SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)4. Yarış Nurburgring GP 10.Ekim.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

4. Yarış Nurburgring GP 10.Ekim.2017

Mesaj gönderen car_lover »

Sezon tüm hızıyla devam ederken Burak Sadıkoğlu iyi bir tempo yakalamış gibi gözüküyor. Arkasında ise Levent İpek ve Ahmet Tokmak büyük çekişme içerisinde.
Bu mücadele BMW 235i ler ile daha da hızlanacak gibi gözüküyor. 3 litre sıralı 6 silindirli motoru bulunan araç 333bg lik gücünü yere çok yapışkan slick lastiklerle iletiyor.

Kullanması çok zevkli olan bu araçlar bakalım mücadeleyi nasıl etkileyecek.

Bu haftaki pistimiz ise F1 yarışlarına da ev sahipliği yapan Nurburgring pisti.

Resim

Bu pistte en hızlı zaman 2:12.266 lık derece ile Mert e ait.

Yine katılımın bol olduğu çekişmeli bir yarış izlemek istiyoruz.

Antreman : 20:30-21:30
Sıralama : 21:30 15 dk tek seans
Yarış : 21:45 30tur

Lastik,benzin: 1X
Hasar: %100

Herkese başarılar dilerim.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Re: 4. Yarış Nurburgring GP 10.Ekim.2017

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Katılıma katkıda bulunmak için yedek listeden girmek istiyorum, kaydımı yaptırdım rica ediyorum artık alın diye :D Salı gününe kadar spam'larım sürecek :D
Kullanıcı avatarı
SosluSoganli
Süper Moderatör
Ad: Burak Sadıkoğlu
Has thanked: 81 time
Been thanked: 53 time

Mesaj gönderen SosluSoganli »

Geçen haftalarda da belirttiğim gibi iş seyahatlerimden dolayı buna ve Imola yarışlarına katılamayacağım üzülerek :( Ama yarın akşam otel odasından tüm desteğimle canlı yayındayım :) Başarılar herkese.
peez
Ad: Barış Karasakız
Has thanked: 19 time
Been thanked: 20 time

Mesaj gönderen peez »

Oooo Nürburgring! Araç da çok zevkli gelecektir arkadaşlara, herkese kolay gelsin.
Barış Karasakız
Kullanıcı avatarı
Scheisenberg
Ad: Çağatay Korkmaz
Has thanked: 9 time
Been thanked: 8 time

Mesaj gönderen Scheisenberg »

Ben malesef gelemiyorum, yedek pilotlardan müsait olanlar yarışa dahil olur umarım.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

Harika yarıştı be :D Bu sezonki pilotları gördükten ve BMW'leri denedikten sonra lige katılmak istedim. İlk turlarda saçma sapan hareketler yaparak geride kalsam da sert mücadelelerin ardından 2. sıraya çıktım ve 20 saniyeye kadar çıkan farkı kapatmaya başladım. Fakat Ahmet'in Medium'larını iyi korumasıyla galibiyet mücadelesine giremedim. Yine de çok keyifli bir yarıştı benim adıma. Umarım sonraki haftalarda da yer olur ve bu isimlerin arasına katılırım. Ahmet'i de sürüşünden dolayı tebrik ederim, server'da çok az tur atmasına rağmen çok iyi bir hızı vardı. Ayrıca Mehmet'e de yayın için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Mazda Mx5 ten sonra Bmw biraz iyi geldi açıkcası. Tempomun bu kadar iyi olmasını ben de beklemiyordum ama hafta içi serverde olmasa da single olarak arabayı anlamak için epey tur attım. Burağın gelmemesiyle yarışın Levent ve Onurla benim aramda geçeceğini düşündüm ama son anda Furkan da mücadeleye katıldı. Sıralama turlarında rahat bir tur atamadım ne yazık ki 1 inde hata yaptım diğerlerinde de hep trafikte kaldım. Pole turunda da arka ana düzlükte bana yer veren Mert Bülbün e teşekkür ederim. Kendisi turunda değildi ama arkadan geldiğimi görünce mesafe olsa da yavaşlayıp yer verdi. Yer vermeseydi muhtemelen polü kaybedecektim. Startta ilk viraja kadar yerimi korumayı başardım Furkan 2. sektörde hafif arka tarafı kaçırınca bir anda pistte 2-3 hatta 4. lük mücadeleleri başladı. Aynamda Levent ve Onurun yan yana virajlara girdiklerini görebiliyordum ve bu mücadeleler bana ciddi avantaj kazandırdı ve yaklaşık 13 14 sn kadar farkı açtım. Daha sonra hep lastik koruma modunda devam ettim.Bir de bu oyunda en ufak kesmede 10 sn ceza yiyebiliyosunuz. Bu pistte de bi çok hata yapıp taşacak yer vardı. O yüzden sürüşüme dikkat edip pist sınırlarını fazla zorlamadan lastikleri koruyarak finişe gelmeye çalılştım. İlk 3 yarışın aksine mavi bayrak kurallarına pilotlartın uyması sevindirici. Yayın tekrarını kısmen izledim. Yine harika mücadelelerin olduğu 22 katılım ve 16 finişli belkide sezonun en güzel yarışı olmuş. Başta podyumda olan Furkan ve Levent olmak üzere katılan herkese tebrikler.
Kullanıcı avatarı
AirborneTR
Ad: Levent
Has thanked: 103 time
Been thanked: 67 time

