SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)5. Yarış Imola 17.Ekim.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Re: 5. Yarış Imola 17.Ekim.2017

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Bu aracı merak ettiğimden çok istekliydim turlamaya fakat bugün yarışa giremeyeceğim gibi duruyor yedek liste kalabalıklaştığı için, bari YouTube'a hotlap koyayım da yarışacak arkadaşlara bir faydamız dokunsun dedim ben de :D

[align=center]https://www.youtube.com/watch?v=trowfnPwsho[/align]

İlk 2 turda canlı tepkimi kaydetmek için mikrofonu açık bıraktım. En iyi sektörleri tek turda birleştiremediğim için en iyi tur haricindeki bazı bölümleri de videoya ekledim. Şimdiden katılanlara başarılar.
Nosdam
Has thanked: 16 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen Nosdam »

Ahmet hocam tebrik ederim. Efsane sürüyorsun,, Tabiri caiz ise yavru kedi ile oynar gibi oynadın benimle = )
Lastiklerim bitene kadar bekledin beni. Hard lastikle çıksaydım muhtemelen yine geçerdin . Merak ettiğim konu ise hardla çıksaydım. Nasıl bir strateji uygulardın merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
KobraAbiniz
Ad: Erdem Aras
Has thanked: 178 time
Been thanked: 116 time

Mesaj gönderen KobraAbiniz »

İlk 2 finiş gören pilotları tebrik ederim ayrı bir ligdeydiler. Podyumun son basamağını alan Ahmet'e teşekkür ediyorum sayesinde arkasında iyi turlar attım, zorlayabilirim diyordum ama belli ki istediği an çalabileceği 1 saniyesi vardı:), yetişemedim. Eser de beni hep diken üstünde tuttu, neyse ki yerimi ona kaptırmadım. Bu sezonun ilk başarısı benim açımdan, az katılım üzdü ancak kötü turlar atmadığımı görmek sevindiriciydi. MAvi bayraklara uyan arkadaşlara da ayrıca teşekkür ediyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Adminlere çok sinirliyim. 1- BMW'yi bizim sezona vermediler. 2- Ahmet, Levent, Osman gibi deli yetenekler varken beni yedek listenin sonuna atıyorlar son dakikaya kadar ses etmiyorlar :D Rica ediyorum salın piste beni, ya da lisansı olan Ahmet Cayman'a gelsin. Ufuk gitti, Semih çalışmıyor pistlere yalnız kaldım :D
Kullanıcı avatarı
tacsizkral
Ad: Eser Sürücü
Has thanked: 49 time
Been thanked: 29 time

Mesaj gönderen tacsizkral »

ilk iki gerçekten hızlıydılar. sanırım en büyük hatam M lastik ile çıkmak oldu. bir iki turdan sonra Ahmet tarafından geçilince ona yetişemeyeceğimi anladım. önümde Erdem vardı fakat farkı sabit tuttu. yarış ortalarından sonra da 7 8 saniyelere kadar fark açıldı. hep hata yapmasını bekledim fakat yapmadı ) tebrikler. bu arada ping olan arkadaşlardan sanırım kadir ipek ti. bir iki tur aynamda görüyordum. arabanın zıplayarak gelmesi, bir görünüp bir kaybolması inanılmaz dikkatimi dağıttı. o aralarda baya frenaj kaçırdım. keşke ping olmasaydı orta sırada daha güzel mücadele olurdu. katılan herkese teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Bugün sanırım beşiktaşın maçı sebebiyle katılım biraz düşüktü ama yine de çok kötü değildi sayı. Muhtemelen sonraki yarışlarda yine full grid oluruz diye düşünüyorum. Yarışa galibiyeti zorlayacak pilotların katılmaması kötü oldu seyir zevki açısından en azından Furkan'ın katılmasını beklerdim ama olmadı. Osman'ın temposu da çok iyiydi. Startta geçildim ve takip edip Osman'ın hatasını beklemekten başka yapacak bişeyim yoktu aslında. Bi kaç kere yaklaştım ve geçmeye de çalıştım açıkcası ama hızlı da olsanız öndeki hata yapmadıkça geçmek şurda dursun yanına bile gelemiyosunuz kolay kolay hele de imola gibi geçişin çok zor olduğu bir pistte önünüzdeki pilota atak yapmak çok zor. Yayını izledim. Mehmet ve Gabriel adeta tur bindiyormuşum gibi anlatmış:)) Ama oyun içinde dışarıdan göründüğü kadar kolay olmuyor. Bir de ufak bir yanlış anlaşılmayı düzelteyim 2. sektörde osmanla yanyana gelip benim dışa taşmam Osmanın teması sonucu olmadı. Ben o viraja girerken Osmana alan bırakmaya çalıştım. ne yazık ki dışardan dönmeye çalışmak büyük bir hataydı ve nerdeyse Osmanla çarpışıyorduk. Osmanı teğet geçerek pist dışına attım kendimi kaza yapmamak için ve süre cezası aldım. Sonra farkın hızla kapandığını görünce osmanın medlerle turladığını anladım. Assetto da yeni olduğum için açıkcası yarış başlarken kim hangi lastikte göremiyorum özel hud ile bakmak lazım belki. Kimsenin medle çıkacağını düşünmedim Osmanın da hardda kaldığını tahmin etmiştim.

Mücadelesinden dolayı Osmanı tebrik ederim. Yan yana geldiğimiz bölümlerde birbirimize alan bırakmayı bildik. Açıkcası 10-15 tur boyunca sadece aynasında kalıp hata yapmasını bekledim ama yapmadı. Baskıya bu kadar süre dayanabileceğini düşünmüyordum. Geçilene kadar ne yapması gerekiyorsa yaptı lastikleri bir anda gitmeseydi kazanabilirdi de. İyi yolda ilerde daha da geliştirererek üst düzey pilot olacak potansiyel görüyorum.
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Nosdam yazdı:Ahmet hocam tebrik ederim. Efsane sürüyorsun,, Tabiri caiz ise yavru kedi ile oynar gibi oynadın benimle = )
Lastiklerim bitene kadar bekledin beni. Hard lastikle çıksaydım muhtemelen yine geçerdin . Merak ettiğim konu ise hardla çıksaydım. Nasıl bir strateji uygulardın merak ediyorum.

Hardları ciddi bi şekilde test edebildiniz mi? Ben şahsen medleri bir türlü çalıştıramadım. Hatta medle başlasam muhtemelen 2 sn de sabit tutamıcaktım bile farkı. Sıralama turlarına bile Hard lastikle çıktım:))
Belki sizde de hard böyle güzel performans verebilirdi. İşim ozaman daha zor olurdu bence:)
Nosdam
Has thanked: 16 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen Nosdam »

Ahmet Tokmak yazdı:Hardları ciddi bi şekilde test edebildiniz mi? Ben şahsen medleri bir türlü çalıştıramadım. Hatta medle başlasam muhtemelen 2 sn de sabit tutamıcaktım bile farkı. Sıralama turlarına bile Hard lastikle çıktım:))
Belki sizde de hard böyle güzel performans verebilirdi. İşim ozaman daha zor olurdu bence:)

Açıkcası hard lastiği test etmedim. Yani medium lastiğin biticeğini biliyordum. Fakat bu kadar ani biteceğini düşünmedim. 20. turlarda sıkıntı çıkarmaya başlar sonrasında idare ederim diye düşünmüştüm. 14-15. turda aracın kafası bir den atmaya ve frenlerim hissizleşmeye başlayınca "eyvah" dedim. Hard lastiğe olmasada olur gibi bir kafayla yaklaşıyordum ki! Sayende ne olduğunu anladım. Aslını sorarsan medium lastik nasıl çalışıyor onuda bilmiyorum. Mediumun daha iyi yol tutuyor fakat daha hızlı eridiği söylendi. Ben de ona göre hareket ettim. Teknik konular okyanus gibi... Biraz korkutucu.

Bir de canlı yayında Gabriel seni dışarı fırlattım, sonrasında yarış çizgimi değiştirmişim gibi bir şey dedi. Onu şöyle ifade etmeye çalışayım. 2. sektöre benden hızlı giriyordun. Sanırım bunu avantaja çevirmeyi düşündün. Viraja girmeden önce atağını yaptın ben de senin stresini attırabilmek için gaza basıp viraj girişine kadar geldik. viraj içinde arabayı içeride tutabilirdim diye düşünüyorum. Fakat senin hızının çok yüksek olduğun görünce ve 1-2 metre sonra dışarı fırladığını görünce parelel olarak çizgimi dışarı aldım.

Ayrıca yapıcı düşüncelerin içinde teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Arkadaşlar canlı yayın yorumları unutmayın ki anlık gözlemler nedeniyle oluyor. Herhangi bir ceza vs durumu zaten yok. Hakem heyeti kontrol ediyor zaten. :) hani bie yanlış anlaşılma olmasın diye yazmak istedim. Ayrıca @furkanozcan dun steamden yazdım sana ama cevap vermedin yarış için. Bir sonraki yarışa artık.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Şimdi girdim baktım, en son konuşma geçen haftaki yarış için başka bildirim yok :D Herhalde mesajlar gönderilirken bir sıkıntı yaşanmış, sağlık olsun haftaya dediğin gibi.

“SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)” sayfasına dön