SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)8. Yarış Hungaroring 07.Kasım.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

8. Yarış Hungaroring 07.Kasım.2017

Mesaj gönderen car_lover »

Açık lastiklerle ikinci yarışımızı Macaristan 'da olan Hungaroring pistinde yapıyoruz. Pistimiz yine Formula 1 camiasının vazgeçilmezlerinden biri.

1986 Macaristan Grand Prix yarışı pistin ev sahipliği yaptığı ilk Formula 1 Grand Prix yarışı oldu. İlk yarışı Brezilya'lı pilot Nelson Piquet birinci olarak tamamlamıştır. Yarışı 200.000 seyirci izledi. Aslında pistin seyirci kapasitesi yalnız 120 bin idi. Macaristan'ın başkenti Budapeşte'nin 19 km dışında bulunan Hungaroring pistinin çevresinde seyirciler için doğal bir yükselti vardır. Pistin bulunduğu alanın doğal bir vadi olması, burada yapılan yarışların birçok noktadan rahatlıkla izlenilebilmesine sebep oluyor.

Resim

Akıcı virajları ile açık teker araçlarla sürmesi mükemmel bir pist. Bir o kadar da öndeki aracı takip etmesi zor bir pist. Atak yapacak yer çok az. Pilotların dikkatli olması gerekecek.

Pistte 1:41.625 lik derecesi ile Furkan en hızlı zamanın sahibi. Eminim gelmeyen olur da katılırım diye hevesle bekleyecektir :)

Herkese bol çekişmeli bir yarış ve başarılar dilerim !
Kullanıcı avatarı
cyberboy
Ad: Onur
Has thanked: 74 time
Been thanked: 3 time

Re: 8. Yarış Hungaroring 07.Kasım.2017

Mesaj gönderen cyberboy »

Şehir dışında olacağım için yarışa katılamıcam. Katılacak arkadaşlara başarılar.
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Cok sevdigim bir pist macaristan. Ancak haftaya okul voleybol turnuvasi kapsaminda o tarihte macimiz var gorunuyor. Mac saatinde bir degisiklik yasanmazsa muhtemelen katilamayacagim. Simdiden herkese basarilar.
Kullanıcı avatarı
KobraAbiniz
Ad: Erdem Aras
Has thanked: 178 time
Been thanked: 116 time

Mesaj gönderen KobraAbiniz »

Bu pistte yarışmayı çok seviyorum ancak maalesef çalışıyor olacağım için katılamayacağım.
Resim
Ahmet Turp
Ad: Ahmet Turp
Has thanked: 20 time
Been thanked: 54 time

Mesaj gönderen Ahmet Turp »

Güzel yarış oldu, herkesi tebrik ederim. Tek pit-stop ile bitiren var mıydı? Takip edemedim. Belli bir aşamadan sonra lastikler hızla eriyordu.
Geç frenlememden dolayı "Gabriel" nick'li arkadaşa bir temasım oldu, daha sonrasında sırasını vermek için durdum ama sunucudan ayrıldı. Umarım sinirlenip ayrılmamışsındır, kasıtlı bir hareket değildi çünkü.
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Macin 30 dk erken baslamasiyla siralamanin son dk sina yetisebildim. Hafta boyu katilamayacagimi dusundugum icin antrenman yapmamistim. Son siradan basladim ilk turlar eglenceliydi. Ahmeti gectikten sonra araci biraz ustune surdum ama cok ufak bi temas yasadik. Burda ne yazik ki helicorsanin azizligine ugradim. Helicorsa aramizda az da olsa mesafe oldugunu gosteriyordu ben de ona dayanarak sola yamastim ancak ufak bi temas yasadik. Niyetim kasitli degildi Ahmetten ozur dilerim.
Asil olay 10. Turdan sonra elektriklerin gitmesiyle basladi. Guc kaynagim vardi ancak 14 tur kadar goturebildi. Elektrik geri gelmeyince yarisim bitti. hala elektrik gelmis degil yaris sonucunu bilmiyorum ama sanirim levent kazanmistir. Kendisini tebrik ederim.
Ahmet Turp

Ahmet Tokmak yazdı:Macin 30 dk erken baslamasiyla siralamanin son dk sina yetisebildim. Hafta boyu katilamayacagimi dusundugum icin antrenman yapmamistim. Son siradan basladim ilk turlar eglenceliydi. Ahmeti gectikten sonra araci biraz ustune surdum ama cok ufak bi temas yasadik. Burda ne yazik ki helicorsanin azizligine ugradim. Helicorsa aramizda az da olsa mesafe oldugunu gosteriyordu ben de ona dayanarak sola yamastim ancak ufak bi temas yasadik. Niyetim kasitli degildi Ahmetten ozur dilerim.
Asil olay 10. Turdan sonra elektriklerin gitmesiyle basladi. Guc kaynagim vardi ancak 14 tur kadar goturebildi. Elektrik geri gelmeyince yarisim bitti. hala elektrik gelmis degil yaris sonucunu bilmiyorum ama sanirim levent kazanmistir. Kendisini tebrik ederim.

Helicorsa'nın azizliğine ben de uğradım. Biraz düşük FOV'da yarışıyorum. Seni sağ tarafımda göremiyordum o an. Tam helicorsa'dan kaybolunca bir anda ekranımda belirdin. çok az sola attım kendimi, temas olmadı ama kontrolü kaybettim :) Hiç sorun değil, tecrübe oluyor :)
Evet Levent kazandı.
Kullanıcı avatarı
AirborneTR
Ad: Levent
Has thanked: 103 time
Been thanked: 67 time

Mesaj gönderen AirborneTR »

Ahmet Turp yazdı:Güzel yarış oldu, herkesi tebrik ederim. Tek pit-stop ile bitiren var mıydı? Takip edemedim. Belli bir aşamadan sonra lastikler hızla eriyordu.
Geç frenlememden dolayı "Gabriel" nick'li arkadaşa bir temasım oldu, daha sonrasında sırasını vermek için durdum ama sunucudan ayrıldı. Umarım sinirlenip ayrılmamışsındır, kasıtlı bir hareket değildi çünkü.

Bi çok kişi tek pit stop ile bitirdi. M lastikler yanlış tercih olmuş. H ile çıkmalıydın.

Benim için sorunsuz bir yarış oldu ama yarış heyecanı da yok denecek kadar azdı. Rakiplerin yokluğunda monoton bir yarış oldu. Ahmet'in son anda katılmasıyla biraz heyecan oldu ancak son sıralardan başlaması 1. liğe oynamasını zorlaştırdı. 2. bitirmesini bekliyordum ama bir talihsizlik yaşamış. Böylece puan farkımız 8'e düştü sanırım. Son yarışa biraz heyecan katabilir :)
Kullanıcı avatarı
Gabriel
Ad: Gabriel Bonacina
Has thanked: 10 time
Been thanked: 16 time

Mesaj gönderen Gabriel »

Replayı izledigimde arkamdaki 3-4 tur boyunca hic ole bi harekete kalkısmadın ondan sonra donusun yarısına gelene kadar frene basmamıssın tabikide sinirlenip cıktım o hareketten sonra neden devam edeyimki.
Ayrıca aracın burnu duvara 0 dı ve ters tarafa bakıodum benim ordan cıkmam minimum 10 saniye alırdı. Yanlışlıkla yaptım diyede bişey ilk kez duyuyorum ya yapmıssındır ya yapmamıssındır.
Ahmet Turp yazdı:Güzel yarış oldu, herkesi tebrik ederim. Tek pit-stop ile bitiren var mıydı? Takip edemedim. Belli bir aşamadan sonra lastikler hızla eriyordu.
Ahmet Turp

Gabriel yazdı:o hareketten sonra neden devam edeyimki.

İstikrarlı turlar atıp tekrar üst sıralara yükselmek için tabii ki (:

“SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)” sayfasına dön