Mesaj gönderen AirborneTR »

Ahmet ve Furkan hızlıydılar, 3. lük benim için olabilecek en iyi dereceydi. Kendilerini tebrik ediyorum. Yine yarış içinde bir kaç hata yaptım, spin attım, yine bir iki pist sınırı aşma dolayısıyla ceza yedim gerilere düştüm ama 3.lüğü aldığım için mutluyum. Bir de bir turda 4. virajda Onur'u geçerken temas yaşadık Onur spin attı. Ben Onur'un dışındaydım ancak kapı hizasına kadar gelmiştim yanılmıyorsam, o da dışarıya fazla açılınca temas yaşadık. Hatam olduğunu düşünmüyorum ama hakemler inceleyebilir.

Bu pistte hala tam olarak çizgimi oturtamadım. Yarış içinde Furkan'ı takip ettiğim sıralarda onun benden farklı çizgide gittiğini gördüm. Yarış içinde antremanlardan alıştığım çizgiyi terk etmek istemedim. Üzerinde daha çalışmam gereken bir pist.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
İletişim:

https://www.youtube.com/watch?v=hmgFFqV1sCs

İlk 20 dakikada yaşanan kesintisiz anormalliklerin videosu :D Özellikle ilk hatamı niye yaptığımı hala anlamıyorum, muhtemelen Ahmet'in çizgisine odaklandım ve dışarı çıktım çünkü direksiyon açısı çok az ve önden kayma yok. Yine de o hatayı yapmasam bu mücadelenin içine girmeyecektim, o açıdan pişman değilim aksine mutluyum o hatayı yaptığım için :D Umarım yedek listeden girerim sonraki yarışlara da.

Bu arada tur bindirme problemleri ortadan kalkmış gibi gözüküyor. Tüm pilotlara hassasiyeti için teşekkür ederim bu konuda. Ayrıca Discord'a bağlanmak yarış içinde daha iyi diyalog halinde olmamızı sağlar, o konuyu da ihmal etmeyelim. Sonraki yarışlarda, umarım, görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
cyberboy
Ad: Onur
Has thanked: 74 time
Been thanked: 3 time

Mesaj gönderen cyberboy »

Yarış benim içinde güzel geçti. Fazladan iki tecrübeli arkadaşla daha yarışmak ayrı bir heyecan kattı. Yarışın başlarındaki kapışmalar gerçekten çok zevkliydi. Ancak Osman'la talihsiz bi temas yaşadık. Furkan'la Mert'in çekişmesi bana fark açabilmeyi sağladı. 15. turdan sonra lastiklerim vakit kaybettirmeye başladı ve açtığım fark hatalarımla birlikte hızlıca kapandı. Levent'le yaşadığımız teması hakemlerin taktirine bırakıyorum. Osman ve Kağan arkadaşımdan temaslardan dolayı özür diliyorum. Önümüzdeki yarışların daha temiz olmasını umuyorum.

“SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)” sayfasına dön