Dtm 92 çok keyifli, oldukça yüksek katılımlı ve bir o kadarda temaslı bir şampiyonayı geride bıraktık.Çekişmeli yarışlara sahne olan şampiyona da o yılları gerek temaslar ile gerek araçlar ile iliklerimize kadar hissettik. Sezonun sonunda şampiyonluğu 9 puanlık fark ile Ozan Ülkügil aldı. Hemen ardında takım arkadaşı Arda Aydın gelirken 3.lük Tuna Geredelioğlu’nun oldu.

Markalar da Ayvaz Melih Çakmaklı’nın kullandığı tek araç ile şampiyonaya katılan Opel lider olurken, takımlar sıralamasında ise Zak Speed liderliği kimseye bırakmadı.

Şampiyon Ozan Ülkügil ile yaptığımız ufak röportajı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Öncelikle tebrik ederim. Zorlu ve bir o kadar da keyifli bir şampiyona geride kaldı. İlk olarak nasıl bir şampiyona geçti sizin adınıza ?

Teşekkürler. Arda ile Mercedes’i frenlemeler ve virajlardaki hızı nedeniyle seçmiştik fakat düzlükte bu kadar sorun yaşanacağı aklımıza gelmemişti. Hungaroring, Moscow Raceway araca tam uyum sağlasa da geri kalan pistlerde zorlanmadık desek yalan olur. Özellikle ters grid nedeniyle tüm gridin başa çevrilmesi araç geçişlerini oldukça zorlaştırdı. Nordscheliefe’dan sonra seriye katılım düştüğünden son 3 yarış biraz özel server havasındaydı, oyunu öğrenmek açısından yararlı bir seriydi.

Ters grid bir çok sorunlara neden oldu özellikle ilk virajlarda. Aslında hızlı pilotların sabırsızlığı da bu soruna etki eden faktörlerden. İlk 2 yi takım arkadaşınızla birlikte almanıza rağmen takım liderliğini alamadınız bunun sebebi diğer 2 takım arkadaşınızın gereken desteği vermemesi olsa gerek.

Destek vermeyip sonradan yarışlara bile gelmediklerinden hiçbir faydaları yoktu. Benim takım arkadaşım aynı renge sahip olduğum Arda idi, gerisini düşünmedim. Kimse kimseye yol vermek zorunda değil ama çoğu kişide yarış etiği yoktu. Bunun sonucunda özellikle ters gridli yarışlarda takla atanları bile gördük.  Hızlı pilotların sabırsızlığı bir etmen olabilir ama çok erken fren yapan veya virajda yanında biri yokmuş gibi hareket edenler bu kazalara neden oldu.

Ara sezon yarışı olduğu için ve lisans zorunluluğu olmadığından da bu tarz sıkıntılar yaşandı. Son olarak bu organizasyon ve ilerde yapılacak organizasyonlar ilgili fikir ve görüşlerinizi de alabilirmiyiz?

Türkiye’de sim racing çok bilinen bir şey olmadığından veya bilinen hali NFS, ETS gibi oyunlardan ibaret olduğundan sabır ve emek gerektirir. Yıllarca bu tarz siteler açılıp tarihin derinliklerine gömüldüler. Bu işe ciddi gönül verenlerde yurtdışı tabanlı ligleri seçer oldular. SimRacersTR, farklı oyunlardan farklı serilerle seçeneği fazla tutup tek bir seriye bağlı kalmadan birden çok kişiye ulaşmayı hedefleyen güzel bir aile. RaceRoom gibi arayüz özürlü bir oyunda bile lig yapılıyorsa gerisi hallolur. RaceRoom tabanlı konuşursak Endurance GT3 ve önden çekişli araçlarla DTM’e göre farklı bir deneyim yaşayacağımız WTCC 2016 sezonlarınında temiz, heyecanlı ve adil geçmesini dilerim.

Açıklamalar için teşekkürler. WTCC sezonunda görüşmek dileği ile tekrardan tebrikler.

 

Bu keyifli şampiyona da bizlere katılan tüm pilot ve seyircilere teşekkürler. Önümüzdeki şampiyonalarda görüşmek dileği ile, hoşçakalın.

Yarışlarımızı ve canlı yayınlarımızı Youtube üzerinden kanalımıza abone olarak izleyebilirsiniz.

SimRacersTR Resmi Youtube Kanalı


 

 

Bir önceki yazımız olan Rfactor 2 ve RaceRoom Takvimleri açıklandı! başlıklı makalemizde 1, 2 ve f1 hakkında bilgiler verilmektedir.

Author antking
Published
Views 408

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi