Merhaba arkadaşlar, RaceRoom simülasyonunda DTM92 ligimizin kayıtlarını başlatmış bulunuyoruz. Lütfen kuralları okuduktan sonra boşta olan araçları kontrol edip yarışmak istediğiniz aracı aşağıdaki formatta kayıt olarak bize bildiriniz. Herkese şimdiden güzel bir sezon dileriz. Sizleri kurallarımız ile de baş başa bırakalım.

Yarış Takvimi
Hungaroring 25.04.2019
Portimao 9.05.2019
Paul Richard 23.05.2019
RaceRoom Raceway 13.06.2019
Nordschleife 27.06.2019
Moscow Raceway 11.07.2019
Macau 1.08.2019
Shanghai 8.08.2019

Araç listesi

Resim

Araç seçimleri başvuru sırasına göre olacaktır. Lütfen araç belirtmeden önce listeyi kontrol ediniz. Bronz lisans ve üstü olmanız durumunda kayıt olabilirsiniz.

Başvuru için gerekenler:

Ad:
Soyad:
Araç:
Steam Adı:

Sezon DTM92 araçları ile yapılacaktır.

Yarışlar bize ait olan SimRacersTR serverında yapılacaktır. Serverı bulmak için multiplayer bölümünden arama bölümüne server adını yazmanız yeterli.

Yarış gününe kadar server antrenman seansında aktif olacaktır. Yarış günü saat 20:30’da server yarış moduna geçecektir. Bu andan itibaren 60 dakika antrenman seansı ardından 5 dakika sıralama ve 15+25 dakika yarış yapılacaktır. 2 yarış arasında 5 dakika mola olacaktır ve 2. yarış 1. yarışın sonucuna göre ters grid dizilimin de start alacaktır.(Sezonda belirtilen bir pist toplam 45 dakikalık tek yarış olarak koşulacaktır.) Anlaşılacağı üzere pilotlarımızın yarışa katılmak için en geç 21:25’de servera giriş yapmış olmaları gerekmektedir.

Yarış Detayları:
Zorluk-GetReal
Yakıt Tüketimi-Gerçek Zamanlı
Görsel Hasar-Gerçekçi
Mekanik Hasar-Açık
Pist Kesme Kuralı-Pisti kestiğiniz zaman oyun kazandığınız süre kadar yavaşlamanız için size uyarı veriyor. Bu süreyi geri verdikten sonra yarışa devam ediyorsunuz.

Şampiyona Pilot Puanlaması
20-15-12-10-8-6-4-3-2-1

Şampiyona Takım Puanlaması:
Takım pilotlarında en iyi 2 pilot derecesi takım puanı olarak değerlendirilecektir.

Şampiyona Marka Puanlaması:
DTM92 ligimizde markalar şampiyonası yoktur.

Pilotlar yarışlara kendi isimleri ile katılmak zorundadırlar.

Pilotlar seçtikleri araçlar ve kapı numaraları dışında herhangi bir araçla piste çıkmaları dışında o yarıştan diskalifiye edilecektir.

Sıralama turları başladıktan sonra yarış sonlanana kadar lobide mesaj yazmak ETİK DIŞI hareket kabul edilecektir( hakem ve yöneticilerin uyarı mesajları ve onlara verilecek cevaplar hariç). İletişim için diğer iletişim kanallarının kullanılması tavsiye edilir. Hemen yarış öncesi iyi şanslar dilemek serbesttir.

Yarışlar standing start şeklinde yapılacaktır.

Discord kullanırken bas konuş özelliğini devreye sokmanız gerekmektedir. Sürekli konuşmalar diğer pilotları rahatsız edebilir. Diğer pilotlara karşı lütfen saygılı olun.

Yakın ama temiz yarışmayı destekliyoruz. Lütfen diğer sürücüleri rahatsız edecek hareketlerden kaçının. Aşırı hırs ile geç fren ve kamikaze gibi dalmalar yapmayın.

Yarış sırasında yan yana geldiğinizde diğer sürücüye Discord’dan pozisyonunuzu bildirebilirsiniz. Böylelikle istenmeyen kazalardan uzak durulabilir.

Diğer araçların nerede olduğunu anlamak için uygun bir uygulama kullanın. (CrewChief)

Pozisyonunu savunmak için sadece bir tek yöne harekete izin verilir, o da uygun bir anda yapılmalıdır. Zikzak yapıp diğer sürücüyü engellemek cezaya yol açar.

Diğer bir sürücüye temas ederek pozisyonunuzu geliştirirseniz, mümkün olan en kısa sürede pozisyonu geri vermelisiniz aksi durumda ceza uygulanacaktır.

Atak yapmak için takip ettiğiniz araçla aranızdaki boşluk, atak yapmak için uygun bir mesafede olmalıdır.

Pist üzerindeki hatalı olduğunu düşündüğünüz davranışı en erken yarıştan 24 saat sonra, bu süre başladıktan 36 saat içinde de protesto formu düzenleyip yapmalısınız. Hakem Heyetine özel mesaj atılarak yapılır. Bildirilen süreler dışında yapılan başvurular incelenmeyecektir.

Protesto formu aşağıdaki sorular doldurularak hazırlanır.

Yarış pisti:
Olaya karışan pilotlar:
Kaçıncı tur:
Kaçıncı viraj:

Protesto formu yollanırken sorular dışında herhangi bir yorum yazılırsa incelenmeyecektir. Formu doldurmadan önce hatalı olduğunu düşündüğünüz sürücülerin kameralarından olay anını tekrar izleyip sonra formu doldurun.

DTM92 2019 serisinde, yarış sonrası halka açık alanlarda başka bir pilotu en ufak rencide edici bir yorum yapılırsa yorumu yazan hakkında cezai işlem uygulanıp yorumu silinecektir. Örneğin: ” 12. virajda x bana dalarak çarptı ve yol dışına attı. ” yerine ” 12. virajda x ile yaşadığım temas sonucu pist dışında kaldım. ” gibi uygun bir dil kullanılmalıdır. Cezai işlem; mesaj yasaklaması veya seriden men edilmeye kadar gidebilir. Kişisel tartışmalarınızı birbirinize özel mesaj göndererek yapınız.

Yarış Cezaları:
Yarış içinde kesme cezalarında RaceRoom simülasyonu tarafından otomatik olarak uygulanmaktadır.
Yarış sonrasında pilotların temaslarını ve kural dışı olarak gördüğü davranışları 24 saat içinde hakem heyetine bildirmesi gerekmektedir.
Sitemizin genel yarış kurallarını lütfen gözden geçiriniz. app.php/rules

Protestodan sonra ceza alan pilotun itiraz hakkı yoktur. Pistte temiz olmaya ve diğer pilotlara karşı saygılı olmaya özen gösteriniz.

Antrenman turları da dahil, pit yolunda veya pistte başkalarının sürüşünü tehlikeye atacak kişiler için de ceza uygulaması yapılacaktır.

Teknik aksaklıklardan oluşacak hatalardan yarış organizasyonu ve hakem heyeti sorumlu değildir.

Teknik aksaklıklar dışında yarışta kesinlikle tekrar başlangıç yapılmayacaktır.

*Şampiyona ile ilgili sorularınızı bu başlık altından sorabilirsiniz.
**Detaylar geldikçe güncellenecektir.

 

Kayıt için 08.04.2019 21:00 itibariyle buraya tıklayarak araç seçimi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akademi 9. Sezon Kayıtları Başladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Published
Views 1321

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi