SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)6. Yarış Circuit de Barcelona-Catalunya 24.Ekim.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

6. Yarış Circuit de Barcelona-Catalunya 24.Ekim.2017

Mesaj gönderen car_lover »

Serimizin altıncı yarışı için Formula 1 tarihinin oldukça teknik pistlerinden biri olan Circuit de Barcelona - Catalunya pistine konuk oluyoruz.

Resim

Pistin; tam apex e oturmanızı isteyen hızlı virajlarının yanı sıra. Kör çıkışı olan yavaş virajları da bulunmakta. En küçük hatada büyük süre kayıpları olmakta.

Geçtiğimiz sezon bu yarışı Ali Şenol kazanmıştır. Pistteki en iyi derece ise 2:00,122 ile Barış Karasakız a ait.

Ahmet Tokmak 235i ile iyi bir çıkış yakalamış gözüküyor. Bu yarış Burak ın döneceğine dair söylentiler var. Heyecanlı bir yarış bizleri bekliyor olacak.

Herkese başarılar dilerim.
Kullanıcı avatarı
SosluSoganli
Süper Moderatör
Ad: Burak Sadıkoğlu
Has thanked: 81 time
Been thanked: 53 time

Re: 6. Yarış Circuit de Barcelona-Catalunya 24.Ekim.2017

Mesaj gönderen SosluSoganli »

An itibariyle eve girebildim uzun bir yolculuktan sonra. Yarın gün içinde turlamaya çalışacağım. Pek antrenman yapamadan ne kadar dönebilirsem artık. :)
Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Mesaj gönderen Vince »

Maalesef bu yarışa katılamayacağım. Tüm arkadaşlara başarılar..
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Sunucu 20:30'da şifrelenecek. lütfen tüm pilotlarımız en geç 21:00'da sunucuda olsunlar yedek pilotlarımıza fırsat verebilmemiz için.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Yarışa katılmak isterdim ancak arkadaşlarla dışarı çıkınca mümkün olmadı. Forumdaki mesajı da dışarı çıktıktan sonra görebildim ne yazık ki. Mehmet'in yorumunu da duydum yayından sağ olsun gece 3'te tur attığımı görünce yemeyip içmeyip turladığımı söylemiş :D Pistte 30 tur atmamışımdır, gece uyku tutmayınca pilotlara fikir versin diye Youtube'a video yüklemek için girip turlamak istedim. Zorladığımı söyleyen arkadaşların aksine ABS ve TC kapatıp turluyorum, ciddi ciddi turlayacağım bir kere yemeyip içmeyip zorlamayı o zaman görecek arkadaşlar :D
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Singledeki pist ayariyla onlinedeki arasinda bu kadar fark oldugunu bilmiyordum. Siralama turunda cok iyi bi tur atamasam da singledeki derecemi 0.8 sn daha gelistirebilecegimi gorunce sasirdim aciksasi. Bmw ler ile cok iyi bir tempo yakalamistim artik openwhell vakti. Ilk deneyimim fazla setupa dayali bir arac oldugu hissi. Surus biraz hayal kirikligi yaratti bende ama yine de alismaya calisacagim. Katilan arkadaslara tebrikler. Siradaki yaris icin simdiden herkese basarilar.
Kullanıcı avatarı
AirborneTR
Ad: Levent
Has thanked: 103 time
Been thanked: 67 time

Mesaj gönderen AirborneTR »

Katılan arkadaşları tebrik ederim. Benim açımdan genel olarak sorunsuz ve monoton bir yarış oldu. Ahmet tur başına yaklaşık yarım saniye hızlıydı. Yakalamak mümkün olmadı. İlk turda öne geçtim, arka düzlükte savunma yapmadım. Ahmet'in atak yapacağını düşünemedim. Aslında en atak yapılacak yer, neden düşünemedim, yarış heyecanı galiba :) Geç frenajla yerimi korurum diye düşündüm, çizgimi bozup yavaşlamaktansa arkadan takip eden gruptan uzaklaşmak istedim. Yerimi koruyamadım, bir bakıma iyi de oldu. 30 tur öyle geçmezdi :)

Ahmet'in de dediği gibi Tatuus lar ile setup daha önem kazanıyor. Vites oranları kanat açıları vs. bi çok değişken işin içine giriyor. Daha kötüsü ise yarışacağımız pistler hep add-on ve hazır setup bulmak da sıkıntılı. Şimdiye kadar genelde internetten bulmuştum. Setup yapmak için ayrıca vakit bulabilecekmiyim bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

ee zorluk derecesini arttırmak zaten amaç sonlara doğru :D
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Podyumu ve bitiren arkadaşları tebrik ederim. Şampiyonada güç dengeleri biraz daha oturmuş görünüyor.
hazır konu pistlerden açılmışken ben de aklıma takılanı söylemek isterim. Önceki şampiyonalarda Canada GP uzun düzlüklere sahip pist olarak görünüyordu. şimdi onun yerine istanbulpark gelince uzun düzlüklü pist kalmamış oldu. monza, canada enna pergusa tarzı bir pistin akademi de olması farklı pistlerin deneyimlenmesi açısından yararlı olabilir. hungaroring ve nurburgring in aynı şampiyonada olması pist karekteristiği açısından çeşitlilik sağlamıyor diye düşünüyorum. bunlardan biri çıkarılıp düzlükleri yoğun düşük downforce gerektiren bir pist eklenebilir bence.
Kullanıcı avatarı
SosluSoganli
Süper Moderatör
Ad: Burak Sadıkoğlu
Has thanked: 81 time
Been thanked: 53 time

Mesaj gönderen SosluSoganli »

Antrenman yapmanın önemi işte arkadaşlar. Uzun bir aradan sonra dün ilk defa bilgisayarın başına oturabildim ve gün boyu da 20 tur falan atabildim sanırım. Furkan saolsun setup konusunda yardımcı oldu fakat geçen son iki yarışa katılamamanın vermiş olduğu araç bilgisizliği çok yordu beni yarış boyunca. Pisti bilmek bile yetmedi.
Aracın tepkilerini bir türlü tam anlayıp setup'ı oturtamadım. Tabi bu da bana yarış süresince lastikleri yemek olarak geri döndü. Son 6-7 tur kala lastiklerim bitmişti. 10. lap civarı da motoru kesiciye sokup hasar aldırttım. Bir de üstüne hala anlayamadığım bir noktada ceza yiyince Mert'e yol vermek zorunda kaldım adeta. Motor, lastikler ve araç tecrübesizliğimden de yetişemedim. Pisti avcunun içi gibi bilsen bile aracı kullanamayınca olmuyor :) Tebrikler herkese.

“SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)” sayfasına dön