Blue Thunder takımının eski pilotlarından Efe Can Mutlu DTM sezonunda takım şampiyonluğunun kaçmasındaki en büyük payın kendisine ait olduğunu söyledi. Sorumluluk almaktan çekinmeyen Efe Can, kendisi dışında eski ceza sisteminin de bunda pay sahibi olduğuna da değindi. Efe Can bizimle Gt3 sezonunda yarışmak üzere kurdukları yeni takım ve 24 Kasım’da gerçekleşecek olan SPA yarışı ile ilgili  bilgiler de paylaştı.

 

Röportajın tamamı:

-Yaklaşan Gt3 sezonunun son test yarışı olan Spa’da birlikteyiz. İki saat sürecek bu yarış hakkında genel düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız? AMG GT3’ün bu pistteki performansı hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

“Aracımızın şampiyonadaki yerini görmek için çok iyi bir test olacak bizim adımıza. Herkes aracımızın hantal olduğunu söyluyordu ama Monza’da nasıl bir canavar ortaya çıktığını gördük. Kazalar hatalar olmasa üst sıralarda yer alabilirdik. Oyuna gelen bir güncelleme ile tekrar her şey sil baştan başladı. Spa’da attığımız test turlarında aracın ciddi bir yol tutuş sıkıntısı olduğunu farkettik. Bunun üzerine şu an epey bir kafa yoruyoruz. Umarım istediğimiz basma kuvvetini alabiliriz.”

-GT3 sezonu için Blue Thunder takımını ikiye bölmek durumunda kaldınız. Takım arkadaşınız hakkında ne düşünüyorsunuz? DTM Şampiyonu Semin Emre Ekinci ile aynı takımda olmayı mı tercih ederdiniz? Son anda kaçan takım şampiyonluğunun sorumluluğunun size yüklenildiği doğru mu?

“Kendi içimizde bir kura çektik böyle bir sonuç çıktı. Mehmet olmuş, Engin olmuş, Semih olmuş, biz çok iyi anlaşan bir ekibiz o yüzden kimin ile yarıştığımız bir önemi yok. Bende ekibe hak veriyorum. Büyük bir pay benimdir kaçan şampiyonlukta. Ama burda sezon başında uygulanan yanlış ceza puanlaması kayıp olan tekrar kayıtları etkili.”

Bir önceki yazımız olan Erşan çekişmelerin temiz sürüş çerçevesinde olmasını ümit ediyor. başlıklı makalemizde Asetto Corsa, dtm ve Erşan hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Views 213

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi