Blancpain sezonu’nun ilk yarışında Ertekin Dal hedeflediği sıralara ulaşamayarak yarışı puansız bitirdi. Pit stopta bir takım problemler yaşayıp ceza alan Ertekin, şanssızlık yaşamasaydı daha iyi sıralarda bitirip puan alabileceğini söyledi. Trafiğe takılıp yavaşladığını da belirten pilot, önümüzdeki Brands Hatch yarışı için rakiplerine meydan okudu.

 

Ertekin Dal ropörtajı:

-Onuncu sırada başladığın yarışı bir sıra kaybederek onbirinci sırada bitirdin. Pit öncesi tur zamanlarının pek stabil olmadığını ancak pit sonrası nispeten daha stabil tur zamanları yaptığını görüyoruz. Bunu neye bağlıyorsunuz?

“Evet, aslında çok istediğim ve beklediğim bir netice olmadı.Bunda yaşadığım şanssızlık rol aldı desek daha doğru olabilir. Pit ile ilgili bir takım sıkıntılar yaşadık ve pitte 1 dakika ceza aldık, bu da sıralamadaki yerimize olumsuz yansıdı. Eğer ceza almasaydım, yaptığım zamanlar ile daha üst sıralarda kendime yer bulabilmem söz konusu olabilirdi.

Pit öncesine kadar olan turlarda oluşan bir trafik yoğunluğu vardı.Bunun sebebini, tüm yarışmacıların tek başına tur zamanlarının birbirine çok yakın olmasına bağlıyorum.Mümkün olduğunca kimseyi tehlikeye atmadan ve temastan kaçınmaya çalışarak yarıştığım bu bölüm, benim tur zamanlarımı olumsuz etkiledi ve istediğim tempoyu bir türlü yakalayamadım. Ayrıca bu bölümde Serkan Yalnız ile yaşadığım temas, beni pist dışına iterek zaman kaybetmeme ve aracımda oluşan hasar da tur zamanlarıma olumsuz yansıdı. Bunun yanında bilgisayarımdaki toplu yarışma esnasında oluşan FPS sorununun da bu duruma etkisi olduğunu düşünüyorum.Ancak pit aldıktan ve pit te yediğim 1 dakika ceza sonrasında piste döndüğümde, diğer araçlar ile aramda bir boşluk oluşmuştu. Böylece kişisel tur zamanlarımı tutarlı olarak atma fırsatını yakalamış oldum. Tabi ara açılmış olduğu için grubu tekrar yakalamam zordu ve ancak grubun sonundaki Emin’e yetişebildim ve kendi kişisel hatası sebebi ile spin atması sonucu finish öncesinde onu geçebildim.

BH için hazırlıklarımız devam ediyor. Ters eğimli, hızlı virajları ve kaygan zeminleri ile pek çok sürprizin yaşanması muhtemel bir pist. Her ne kadar takım arkadaşım Alper Akbilgi rahatsızlığından ötürü yarışamayacak olsa da, teknik ve moral desteğini eksik etmediği için kendisine teşekür ediyorum.

Can, Semih ve Arda’yı Barcelona’da ki galibiyetleri için tebrik ediyorum. Ama rahatlamasınlar, BH ta görüşürüz diyorum.”

Bir önceki yazımız olan Efe Can Mutlu: Mehmet ile fikir ayrılığımız yok! başlıklı makalemizde AMG, barselona ve blancpain hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Views 270

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi