Pistlerin yeni isimlerinden olan Fatih Evren GT3 sezonu için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Sezon için belirlenen pistlerin genelde teknik pistler olduğunu ve V10 lastik güncellemesi ile lastik korumanın zorlaştığını aktardı. Mclaren 650s GT3 seçim sebeplerini de paylaşan pilot, kuracakları yeni takım ile ilgili bilgi de paylaştı.

 

Fatih Evren Röportajı:

-Yaklaşan Gt3 sezonunun son test yarışı olan Spa’da birlikteyiz. İki saat sürecek bu yarış hakkında genel düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız? GT3 sezonu için kaydınız bulunmuyor, katılmayı düşünmüyor musunuz?

“Kaydım var aslında. Serkan Yalnız ile beraber takım olarak katılacağız. İsmimizi kısa süre içinde sizinle paylaşacağız.

GT3 sezonu için; öncelikle çok heyecanlıyım. Pistler teknik ve lastikler açısından zor. Özellikle yeni güncelleme ile beraber lastikleri saklayabilmek zor olacak. Daha çabuk ısınıyor gibi.
Araçların karakterler çok benzersiz. Tek bir araca odaklanıp onun üzerinde ayarlar yapıyoruz. McLaren 650s GT3 seçimimize gelirsek; düzlükteki dezavantajını virajlarda geri alıyor. Diğer araçlara göre apex’i yakalamanız çok daha kolay. Tabii doğru ayarlar ile.

Çok çekişme olacağı kesin. İyi pilotlarımız var. Bu etkinliğin yabancı sitelerde de yayınlanıp, bu başarılı pilotlarımızın isimlerini duyurmalıyız.
SimRacers Türkiye ekibinde olmak ve heyecanı paylaşmak güzel bir his.
Düzenlenmesi ve emekleri olan herkese teşekkür ederim.”

 

Bir önceki yazımız olan Semih Emre EKİNCİ kaçan takım şampiyonluğunun faturasını V7 lastiklere kesti. başlıklı makalemizde dtm, Ekinci ve Emre hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Views 307

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi