TAKIMLARTenax Racing

Takım tanıtımları ve duyuruları

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Re: NF Racing

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Shanghai yarışına katılacak pilotlarımız (İsim - Steam ID):

#937 Ogün Kaya - 76561198101965192 Furkan Özcan - 76561198071524023
#917 Necdet Terzioğlu - 76561198044258125

Güncelleme: #937 numaralı araca (benim aracım) yedek pilotumuz Ogün Kaya geçecektir.
En son FurkanOzcan tarafından 25 Oca 2018, 16:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

İşlerim ve çevremdeki insanlardan dolayı takım sayfamız çok boş kaldı fakat birkaç güzel haber aldık bu sürede. Öncelikle Super Cup'ın ilk yarışında Ufuk'la girdiğimiz çekişmeli, centilmen ve son derece profesyonel mücadeleden galip ayrıldım ve evlerinde beni izleyen arkadaşlarıma güzel bir sürpriz yaptım. İkinci yarış çok yakın geçecekti ama ilk turdan sonra Ozan'ı geçemediğimden dördüncü bitirebildim. Podyum dışında kalıp da bu kadar keyif aldığım başka bir yarış hatırlamıyorum. Son olarak kendim danışman olarak başlattığım akademi sistemime ilk katılanlardan olan ve bu süreçte oldukça hevesli bir şekilde kendisini geliştirmeye çalışan Erhan Açıkgöz geçen sezonlardaki şampiyonların, tecrübeli pilotların önünde hem istikrarı hem de saf hızıyla birinci olarak beni oldukça gururlandırdı. Simülasyon işinde bu kadar yeni olan birisinin bu isimler karşısında galibiyet alması oldukça iyi. Kendisini bir kez daha tebrik ediyorum.

Bugünkü yarışta umarım hem istikrar hem de hız anlamında gelişirim. Umarım Platin Lig'e güzel bir başlangıç yaparız.

Güncelleme: Üstteki katılımcı listesi güncellendi. Pilotlarıma başarılar diliyorum.

Güncelleme 2: Pilotlarımın çalışma konusunda biraz rahat davrandığını gözlemledim, bu yüzden takım içinde ortalığı karıştıracağım bundan sonra :D Bundan sonra Super Cup antrenman seanslarında en hızlı süreyi yapan pilot ister Endurance isterse de Super Cup'a katılma tercihini kazanmış olacak. Derecelerime baktıktan sonra bugünkü yarışa galibiyet beklentisiyle girecektim; fakat çekilerek aslında en kötü galibiyet mücadelesinden vazgeçip uzun vadede yapılanmaya gitme fırsatını yakalamış olacağım.
En son FurkanOzcan tarafından 25 Oca 2018, 21:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
erhanacikgoz1
Ad: erhan
Has thanked: 14 time
Been thanked: 21 time

Mesaj gönderen erhanacikgoz1 »

furkan gibi bir üstad tarafından beğenilmek benim için bir gurur kaynağıdır.

Abartılacak kadar iyi bir pilot oldugumu düşünmüyorum başarımın altında yatan sebebin cok calısmak olduğunu düşünüyorum.

Henüz abssiz ve tc siz kullanmaya alısabılmıs değilim.

Platin lig için heyecanlıyım ancak bir o kadar da bilgisizim.

Henüz edinmem gereken çok tecrübe var. Arkadan sıkıştırmalarda aşırı gerginlik ve stres altında kalıyorum. Yarışlardaki titreme ve heyecan duygusunu yenebilmiş değilim. Kendimi rahat hissetmediğim zaman bunlar sürüşüme olumsuz etki ediyor.

bir furkan olabilmirmiyiz bilmem ama Elimden geleni yapmaya çalışacağım...
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Super Cup Nürburgring yarışına katılacak isimler:

Furkan Özcan - 76561198071524023
Ogün Kaya - 76561198101965192
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Super Cup Brands Hatch ve Endurance Surfers Paradise yarışına katılacak isimler:

#937 Furkan Özcan - 76561198071524023
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Bir Super Cup yarışını daha geride bıraktık. Şehir dışından gelen arkadaşlarım sebebiyle son dakikada katılamasam da Kemikli Yarışçılık'tan Levent İpek'i son dakikada aracımıza alabildik. Mesajı gördükleri anda hızlı geri dönüşleri ve yardımseverlikleri için hem Levent İpek'e hem de takım patronu Erdem Aras'a çok teşekkür ederim.

Necdet'in yarışı ise sorunlu geçti biraz daha. Detayına girip eski muhabbetleri açmaktansa bunun gibi günlerin hem onun adına hem de kendi adıma oldukça demoralize edici geçtiğini söylemem gerek. Hem ettiğimiz bazı "yasaklı" kelimelerin boşa gitmesinden hem de pist üstünde yaşadığımız olaylardan dolayı durum böyle. Bu süreçte hem P2 klasmanından hem de GT3 klasmanından birçok pilot arkadaşım gelip düşüncelerime destek verdiğini söyledi. Bu süreçteki motivasyon kaynağım bu. Bundan sonra daha sessiz ve temkinli bir yaklaşım sürdürüp tüm enerjimizi piste aktaracağız ve şansımızın yaver gitmesini bekleyeceğiz.

Onun haricinde yarışta yine yakın bir birincilik mücadelesi olmuş. Yarışı kazanan Ufuk'u ve ona rahat vermeyen Ozan'ı tebrik ederim. Geçen haftaki kazasından sonra Ufuk'a da motivasyon olması açısından iyi oldu bu galibiyet. Antrenman seanslarımdaki yarış yüküyle attığım tur zamanlarıma baktığımda bu mücadeleyi üçlü hale getirebileceğimi görmek kendi adıma hem sevindirici hem de katılamadığımdan dolayı üzücü. Sanırım birisi ekstra bir şey bulana kadar ilk dört yakın kalmaya devam edecek gibi. Sonraki yarışlarda görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Simülasyon dünyasına yeni girmesine rağmen çok çabuk bir şekilde bu kadar hızlanabilen, bunun da üstüne liderliğin baskısını kaldırıp Adnan Eren gibi tecrübeli ve hızlı bir ismin önünde üst üste galibiyetler alabilen Erhan Açıkgöz'ü gururla izliyorum. 1,5 aydan kısa bir süre önce başlattığım özel destek girişimimin bu kadar erken meyvesini vermesi büyük bir sürpriz oldu benim için de. Kendisini yeteneği, hızı, çalışma azmi ve aldığı galibiyetlerden dolayı tebrik ediyorum. Araba ve pist ayırmadan, istikrarlı ve hızlı bir şekilde yarışları tamamlaması oldukça şaşırtıcı. Bu olgunlukta bir sürüşü simülasyon dünyasıyla sadece birkaç ay önce tanışan birisinden bekleyemezsiniz ama o bir şekilde bunu başardı. Açıkçası ben Mazda'lardan sonra bocalamasını bekliyordum, fakat BMW'de gösterdiği performansla her yarışta daha iyi hale geldi. Sonrasında ise kesinlikle Tatuus'larda sıkıntı yaşayacaktır diye düşündüm ama bir kez daha beni yanılttı kendisi. Şapka çıkarıyorum kendisine.

Newbie'nin bitmesine iki yarış kaldı, matematiksel olarak şampiyonluk şansı devam ediyor. Şampiyonluktan bağımsız olarak kalan iki yarışa da tam odaklanmasını istiyorum. Newbie bittikten sonra ise Platin Lig Endurance'ta Huracan GT3'le Nürburgring'de ilk yarışına çıkacağı haberini mutlulukla paylaşıyorum. Aramıza hoş geldin Erhan.
erhanacikgoz1
Ad: erhan
Has thanked: 14 time
Been thanked: 21 time

Mesaj gönderen erhanacikgoz1 »

ben teşekkür ederım. Senin hotlapların ve sorularıma verdiğin cevaplar yine aynı sekılde setup konusundakı bilgilendirmelerinle iyi yol kat ettim. Tabiki bu süreçte beraber turladıgımız vitesleri çizgileri belirlediğimiz Ali senol'unda hakkını yiyemem onunda emekleri oldu.

Akademi başlangıcından beri turlarıma baktıgımda adnan erenle hemen hemene aynı tur zamanlamasını yaratıyordum. Fakat daha önce hiç yarıs tecrübem olmadığı için. Mazdalarda ki ilk iki yarışımda çok talıhsızlıkler yasadım gerek birilerinin bana çarpması gerekse benim onlara çarpmalarım yüzüden hak ettiğim puanlamanın altında puanlar almak zorunda kaldım.

Yarışlara deli gibi turlayarak hazırlanıyorum. Özel bir yeteneğim oldugunu sanmıyorum ve genel olarak bir kalıp olusturuyorum ve o kalıp ıcınde turluyorum kalıbın dısına cıktıgım an hata yapıyorum. O yüzden calısmak başarı için en önemli kıstas diye düşünüyorum.

mazdalardaın ilk 2 yarısını senın herkese verdiğin setupların ile ilerledim. 3. de ali senolunkiyle ilerledim. BMW lerde artık kendi setupumu kullanmam gerektiğini düşündüm. Sürüş stili istikrarı arttırıyordu. Bir yerden sonrada bu setup olayını çözmem gerektiği için birşeyler yapmaya calıstım. Bmwnin ilk yarısında ali senolun setupundan referans alarak ufak tefek düzenlemeler yaptım. BMW lerin son 2 yarısında full kendim ayarladım setupları. Anladıgımda yok tamamen sürüşe göre birşeyleri değiştirdim hissiyata göre düşürüp kaldırdım rasgele :D istediğim sürüşü hissiyat gereği hissedince orada bıraktım nitekimde kendi adıma güzel setuplar ürettim. Bir çok kişiye ilginç geliyordu setuplarım ama sanırım tarzım farklı benim.

Tatuslara gelirsek yarısa hazırlandım ozellıkle setup konusunda çok calıstım. Hep M ile turluyordum senın setupuna alısmıstım. M lastiklerle mukemmel gidiyordu. Fakat yarıs stratejisi gereği H takmanın daha mantıklı oldugunu anladım bu konuyu senınlede konusmustuk. Yanlız H taktıgımda aracı yol tutuşu ciddi sıkıntılar yarattı bana.

Gecenın 2 sine kadar Senin setupu optımıze etmeye calıstım nihayet bir kaç ayar değiştirdikten sonra doğru sonucu buldum. araç arkayı atmıyordu ancak dönme problemı vardı. Kanatları özellikle düşük tutmak ıstıyordum duzluk hızımın yuksek olması gerekıyordu. Kafamda kurdugum bir strateji vardı. O yüzden mecburen kanat düşükken yere basan saglam duran bır setup kurmak zorundaydım. virajlardan feragat ettim ve kanat ayarını aynen bıraktım sanada bahsettiğim gibi.

Nihayetinde yarıstada işe yaradıgını düşünüyorum Adnan Erene Parabolica virajında yetiştim arkasına yapıstım aramızda sanırım 2 sanıye vardı Hairpin 6. virajda 0,1 sanıyeye indi aramızdaki mesafe özellikle bu 6. virajda spinlerın çok fazla geldiğini biliyordum. Zaten aracın oversteer yaşaması oldukça guc oldugu için o viraj cıkısında ben korkmadan gaza yüklenebiliyordum en azından dıger rakıplerıme nazaran. kanatları optımıze etmemdeki 2. amaçlardan bırısı bu 6. viraj cıkıs hızımı arttırmak ve oversteer yaşamadan donemebılmektı.

Bu planımda calıstı ve adnan erenı o virajın cıkısında geçmeyi basardım. Kendisi boşlukta bıraktı defans yapmadı. Başarılı bir geçişin ardından yola tam gaz devam ettım o tur tamamlarken Adnan Eren son vırajda spın atmıs ben sonradan farkettim iyice rahatladım. Pitte lastikleri M e değiştirdim. Adnan erenler aramdakı fark 4. sanıyeye iniverdi. Adnan eren tecrübesini konusturmus ve lastık değişimi yapmadan pitten cıkmıs bir an için içimi bir korku sardı fakat yarısın sonlarına gelmiştik M lastıgın güveni vardı ama riskli turlar atmamayada özen gösteriyordum. 4 sanıyelık fark kalan 8 turda hemen kapanacak bır fark değildi. Nitekimde sorunsuz şekilde yarısı 1. likle bitirdim. Benim acımdan zor bır yarıstı bu araçların kontrolu çizgisi hızı gibi faktörleri beni oldukça zorladı. Diğer araçlara benzemiyor çizgiyi kaçırdıgınız an işiniz bitiyor.

1.Lik gibi bir iddam yoktu tur sürelerim okadar iyi değildi ve diğer arkadaslarda çok iyi hazırlanmıstı bu yarısa ancak bir şekilde yine başarabildim. Bende kendime şaşırıyorum aslında :)

Umarım NF Racing takımını daha iyiye doğru hep beraber taşıyacağız...

Teşekkür ederim....
Kullanıcı avatarı
nec
Ad: Necdet
Has thanked: 7 time
Been thanked: 9 time

Mesaj gönderen nec »

Platin Lig Endurance Surfers Paradise için güncel katılımcı listemiz:

#937 Fırat Şan - 76561198165418471
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Super Cup Imola yarışına katılacak isimler (19:40 güncelleme)

Furkan Özcan - 76561198071524023
Ogün Kaya - 76561198101965192
Necdet Terzioğlu - 76561198044258125

“TAKIMLAR” sayfasına dön