SimRacersTR DTM-92 araçlarıyla düzenlediği şampiyona hızlı başladı. Virajlarda avantajı olan kısa şaseye sahip BMW araçları ve düzlük hızı ile 4 çekerin birleşimi audiler güne damga vurdular. AMG lerin bu pistte BMW lere yetişmekte zorlandığı Hungaroringte ilk sıraları Audi ve BMW ler paylaştı. AMG olarak en iyi süreye imza atan Tuna ilk yarış 3 ikinci yarış ancak 8. olabildi.
Mert Kaya ilk yarış 1 ikinci yarışı 5 olarak bitirerek toplamda 28 puanla şampiyonaya lider olarak başladı. Hemen arkasında Kemal Kurtoğlu 21, Audi pilotu Engin Demirbağ ise ikinci yarış aldığı birincilikle 20 puanla podyumun son basamağınnda yer aldı. 20 pilotun mücadele ettiği Hungaroring pistinde iki yarışta çok yakın geçtiği. Pilotları oldukça zorlayan araç ve pist ikilisi
izlemeside bir o kadar keyifli ve heyecanlı oldu.
Son akademi ligi şampiyonu Ersin Pınar istediği sonuçları alamayarak ilk yarışta 11. sırada ikinci yarışta 9. sırada bitiş çizgisini görerek yalnızca 2 puanla yetinmek zorunda kaldı. Pilotları oldukça zorlayan ilk yarış sonrasıda 2. yarış olan Portimao pistinde zorlu ve yakın bir mücadele bizleri bekliyor olacak.

Bir önceki yazımız olan SimRacersTR WTCR 2019 ŞAMPİYONU ALPER AKBİLGİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Author Boundless
Published
Views 1880

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi