Huracan seçmeseydik' diye düşünür gibi oldum dün ama şimdi gayet memnunum." yorumu bu hafta elde ettiğimiz en iyi veri. Açıkçası bu pistin işimize gelmeyeceğini bilsem de benim bile aklımda bu şüphe oluşmuştu dünden sonra; fakat yalnızca birkaç ufak değişimin araç ve bizim üzerimizde yarattığı etki gerçekten çok şaşırtıcı. Umarım bu momentumu sonraki test yarışı ve 2018'in tamamına taşırız.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Haftanın önemli anlarını paylaşmak istedim. İlk olarak Necdet'in geçişi var. Bizden sonra düzlükte en hızlı araç olan AMG'leri geçmek için özel bir hamle yapması gerektiğini bilen Necdet Onur'a arka düzlük öncesi sürpriz bir bakış atıyor ve arka düzlüğe yan yana çıkabiliyor. Bundan sonrası ise tam bir drag yarışı. Neyse ki AMG'ye göre fazladan 2 silindirimiz var ve düzlükte iç tarafı da alan Necdet ekran başından oldukça kolay gözüken bir geçiş yapıyor. Fakat dikkatinizi çekmek istediğim nokta arka düzlük öncesindeki virajda Necdet'in ideal olmayan iç çizgiyi seçmesi. İç tarafta büyük bir tümsek var ve giriş açısına göre ya aracın ön tekerlerini yerden keserek dışardaki çakıl havuzuna ya da arka tekerlerindeki tutunmayı yok ederek karşı duvara gönderiyor. Bunun bilincinde olarak yaptığı atağın sonucunda ne dışarı açılarak rakibine temas ediyor ne de aşırı temkinli davranıp gaza geç basarak düzlükteki momentumunu kaybediyor. Düzlüğün sonunda ise geç frenle dışarı açılmasına rağmen çizgisinde kalabiliyor ve rakibinin tam gazla içerden dışarı açılmasına engel olarak kaybolan momentumunu rakibine de iletiyor ve geçişi tamamlıyor. Bu gözle izlendiğinde oldukça şık bir geçiş.

[align=center]https://www.youtube.com/watch?v=e2Akf24JJNg[/align]

İkincisi ise açılış turlarında Ozan'la liderlik mücadelemiz. Yavaş formasyon turuyla beraber önden kayma sorunu yaşayacağımızı hepimiz biliyorduk fakat önden kayma ikimizin de beklediğinden fazla oluyor. İlk viraj çıkışında bir ara Cem yaklaşır gibi olsa da sonraki virajlarda kendisinin yaptığı ufak bir hatanın ardından baskı azalıyor ve ikimiz yalnız kalıyoruz. İlk turda virajlara daha erken ve daha yüksek direksiyon açısıyla girerek sabırsızlıkla ön lastikleri ısıtmaya çalıştığımı görebilirsiniz. Ozan'la yaptığımız eş zamanlı hatanın ardından kovalamaca ciddileşiyor. Yarışın başında biraz daha hafif olan aracımın da yardımıyla baskıyı artırıyorum ve bir frenleme noktasında baskım sonuç veriyor. İlk turlarda liderlik için hem birbirimiz hem de soğuk lastik ve ağır araç kombinasyonuyla savaşımız bu mücadelenin en güzel özelliği.

[align=center]https://www.youtube.com/watch?v=3Q5DZ7mR3Bs[/align]
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Fuji katılımcı listesi:

#917 Necdet Terzioğlu
#937 Furkan Özcan

Not: Ogün Kaya da test seanslarına katılacak pilotlar arasında yerini aldı.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Sıralamalarda pol pozisyonunu alsam da McLaren'dan Ozan'ın hızı pek cesaretlendirici değildi bizim adımıza. Yarın Ufuk'un da yarışta en hızlı pilotlardan birisi olmasını bekliyorum. Necdet de iyi sayılabilecek bir sıralama seansı geçirdi. Antrenmanlarda hiç bulamadığı hızı sıralama seansında birden bulması ve deltada hala süresinin olması güzel bir haber. Sezon başlayana kadar performanslarımız daha da yaklaşacaktır. Umarım yarın güzel bir sonuçla Platin Lig öncesindeki son yarıştan moralli ayrılırız.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Yarıştan önce Ufuk'un temposu çok iyiydi fakat startla beraber kendisi FPS sorunları yaşayınca gerilere düştü ve yarıştan çekildi. Benim de hedefim kalmamıştı ve normal tempoda sürmeye devam ettim. Yaklaşık 1 saat sonra bir Mercedes geldi ve yarışımı bitirdi. Niyetinin kötü olmadığını biliyorum ama böyle dikkatsizlikler de can sıkıcı. Pilotlar mavi bayraktan sonra hemen önündeki araçla aynı anda frene basmamalı, biraz daha temkinli olmalı. Kazayı atlatmanın birçok yolu vardı fakat olabilecek en kötü şekilde oldu. Bir süre dışta kalıp içerden geçmesini de bekledim fakat viraj çıkışında durunca yandan darbe aldım ve hasarın pitte çok zaman kaybettireceğini bildiğimden yarıştan çekildim. Videosu aşağıda. Umarım bir daha olmaz çünkü antrenman yarışı bile olsa 4 gündür emek veriyoruz ve böyle bir son yakışmıyor Platin Lig gibi sürüş standardının yüksek olmasının hedeflendiği bir lige.

https://www.youtube.com/watch?v=1Df1PVj8OGU

Bu da takım arkadaşım Necdet'in Ufuk'a karşı savunması. İki pilot da gayet centilmence mücadele etmişler. 5 dakikalık oldukça kaliteli bir mücadele.

https://www.youtube.com/watch?v=BElhhyM9EK0
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Bugün iki önemli haber ile geldim. Aslında iki ayrı haber değil, birbirlerine bağlılar ancak ilkini ayrı bir şekilde duyurmak istedim. Uzun süredir birlikte yarıştığım ve pistte tampon tampona gittiğimiz kadar pist dışında da aynı şekilde yakın iletişim halinde bulunduğumuz Ogün Kaya ve Ali Göçmen'i takımımıza kazandırmış bulunmaktayım. Test seanslarına gerekirse benim aracımı da alarak girecekler ve aktif bir gelişme alanı bulacaklar. Zaten oldukça deneyimli ve en ufak aksilik durumunda Necdet veya benim yerime geçip gerekli sonuçları alabilecek isimler.

İkinci haberim ise bu isimlerle anlaşmamın arkasındaki sebep aslında. Takıma uzun süredir 3. pilot arıyordum ve bu çalışmalarım gerek benim hatalarımdan gerekse dış sebeplerden dolayı sonuçsuz kaldı. Bu iki isme ulaşmayı zaten başından beri düşünüyordum; şu an ligde yer edinmiş Ufuk, Levent, Osman gibi isimler de dolaylı ya da doğrudan takımımda görmek istediğimi söylediğim pilotlardı. Fakat bir şekilde olmadı ve bu beni farklı bir arayışa itti. Başta Fırat Şan olmak üzere birçok pilot arkadaştan oldukça cesaretlendirici yorumlar aldıktan sonra kendi çapımda ufak bir akademi sistemi oluşturmaya karar verdim.

Söylediklerimden de anlamışsınızdır, şu anda 3. pilot fikrini bana hız ve katılım konusunda yeterince güven verecek birisi çıkmadığı sürece rafa kaldırmış bulunmaktayım. Fakat bunun yerine ilk test seanslarından beri belirttiğim gibi kendini geliştirmek isteyen, geri bildirim verebilen ve emek sarf eden pilotlara kapım açık. İtiraf ediyorum, Huracan gerçekten yıldırıcı bir araç olabiliyor. Ben de çok kolay bir insan değilim fakat hem araçta potansiyel var hem de ben oldukça yardımcı olmaya çalışıyorum. Yardımcı olabilirsem diğerlerini de hızlandırıyor ve bu sayede kendimi geliştirmek için fırsatlar yaratmış oluyorum. Örneğin geçenki Fuji sıralamalarından sonra Ufuk'un setup'ında bir sorun olduğunu anladım ve kendisine bir setup verdim. Ertesi gün neredeyse 1 saniye hızlanarak beni buna pişman etti :D Ama daha da önemlisi böylesine "alien" kategorisindeki isimlerin kendi potansiyellerini piste yansıtabilmeleri, beni limitlerime kadar zorlayabilmeleri ve bunun sonucunu görebilmek oldukça sevindirici. Bu kendimle oldukça gurur duyduğum bir andı. Daha öncesinde 2. yıl özel etkinliğinde aynı yardımı kendisi bana yapmıştı. Böyle iyi niyetli ve karşılıklı bir yarış ortamının olması beni bu konuda cesaretlendiren faktörler arasında.

Platin Lig'e giriş amacım da zaten buydu. Hem takım içinde hem de diğer takımlardaki üst düzey pilotlarla rekabet ortamına girip uluslararası platformlarda yaklaşık yarım saniye kadar yavaş kaldığım yabancı rakiplerimi yakalamak. Hem pilot hem araç olarak gelişmek. O yüzden buradan tüm hevesli pilotlara sesleniyorum:

Burada yeniyseniz Newbie'ye girin, kendinizi geliştirin ve bu sürede isterseniz benden gelip hem Newbie araçları hem de Huracan'la ilgili bilgi alın. Biraz daha tecrübeliyseniz ve sadece aracı sürmek istiyorsanız yine benle iletişime geçin. Deneyimli ya da deneyimsiz fark etmez sürelerinizi benim ve platin ligdeki diğer pilotların süreleriyle karşılaştırın. SRTR akademisinin yanında bu özerk girişimin de bir parçası olun. Eğer hem hızınız hem de katılım konusunda yeterince ikna ediciyseniz ben sizi takıma almak için ikna etmeye ve gerçek Platin Lig test seanslarında koltuk ayırmaya çalışacağım. Diğer araçlar için farklı takımlarda yarışmak isteyenleri de reddetmeyeceğim hiçbir şekilde. Sizden tek isteğim simülasyon işini ciddiye alabildiğinizi ve gelişime aç olduğunuzu görebilmek. Katılım için buradaki özel mesaj sisteminden, Steam'den ya da Discord'dan bana ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Test aracımızın skin'i bile hazır, başlayalım artık :D

https://www.youtube.com/watch?v=UAea31MhYFs
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Lamborghini Huracan ST Monza etkinliği için katılımcı listemiz:

Furkan Özcan, Necdet Terzioğlu, Ogün Kaya (yedek)
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Pilotların Steam id lerini yazarmısınız

“TAKIMLAR” sayfasına dön