2016 DTM sezonunu 3. sırada bitiren Erşan önümüzdeki GT3 sezonunda bol çekişme bekliyor. DTM sezonunda uzun süreli yarışmaya alıştığını belirten hızlı pilot 120 dakikalık SPA yarışının kondisyon ve süreklilik acısından kendisi için problem olmayacağını aktardı. EVC takımının neden yeni sezonda olmadığını da anlatan Erşan tüm yarışçılara başarılar diledi.

Erşan ile yaptığımız röportajın tamamı:

–  Yaklaşan Gt3 sezonunun son test yarışı olan Spa’da birlikteyiz. İki saat sürecek bu yarış hakkında genel düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

“Spa yarışı yeni gelen arkadaşları görmek için güzel bir fırsat olacak, gayet hızlı isimler var gördüğüm kadarıyla, araç çeşitliliği ile beraber gayet çekişmeli geçeceğe benziyor. Tabi bu çekişmenin temiz sürüş içeriyor olması çok önemli, lisans sistemiyle beraber şampiyonaya kaydolmuş olmaları sebebiyle herhangi bir sorun yaşamayız diye ümit ediyorum. Geçen sezonda yarışan herkes uzun yarış kondisyonuna alıştı, en azından ben eskisine nazaran uzun yarışlarda çok daha rahatım ama 2 saat az bir süre değil, herkes için zorlayıcı olacak. Açıkçası DTM’den her Assetto Corsa  güncellemesi ile yaşanan sorunlardan dolayı yaka silkmiştim, bundan sonra bu tip sorunlar olmayacağı için de ayrıca çok memnunum. ”

–  GT3 sezonu için bireysel kayıt yaptığınızı görüyoruz. EVC takımı dağıldı mı? Sizin gibi hızlı bir pilot takımlar şampiyonasında iddialı bir takım kurabilirdi. Neden böyle bir oluşuma gitmediniz? Bu konu hakkında duygu ve düşüncelerinizi alabilir miyiz?

“EVC takımına gelirsek, takım aslında mecburiyetten dağıldı yoksa hala haberleşiyoruz arkadaşlarımla, Sedat ve Sinan iş hayatından dolayı vakit ayıramıyorlar maalesef, Emre de yeni set hazırlığı içerisinde ancak onun da yeni bebeği oldu, onun da vakit ayırması çok mümkün değil.

Yeni sezonda herkese başarılar diliyorum, her yarış bol çekişmeli, bol geçişli olur umarım.”

Bir önceki yazımız olan Engin BERKAN: Şampiyon pilot ile aynı takımda olmak bir ayrıcalık. başlıklı makalemizde dtm 2016, dtm şampiyonu ve engin berkan hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Categories Duyurular
Views 232

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi