Blancpain GT serisinin ilk yarışında Road Benders takımı 5. ve 6. sıraları alarak takım şampiyonası için çok önemli puanlara sahip oldular. Fakat Serkan Yalnız’ın aldığı ceza sonrası Serkan’ın bir sıra gerilemesiyle bir miktar puan kaybetmiş oldular. Road Benders takımından Fatih evren ilk yarışı bizim için değerlendirdi. Antremandaki tur zamanlarını sıralamalara yansıtamamaktan muzdarip olan Fatih, bu problemin çözümüne kafa yoracağını belirtti. Brands Hatch’de de üst sıraları hedeflediğini söyledi.

 

Fatih Evren Röportajı:

-Road Benders olarak ilk yarışınızda sizden beklenenin üstünde bir performans ile 5 ve 6. sıraları Serkan’la birlikte aldınız. Yarış hakkında yorumlarını bizimle paylaşabilir misin?

“Öncelikle temiz bir yarış olduğunu söylemem gerekir. Katılan arkadaşlarıma bu konu için gösterdikleri tedbir ve hassasiyet için teşekkür ederim. Can ‘ı ve podyumun diğer sahiplerini gönülden tebrik ederim.

Antreman turlarındaki performansımı sıralama turlarına yansıtamadığımı gördüm. Bunun üzerine çalışacağım ve hatanın nerede olduğunu bulup ona odaklanacağım. Kuvvetle muhtemel çok fazla tedbirli olmaktan kaynaklanıyor. Dolayısı ile iyi tur zamanları gelmiyor. Fakat yarış için daha farklı konuşabilirim. Zira 9ncu başladığım yarışın ilk virajlar tamamlandığında 7nciliğe yükseldim. Daha sonra çok da fazla zorlanmadan 5nciliğe oturdum ve uzun bir süre bu şekilde devam edip yarışı bitirdim. Sanırım pit yapan pilotlar arasında en üst sırada ben ve takım arkadaşım Serkan Yalnız yer alıyor. Ama Serkan ‘ın aldığı bir ceza’dan dolayı bir sıra yer kaybettiğini gördüm. PitStop yapmadan yarışı tamamlama stratejisini takip etseydik durum ne kadar farklı olurdu kestiremiyorum ama bir veya daha fazla sıra yukarıda bitirme ihtimalimiz yüksekti.

Ingiltere’de yapacağımız yarışı heyecanla bekliyorum. Pist’in hem Audi hem de McLaren araçları için çok uygun olduğunu düşünüyorum. Bükücüler olarak adlandırdığımız takımımızdan podyum beklentim var açıkçası.

Önümüzdeki yarışta bütün pilotlara başarılar dilerim.”

Bir önceki yazımız olan Serkan Kaplan: Kazanamamak beni daha çok hayal kırıklığına uğrattı. başlıklı makalemizde brothers, Ferrari ve Kaplan hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Views 286

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi