FRX-17 (F1) ŞampiyonasıFR X-17 1. Yarış Monza

V10 motorun 2017 şasesi ile buluşması

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Re: FR X-17 1. Yarış Monza

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

antking yazdı:Onboard kamera bende çalışıyor. Bir sıkıntı yok serkan da onboard kamera kullanıyor. Eğer istersen kokpitten koltuk ve fov ayarı ile onboard görünüme gelebilirsin

Hangi tuslar ile yapiliyor bu ayar biraZ bahsedebilir misin?
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Ahmet Tokmak yazdı:
antking yazdı:Onboard kamera bende çalışıyor. Bir sıkıntı yok serkan da onboard kamera kullanıyor. Eğer istersen kokpitten koltuk ve fov ayarı ile onboard görünüme gelebilirsin

Kontrol ayarlarına girip tuş ataman gerekli. Hali hazırda bir tuş mevcut değil
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

ben koltuktan yukarı aşağı ileri geri oynayarak onboard ve kokpit arası tam istediğim gibi bir açı yakaladım. Kokpite geçip ayarlamanı ben de tavsiye ederim.

Yarışın ilk turu benim için çok iyiydi. 3. sıraya kadar yükseldim. ardından fren noktasında fazla temkinli davranmam sebebiyle bir anda 6.sıraya düştüm. MUE yi geçmeye çalışırken onun arkayı koparması ve savrulmasına hızlı reaksiyon gösteremedim ve arkadan çarptım. ardından son sıraya düştüm. Buradan yükselmeye çalıştım ancak ne zaman bir sıra kazansam hata yapıp tekrar geriye düştüm. pit stop diskalifiyelerini görünce pite baya temkinli girdim. Assetto bu konuda kötü alışkanlık oldu bizlere. Yarışı 5. sırada bitirdim. Adnan bir ara kenarı çekip bekledi sonra 4 tur geriden devam etti. yani teorik olarak yarışı son sırada tamamladım.

Belki bu şampiyonada katılım az olduğu için Eski Formula tarzı puanlama yapılabilir. 10-6-4-3-2-1 şeklinde ilerleyenden bahsediyorum. Puan mücadelesi daha da kızışabilir.

Raceroom hakkında üzüldüğüm bir kaç nokta var. Simülasyon dünyasına adımımı GTR2 ile attığım için simbin benim için özel bir yere sahip. Her ne kadar Sector3 studios a satılmış olsa da temelde aynı firma diye biliyorum. GTR2 de olan lastik değiştirme ve benzin doldurma animasyonlarını raceroomda görememek beni üzdü. yakıtın akışının sesini duymak çok keyifliydi ama görüntü yoktu. RR ses konusunda gerçekten çok iyi küçücük detaylarla uğraşmışlar. Bunun dışında oyunda başka araca çarptım, duvara çarptım, tekerlek kitledim. Bunların aracıma etkisi pratikte neredeyse sıfırdı. Aynı zamanları atmaya devam edebildim. GTR2 de de küçük temaslara izin vardı ancak aero hasarları tur zamanlarını ciddi etkiliyordu ki o araçlar kapalı kokpit GT araçlarıydı. F1 araçlarının çok daha nazik olmaları gerekirdi.

İşte bu sebeple GTR3 ü merakla bekliyorum. Umarım eski oyundan eksiltmeler yapmak yerine RR da kaydettikleri gelişmeleri üzerine koyarak ilerlerler. Ömrümde hiç önsipariş oyun almadım. Ancak GTR3 satışa çıkar çıkmaz alacağım sanırım. Oyundan beklentim çok fazla umarım hayal kırıklığı olmaz.

Soft lastikler ve uygun yakıt yüküyle yarışı tek pitstopla bitirebildim. Ancak iki pitstop da iyi olur muydu? diye düşünmeden edemiyorum. Podyumu ve yarışa katılan herkesi tebrik ederim.
Kullanıcı avatarı
serkan kaplan
Süper Moderatör
Has thanked: 111 time
Been thanked: 172 time

Re: RE: Re: FR X-17 1. Yarış Monza

Mesaj gönderen serkan kaplan »

Ahmet Tokmak yazdı:

Ahmet serverda home tuşu onbard açısı bendede çalışmıyor. Yanlış hatırlamıyorsam secondary başlığı altında bilmem ne adjust seçeneklerine tuş ata sonrada cocpit içinden o tuşlarla istediğin fov ayarını yapabilirsin.
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Hasar konusunda lastik hariç haklısın. Lastikleri hırpalamam hesaplarımdan önce pite girmeme sebep oldu. Açıkcası görsel bir hasar beklemiyorum ama işin mekanik kısmı belki tanktan bile sağlam. Umarım bu, durum bir an önce gelişir.
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Taner yazdı:Bu yarış büyük sürprizler ve büyük hayal kırıklıkları olacak.

Tamda öyle oldu.

Evet yeni bir sezonun kapısını, bu muhteşem f1 araçları ile açmış bulunmaktayız. Yarışa 4-5 günlük hazırlanma ile çıktım. Bekledigimden iyi yerdeydim.
Startı ve ilk virajı ufak tefek sürtmeler haricinde sorunsuz aldıktan sonra, 4. sıradan 3.lük koltugunu zorluyordum. Ve bu fazla uzun sürmedi ne yazık ki. Öndeki pilota çarpmaktan korkup frene basmam ile, aracın dengesini bozdum ve hızımı düşürdüm. Bundan hemen sonra ise pist dışına çıktım. 2-3 sıra kayıp etsemde yarışa devam ettim. Bir süre sonra, viraj çıkışı aracımın arkası kayması sonucu kontra verirken, arkadan Fırat bana çarpması sonucu ikimizde spin attık. Viraja baya hızlı girmiştim ve öndekine çok yaklaşmıştım. Ve çıkışımda aynı öyle hızlıydı. Fakat aracın arkası tutuşu yakalayamayınca baya bir yavaş kalmıştım.

Son sıralardan, 5. sıraya yükselmiştim. Her şey iyi gidiyordu. Bu şekilde 4. sırayı veya podyumu yakalaya bilirdim. Ve efe abinin yaşamış oldugu durumu bende yaşadım. Assetto Corsa'dan alışkanlık olsa gerek pite hızlı giriyordul hep. Ve oyun kendi limitini otomatik koyup yavaşlıyroduk. Fakat RaceRoomda böyle olmadı. yaklaşık 300kmh hızla pite girerken frene bastım fakat, oyun beni dq etti. O an ağlasam mı gülsem mi bilemedim. :)

Başta Ahmet olmak üzere podyumu ve yarışı bitirenleri tebrik ederim. Umarım 2. yarış daha kalabalık oluruz. Çünkü bu araçları kullanmak, büyük zevk veriyor. Hep mücadele içindesiniz.

RedBull Ring'de görüşmek üzere.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
adnaneren1977
Ad: Adnan Eren
Has thanked: 68 time
Been thanked: 82 time
İletişim:

Mesaj gönderen adnaneren1977 »

Yarış benim açımdan berbat geçti.kendi kendime dedim acaba ben başka araçlamı yarışıyorum.zorlanmadan beni rahat rahat geçtiler anlamadım ben bu işden bişey.AHMET sağolsun daha 30 dakkada tur bindirince ben yarışı bıraktım.FIRAT a katılmıyorum sonuncu benim beklesemde beklemesemde zaten sen baya öndeydin.sonunculuğu kimselere vermem :D
BU ARADA AHMET
1m 22.951s, +01.110s KENDİNİ BAYA İYİ GİZLEMİŞSİN.GÖZÜN KAPALIMI YAPTIN BU DERECEYİ :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
Emin Babaoglu
Moderatör
Ad: Rustoocas
Has thanked: 195 time
Been thanked: 295 time
İletişim:

Mesaj gönderen Emin Babaoglu »

@MUE Assetto Corsa'dan pit alışkanlığı tamam da 300 km/h ile pite girmeyi duyunca epey güldüm :D Sen böyle anlatınca Semih Emre'nin DTM Mugello yarışında nasıl olsa yavaşlatacak diye hızlıca pite girip garaj başlangıcına çarpıp aracın sağ tekerlerinin yerden kesildiği an aklıma geldi :lol:

@car_lover
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Şimdi servere girince onboard kameraya geçti ancak garip şekilde dün akşam 2 kez servere girip çıkmama rağmen olmadı. Bu arada serkanın belirtmesi iyi oldu en azından benzer bir sorunda kendim ayarlayabilirim.

@adnaneren1977 :)) Kendimi gizlemek gibi demeyelim leaderboards açmıştım ilkin ordaki amacım iyi tur atmaktan ziyade iyi tur atanlara göre hangi virajda zaman kaybettiğimi anlamak içindi. Burası hep düzlük olduğu için düzlüklerde zaman kaybetmemek için ideal top speedi ayarlamaya çalıştım biraz da.
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Emin Babaoglu yazdı:@MUE Assetto Corsa'dan pit alışkanlığı tamam da 300 km/h ile pite girmeyi duyunca epey güldüm :D Sen böyle anlatınca Semih Emre'nin DTM Mugello yarışında nasıl olsa yavaşlatacak diye hızlıca pite girip garaj başlangıcına çarpıp aracın sağ tekerlerinin yerden kesildiği an aklıma geldi :lol:

Ahahah, tabi tam içeri girmeye 3 5 metre kala asıldım frenede :D iş işten geçmişti :D

Buda pite girdigim an. :)

https://youtu.be/9xvtq1YXpec?t=4424

Not: sesi fazla açmayın :D Efe abi oradan bagırıyorda :D
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

“FRX-17 (F1) Şampiyonası” sayfasına dön